Jump to content
marfii

Колите по тротоарите

Recommended Posts

Пускам тази тема не за да се заяждам с вас а защото ме е яд.Ще ви разкажа какво ми се случи преди около половин час и ще ме рабзерете. Излязох на разходка с дъщеря си -на годинка и един месец.Вървим си по пътя защото няма място по тротоарите и видяхме свободно пространство на един от тротоарите не по-дълго от 20метра.Качихме се на него и след няма и пет метра един костюмиран тъпак си паркира лъскавата черна колица на не повече от метър от нас.Дори не ни изчака да минем а аз в този момент носех дъщеря си на ръце и трябваше да го заобиколим.Кажете ми скъпи шофьори- КЪДЕ ТРЯБВА ДА СЕ ДВИЖАТ ПЕШЕХОДЦИТЕ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега като ти гледам профила май си от В.Търново... Искам да ти кажа,че има и по-зле... Ела в София и ще разберш! Много много зле..Всички искаме тротоарите да са свободни и да можем да се разхождаме, ДА ама НЕ !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам че не е само в търново а в повечето градове но се чудя до кога ще е така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак не виждам защо обвиняваш шофьорите...да не е прав човека да не те изчака с детето, това е селско, но места за паркиране няма...сините зони са пълни, служебните абонаменти са пълни, местата пред жилищните сгради също. Когато се направят достатъчно паркинги на по 5 нива и не струва половин заплата да паркираш там, тогава ще има място по тротоарите. Дотогава ще се ходи по капаците на колите и ще има плочки направени на сол.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да не стане политическа темата. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак не виждам защо обвиняваш шофьорите...да не е прав човека да не те изчака с детето, това е селско, но места за паркиране няма...сините зони са пълни, служебните абонаменти са пълни, местата пред жилищните сгради също. Когато се направят достатъчно паркинги на по 5 нива и не струва половин заплата да паркираш там, тогава ще има място по тротоарите. Дотогава ще се ходи по капаците на колите и ще има плочки направени на сол.

Абсолютно съм съгласна с теб.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък протестирам срещу такива "пешеходци" на които им е направен тротоар като слънце и вървят по улицата и пречат на колите ? Да не говорим , че като им свирнеш , за да не го згасиш ти се сърди и ти се кара , псува и т.н. Абе мазало , всичко е до хората - липсва ни възпитание :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък протестирам срещу такива "пешеходци" на които им е направен тротоар като слънце и вървят по улицата и пречат на колите ? Да не говорим , че като им свирнеш , за да не го згасиш ти се сърди и ти се кара , псува и т.н. Абе мазало , всичко е до хората - липсва ни възпитание :D

Напълно съм съгласен с теб колега :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласна съм с вас и за некадърните пешеходци.Аз съм и от двете страни на "монетата".Но има една малка подробност във Велико Търново си нямаме тротоари като слънце а и улиците са ни толкова тесни че на места две коли трудно могат да се разминат.Така че пешеходците нямат голям избор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе и двете страни са виновни, като тротоара е зает с коли, кадо под..волите да върви пешеходеца, ама като пък няма каде да се паркира.....чудно ми е в Германия и Австрия защо не видях и една кола по тротоара, хората си имат огромни паркинги на всеки радиус от 3 километра, разни паркинги на по 5-6 етажа и с кеф да си оставиш колата там, имат си по булевардите и специално платно за паркиране, на което е забранено да се кара, а ако паркиралия е стъпал и с една гума на тротоара му се лепва фиш, а по-брутално паркиралите, направо ги отнася паяка и там тротоарите наистина са за пешеходците....ноооо, ужасната истина е, че може и да не доживеем такова нещо в БГ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...а някои ако има начин не на тротоара, и до хола си ще отидат с колата, особено онези със скъпите черни возила, дето са с вечно намръщени и нещастни физиономий...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Верно не е "прав" - трябвало е да те изчака, но "колежке" кажи къде да се паркира/спира няма значеное статуса на баровец или клошар?Давам пример: Прибирам се след работа, паркинга претъпкан... Къде да си оставя колата на марс? ...Сори, но няма друг начин и я качвам къде ми падне!Друг пример: До някой офис съм из града по работа, няма де да се паркира(а имам работа за буквални 2 мин.) скоквам като газела на тротоара... сори, но няма друг начин!Да не говорим, че и на теб ти се е налагало да качиш/спреш понеже бързаш или няма къде другаде... Да не говорим и за това, че понякога сме толкова залисани(най вече от работа), че не се съобразяваме, перем на високи обороти и действаме механично/машинално!! В крайна сметка не е до човека, а до "управниците" - никой не би качил колата на тротоар или от сорта, ако има място за паркиране. Друга е темата(която не е за тук), че на семейство се падат по средно две коли(да не кажа 3 и повече), не сме устроени за толкова МПС-та - факт неоспорим...Друга е темата също, че има възможности да се разширят местата за паркиране/улици/платна и сие, но за всичко това трябват пари и за какво да се дават, като може да се прибират по предназначение(в нечий джоб)... Та в този ред на мисли, вече зависи от нас - замислете се!

Редактирано от ivankrystev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм много съгласна с теб за това дали няма значение дали е баровец или клошар.Ще ти дам един пример а ти сам реши дали има значение или не.Преди време още докато си карахме старата ладичка ни се наложи да отидем до градска поликлиника.Нямаше място за паркиране(тези които са от търново знаят за какво говоря).Беше спешно и се наложи да спрем в забранена зона до един баровец който също бе спрял в забранената зона.Като излязохме от поликлиниката нас ни бяха вдигнали с паяка а него не.Защо според теб?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шанса за подкуп от вдигнат баровец е по-голям от шанса за подкуп от вдигната лада...поне аз така мисля :D...попаднали сте на кофти полицай :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все си мисля, че няма значение кой - какъв е...За себе си отговорите имам и не е нужно да носим от 9 кладенеца вода, споделям неангажиращото си мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм много съгласна с теб за това дали няма значение дали е баровец или клошар.Ще ти дам един пример а ти сам реши дали има значение или не.Преди време още докато си карахме старата ладичка ни се наложи да отидем до градска поликлиника.Нямаше място за паркиране(тези които са от търново знаят за какво говоря).Беше спешно и се наложи да спрем в забранена зона до един баровец който също бе спрял в забранената зона.Като излязохме от поликлиниката нас ни бяха вдигнали с паяка а него не.Защо според теб?

аз ще ти кажа защо са дигнали вас, а не него. Принципно много ги е страх да дигат лъскави скъпи коли понеже една драскотина да и направят и им излиза през носа. Тука в Пловдив бяха смазали един майбах ако не се лъжа и общината сигурно още го изплаща, че оттогава заобикалят скъпите коли и дигат само трошки, за да не им пука ако ги одарят.Предполагам същото е навсякъде, а и често ги е страх на кой возилото ще дигнат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майбах може, но какво стана с този с Q7-цата? Неговата кола май никой не я плати. Иначе това че ги е страх да вдигат лъскави коли си е факт. Не се знае кой кой е и какво е способен да направи. Хората се стрелят и за по малко. По въпроса мисля че решението е ясно, ако има паркинги на сносни цени, няма да има коли на тротоарите. Ако има метро също (в частност в София).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз като изляза на разходка с бебенцето се сблъсквам с "колите по тротоарите"...яд ме е,но мисля че цялата пътна инфраструктура в държавата не е пригодена за толкова натоварен трафик..през комунизма сигурно е било добре..но сега при толкова много автомобили,но едва ли държавата,или дадена община ще реши този мащабен проблем. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

едно време като са планирали улиците е имало в града 100 ладички и 50 москвича и им се е струвало даже широко, но при сегашното наличие на сигурно милион коли в софия, положението е мноооого трагично...ще се оправят нещата, нека бъдем оптимисти и силно се надявам да съм жив като стане това и най-вече се надявам да съм остискал дотогава без да съм избягал в чужбина.На човек колкото му се оска да стои в тая държава, толкова тя сякаш насила се опитва да го изгони, ако продължава така в България няма да са останали Българи :drunk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един дол дренки сме само обстоятелствата ни различават, вярно тук таме има и доста нагли субекти с тях оправия няма, но който не е бил притиснат от обстоятелствата той не е паркирал по тротоари, поне като го правим да сме малко по-колегиални, проблемите май са много, но действия в правилната насока аз не забелязвам, затова да приемаме нещата по спокойно.всеки ден спирам значително далеч от работа на спокойно място пак на тротоар или спирка, рядко намирам място на паркинга..., а там където работя бяха поставени колчета непосредствено до бордюра, някои коли ги спират на на пътя, преминаването става бавно хората си жулят боите, а живущите спират на заградения тротоар, можеше колчетата да са 50см до метър по на вътре, хората да качат едната гума на тротоара и да не остане възможност някой да се навре на тротоара все едно е негов, но уви... може би тук вина имам и аз, че не правя нищо по въпроса... пак следва че ние си заслужаваме съдбата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...а някои ако има начин не на тротоара, и до хола си ще отидат с колата

- абсолютно съм съгласен с това мнение. Ако имат възможност, убеден съм че доста хора биха направили това :drunk: Относно спирането по тротоарите - абсолютно съм против, особено като говорим за централните части на градовете и големите булеварди и улици. Ако си пред блока - паркирай ако искаш и в градинката (не че и това не се прави), но не задръствай излишно и без това спънатото движение. А това, че пешеходците наистина няма къде да минават, като оставите колите и тръгнете - сами ще забележите за какво става въпрос. Няма значение за 1 мин ли имаш работа, или за 2 часа, паркира се където има позволено място; като не ти стига времето, ще тръгнеш по-рано. Ето така мислят хората от развитите страни, които вие постоянно давате за пример.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината е, че на никой не му пука за другите. Защо например никой не спазва пешеходните пътеки - питам. Защо българина масово няма навик да ползва светлинните си индикации/извинявам се ако засягам накого/ та да го чакаме докато се накуми дали да завие. и т.н. примери много. Защото колеги такава ни е управията- всеки да се спасява самосиндикално.Уви. :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако не се паркира по тротоарите и зелените площи , поне в София няма къде другаде да са паркирани колите... аз гледам поне да не съм на вход и да не спирам движението на пешеходците , такова е :( няма паркинги и според мен е така защото новите сгради правят по 4 места паркинг а трябват още 20 сигурно и като ги няма тея места се претрупва с коли

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами в Бургас.Баща ми беше сложил такива раути с катинар да не могат да се качват колите,даже и саксий сложи за да не се качват.И забележете,Шефът на общинската полиция ли каф там беше (Със служебния джип Сузуки Витара) Настъпва ги и ги чупи а тои живее точно от горе и колите спират точно пред входа му и няма място никой да мине.Обаче винаги минава през тях чупи катинара и изобщо не му пука.И сега тея работи ги няма и колите запушват и входовете и магазини,и всички помещения там....И хората сега се принуждават да вървят по улицата където ако те срещне кола имаш 50см да се разминеш с нея ;) Апък сега като стана въпрос за запушване и се сетих :D На един му бяха запушили гаража и човека се прибира от работа и какво да види.Отново някой е запушил гаража.Ония като са ядоса пергел върза го за теглича на вектрата (другата кола беше на ръчна и на първа.) гас издърпа го от тротоара и го остави посредата на улицата :D:P :P :P заобиколи от другата улица и си влезе в гаража.А ония цял ден го псуваха и му развикваха алармата ама като няма кой да си я премести колата :P .Между другото там като спират плътно до някой вход и като запушат някой-от 3-4 етаж с камъни варху тавана...ела после да го запушиш пак ;):D .Пълен ужас е с паркирването,та и пешеходците вече се принуждават в малките улички да вървявт на пътя....Амаа България ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как му е името на този шеф?Я кажи,да му се свети името тук.Нека бъде увековечен в този форум. :D;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересна тема чесно казано.И веднага ще споделя и аз опита :DЖивея в недалечна Ирландия .... паркинг места да искаш :P паркинги едно друго....Ще ви направят паркинги на 5-6 етажа .... ОК Улиците ще са свободни ..... ОКПешеходците ще са ... ОКта паркираш си 2-3 пъти колата на този новия паркинг 6-ст етажния ... и някой некадърник си отваря вратата лющи ти боята вдлъбва ти вратата главоболия правене едно друго НЯМА ДА СПИРАШ ТАМ.... ще търсиш тротоар...Пешеходеца --- това е лакому същество което иска да ходи насякаде и сичко що е земя да е негово тоест няма си ходи по тротоара ми по платното ... ти ще го псуваш и той тебе ..... полза никва Извод ... я си карайте така и без това сте свикнали.... казвам го понеже го виждам :P на живо всеки ден ;) а тука пичовете са спокойни ама в БГ кви сме спокоини и кви страшни задрашки имаме .... чиста война ще стане :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак не виждам защо обвиняваш шофьорите...да не е прав човека да не те изчака с детето, това е селско, но места за паркиране няма...сините зони са пълни, служебните абонаменти са пълни, местата пред жилищните сгради също. Когато се направят достатъчно паркинги на по 5 нива и не струва половин заплата да паркираш там, тогава ще има място по тротоарите. Дотогава ще се ходи по капаците на колите и ще има плочки направени на сол.

За съжаление колегата е много прав но все пак в БГ винаги е иамало нещо збъркано!!! :tease: Най лошото е че ние ще продължаваме да си псуваме по нещата които не са наред в тази държава а колкото и да се залъгваме те няма да се промениат :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е много актуална!Разбирам всички, които си вършат работата с колата и като няма къде да паркират, трябва да се качват по троатоарите.Но нали имаше нещо такова, като да оставиш място за минаване... Щото ще се съгласите (особено тези, които бутат колички !!! ), че като някой паркира перпендикулярно на тротоара и трябва да заобикаляш, не е особено приятно. И такъв човек не просто е паркирал на тротоара - той е нагъл и му липсва култура и заслужава да пребоядисва колата, ама айде, нали не трябва с рогите напред да вървим. Всичко е въпрос на спазване на някакви правила. След като има твърде много коли, ще се съобразяваме с този факт, а не да нарушаваме правилата. Пред офиса - в района на Пирогов в София, сложиха колчета на почти всички тротоари. Местата за паркиране драстично намаляха и въртя по 15 мин. с колата. Много ме е яд, но не на пешеходците, а на общината че, примерно, преди 100 години не е направила три пъти по-големи булеварди. :tease: Винаги можем да намерим някой друг виновен за световния ред.Въпросът е да приближим колкото се може повече двете понятия - "култура" и "Булгар-Булгаааар"...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как му е името на този шеф?Я кажи,да му се свети името тук.Нека бъде увековечен в този форум. !!! :tease:

Ами името му не го знам.Те с баща ми винаги са се гледали накриво заради паркирането.А и той вече не е шеф.Изгониха го точно заради това,правеше на всички мизерий.Даже Баща ми като сложи саксия (20см)той реши да се направи на мъж и мина през нея обаче скъса гумата и вика на баща ми а са кой ше плаща :(:D :D :D :D Ония се скъса от яд.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм тва е доста спорен въпрос. Вие с какво право блокирате тротоара. В смисал имате ли някакъв документ че можете да разполагате с него, да го заграждате и пр. Не се заяждам, просто ми е интересен казуса. И пред нас имаше такова устройство заради магазина ама накрая го махнаха.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Все пак не виждам защо обвиняваш шофьорите...да не е прав човека да не те изчака с детето, това е селско, но места за паркиране няма...сините зони са пълни, служебните абонаменти са пълни, местата пред жилищните сгради също. Когато се направят достатъчно паркинги на по 5 нива и не струва половин заплата да паркираш там, тогава ще има място по тротоарите. Дотогава ще се ходи по капаците на колите и ще има плочки направени на сол.

За съжаление колегата е много прав но все пак в БГ винаги е иамало нещо збъркано;):tease: Най лошото е че ние ще продължаваме да си псуваме по нещата които не са наред в тази държава а колкото и да се залъгваме те няма да се промениат :(
И съжалявам за правописните грешки които съм допуснал ;):tooth::beer: Редактирано от wishmaster_333

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Хмм тва е доста спорен въпрос. Вие с какво право блокирате тротоара. В смисал имате ли някакъв документ че можете да разполагате с него, да го заграждате и пр. Не се заяждам, просто ми е интересен казуса. И пред нас имаше такова устройство заради магазина ама накрая го махнаха.

Собственика от който купихме помещението има документ.Въпроса не е дали имаме право или не.Човека просто си тарси боя...Ако ме разбираш.Сега постоянно запушва сички с колата си.Запушва входове,магазини,коли,гаражи,не му пука.Беше запушил ф-р салон на Баща ми ама такова запушване че беше натиснал с предната броня ролетната щора,беше изкривена и вратата се отваряше 30см.И цял ден не си махна колата и клиентите минаваха през капака му за да минат ;) Редактирано от Vtec__

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...