Jump to content
Donald

Хонда Vs Меган

Recommended Posts

Здравейте на всички. Имам конкретен въпрос към всички които биха искали да отговорят, дано само съм уцелил правилния раздел. Става въпрос за закупуване на кола - двоумя се между Хонда Сивик англичанка 1.4 90 коня 98 година - не й работи едното предно стъкло (може би е прекъснат механизма), одраскана броня отпред вдясно с дължина около 30 сантиметра, напукана кора отзад на багажника, климатика работи от раз, без ръжда, напукани гумени уплътнения на страничните прозорци (може би от жегите в Италия, кой знае). Без стерео и без аларма. Двигателя е доста тих. Цената на която я намерих е 4600.Другата е Рено Меган 1.6 110 коня, с климатик, стерео, халогени - стандартното. Не съм я гледал още лично, по снимки не видях външни забележки - цена 5400лв.Колата ще бъде карана предимно градско в София. Знам, че това е форум на Хонда, но все пак ако може да ми кажете кое ви се струва по-добро по всички параметри, за които се сетите :rant:Благодаря предварително

Редактирано от Donald

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Виж не очаквай да ти кажат суперлативи за Реното. Но съм карал доста френски коли и това никога повече няма да си купя. Те са перманенто с проблеми и то от всякакво естество!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека забравя за секунда предразсъдъците си за сравнително новите френски автомобили... както и манията си към хонда и да кажа:Ако ти трябва по-комфортна кола, да не шуми докато я караш /тоест да не чуваш пътя и околните шумове/ си купи МЕГАН - все пак е в класа на семейните коли, по-така колица. Ако ти трябва по-спортничка кола, и не те грее, че ще чуваш как гумите са здраво стъпили на асфалта, си купи СИВИК - това е в класа на малките по-пъргави колички, които са за предвижване предимно а не за комфортно разлагане /макар да го имат и този момент според мен/. Но реално погледнато е с една идея по-некомфортна от Меган-а. :rant:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таака! Аз се придържам към мнението за "френските кошници" :rant: Тоя Меган не ти трябва за тукашните пътища, не че на Хондите им е лесно ама..... А за разликата в цената.... за тия 800лв ще си оправиш и стъклото и аларма ще сложиш, и СД-то ти е готово! От друга страна, за каране из София по практично ще е Реното, щото по-няма да се усеща карането!П.П. Официалното ми мнение е: не се чуди ми взимай Хондата!! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предварително се извинявам за лекия ОФ- ,но искам да вметна ,че в този ценови диапазон могат да се намерят доста прилични Хонди ...не зная как си се насочил точно към въпросната англичанка....Току що отворих раздел Купува/Продава :http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=32822 -ето просто един пример.Тоест съветът ми е: поразгледай още ,в момента доста гледани ,запазени коли се продават Успех :rant: ..и-и-и задължително Хонда!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Карал съм и съм се возил в различни френски коли (вкл. Рено Меган) и трябва да споделя, че англичанката нито е по-шумна (в смисъл вътре в купето), нито й липсва комфорта на Мегана!! За японските Civic-и не мога да твърдя - никога не съм се возил дори, но като се качих в англичанката да я докарам в София щях да заспя на волана - толкова добре вози.P.S. Имай предвид, че четиривратите Мегани след 96 ги правят в Турция, а само Кочовете (двувратките със спортното излъчване) са френски. Турската сглобка и материал е пословичен - питай шоферите на Клио Симбол...Ако питаш мен търси Рено Сценик 2.0 - поне ще имаш височина, пространство и комфорт, но с другото е много вероятно да береш ядове (двг., ходова част, клима и т.н.)

Редактирано от Slade

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм и съм се возил в различни френски коли (вкл. Рено Меган) и трябва да споделя, че англичанката нито е по-шумна (в смисъл вътре в купето), нито й липсва комфорта на Мегана!! За японските Civic-и не мога да твърдя - никога не съм се возил дори, но като се качих в англичанката да я докарам в София щях да заспя на волана - толкова добре вози.P.S. Имай предвид, че четиривратите Мегани след 96 ги правят в Турция, а само Кочовете (двувратките със спортното излъчване) са френски. Турската сглобка и материал е пословичен - питай шоферите на Клио Симбол...Ако питаш мен търси Рено Сценик 2.0 - поне ще имаш височина, пространство и комфорт, но с другото е много вероятно да береш ядове (двг., ходова част, клима и т.н.)

Coach-a също е тояга. Много близка моя позната не излиза от сервизите с такава кола. то беше водна помпа, то бяха бобини, каквото може да се сети човек. От сервиза взеха да й дават сериозни намаления за редовен клиент. Като возия и управление с нищо не превъзхожда хондата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рено... НЕ ... но ако говорим за хубави френски коли това мисля ,че са само Citroen

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Виж сега от към комфорт спор няма френските коли са доста напред но за здравина и надежност не ми вдъхват доверие на мой братчет видях какво стана с 206та има вече сигурно 10 влизания в сервиза на пежо дори и главини му сменяваха, а и откакто видях как едно 307 ми се запали пред очите така от нищото от тогава вяра на френска кола нямам но ти си знаеш :bash:

Редактирано от west bam

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз като бивш собственик на рено ще кажа, че между двете марки няма база за сравнение. Никога не бих се върнал към рено, след като съм се качил на японска марка. Но моят съвет, също като на колегата BLAZE, е първо да прегледаш раздела купува/продава автомобили на форума, преди да отидеш при автоджамбазите. Заслужава си да дадеш малко повече пари за автомобил, който е поддържан и каран от фен на хонда, отколкото да купиш нещо със съмнителен произход.Успех в избора!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм Рено от старите говоря за 88-89год. доста здраво за френска кола но по-новите:lol: хаха Брадчеда взе едно рено Лагуна 99 год. да го кара докато му докарат новата Хонда.Е за месец каране (караше я както си караше сивика,яко ръчка)ЗА един месец предница цялата се разтропа съединител и скоростна кутия нови:P(колата иначе беше запазена)Та сам можеш да си направиш сметка с извинение какви кенефи са новите Рена:bash:От личен наблюдения го казвам.Та ако искаш Рено си вземи по старо:P което знам че няма да направиш:lol:За тва си вземи по добре един Ситроен(сутиен) както каза колегата или просто се мятай на Хондето:lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рено?!... още преди да бях се качвал в Хонда знаех,че такова возило не бих си купил... От пръв поглед - чисто нов Меган Класик 2001 поддържан във фирмен сервиз - впечатленията ми са 0 - 100 000км -> на 30000 км шарнири с носачи, по-късно тампони, после пак шарнири, после ел.проблеми, после пак тропа, пак ел. и т.н. Лагуна 94та ... мани не е за приказване, като може да се обобщи с краткия ни разговор "Колега, караш ли Лагуната?" - > "Карам я.... по сервизи"Лагуна 2008ма - на около 20000км шарнири и тампони някакви, а моят човек си я кара много внимателно (доколкото може по БГ пътищата разбира се).Рено 19 1.4ми 1991ва - това беше приятна количка и с нисък разход.... е и на нея и видяхме сметката, ама като за служебна кола смятам,че доста добре се представи.За Хондата не знам дали да пиша, щото и аз съм сектант откакто подкарах тая машинка... Смятам, че английският Сивик е точно в класа на Мегана и многократно го превъзхожда, разбира се има и дребни кусури, но не е нищо съществено. Ако караш извънградско търси по-големите двигатели.Поздрави,Оги

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Стига с тия Ситроени бе хора! Ситроен = Пежо = редовен клиент на сервизите. Рендетата са (бяха) доста по-надеждни (ако може да се нарекат изобщо надеждни). Сега май всичките са един дол, защото ги правят или в Турция или в Словения или не знам къде. Да, карали сме Ситроен Ксантия турбо дизел - хубава кола беше, докато не й гръмна турбината... Рендето (Клио) ми вършеше работа доста години, но както майстора ми се изразяваше: Има едно лошо нещо при Клиото - дори да излиза от сервиз, все има какво още да му се ремонтира. Донякъде беше прав - ставаше кола от Клиото, но трябва яка поддръжка - почти всичко по ходовата част съм сменял, а някои неща и по 2 пъти. Не искам да обяснявам колко неща са ми горяли по електриката - французите определено са зле в тая част...Служебно Пежо 307sw 2.0 hdi: опаа съединител с махових на 60хил. - 1600лв без труд. Приятна цифра... А това въпросното Пежо е като танк - тежи 2 тона, няма добра возия и материалите, от които е изработено отвътре :bash:

Редактирано от Slade

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега извинявай и аз съм заклет фен на японските зверове и при мен никога не е стоял въпроса на дневен ред коя да е френска срещу коя да е японска кола.Аз съм си пристрастен към японците, имма приятели с френски коли ако може да се говори за "качество" при Рената последното най качествено Рено беше 19-ката, оттам насам дори и не ги поглеждам в пътя (нямам за цел да засегна някой фен на френското автомобилостроене).Както по-горе се изрази някой от колегите за тази цифра Би могъл да си вземеш доста сносен сивик и то без да пипаш нищо по него, сядаш, палиш и караш.А и комфорта вече е доста относително нещо при Рено.Карах последния Меган и не съм доволен хич нито от возия нито от дизела му 1.5 ДЦИСрамота за толко пари кола!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кола,коята е правена с уста не ми я хвали :lol: и аз преди хондата имах френска.. правиш всичко по предницата и след 2-3 месеца всичко се повтаря.Моята беше Пежо мотора е доста здрав и вози добре но иначе не става ;) така че вземай хондата и не му мисли ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък имах рено 19 89та година, беше ми 1вата кола и я карах като такава - мощно през дупките, обърквания на скорости, качвания на бордюри за една година такова каране ми се откачи веднъж ауспуха. Не знам аз ли съм имал късмет, но колата си беше здрава. От 6татата генерация в която съм се возил (хечбек) и меган класик - меганът беше по-безшумен, малко по-просторен, по-голям багажник и возеше доста по-меко. Ама колегите горе казаха, ако ти се кара нещо дето го чувстваш, седиш нисичко и имаш пъргав двигател, качвай се на хондата :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мм да рено 19 89г имаше братчет ми преди да вземе 206та какво каране и направи не е истина и е още жива предпочитам я пред 206та му :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега взимай меганата и не се чуди сервизи за френски коли под път и над път части бол не са и много скъпи а и на последно място твърде много станаха хондите и возат по твърдо не можеш да си чуеш музиката от шума на гумите вадат и един гаден звук откъм двигателя и те кара да напъваш на газта после се оказва че и тия 90х.п. не са ти достатъчни и се забъркваш в такъв филм че няма излизане :lol:;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да не се сърдят колегите с англичанки, ама....не съмим фен, за 5500 дето ще дадеш за тоя френски кошник, можеш да си вземеш по-читава хондичка от тая англичанка и с повечко кончета, и нищо им няма на комфорта на хондите, малко по-шумна от реното но в пъти по-здрава. Моя съвет е да се ориентираш към сивик седан 6-та ген...успех с избора :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега взимай меганата и не се чуди сервизи за френски коли под път и над път части бол не са и много скъпи а и на последно място твърде много станаха хондите и возат по твърдо не можеш да си чуеш музиката от шума на гумите вадат и един гаден звук откъм двигателя и те кара да напъваш на газта после се оказва че и тия 90х.п. не са ти достатъчни и се забъркваш в такъв филм че няма излизане :punk::D

Има яка ирония в тоя пост или си въобразявам? Досега съм намерил само един читав сервиз за френски коли и дори те понякога разочароват силно. За частите - има всякакви: "френски" (разбирай марокански), италиански, турски - каквито ти душа иска! Лошото е, че тия части се сменят не ежегодно, а ежесезонно. Аз с Реното ходех на преглед на ходова част есента и пролетта (защо ли?). Ако поръчваш "оригиналните части" (мароканските) от АутоФранс 3000 цените са същите като в Бултрако...

да не се сърдят колегите с англичанки, ама....не съмим фен, за 5500 дето ще дадеш за тоя френски кошник, можеш да си вземеш по-читава хондичка от тая англичанка и с повечко кончета, и нищо им няма на комфорта на хондите, малко по-шумна от реното но в пъти по-здрава. Моя съвет е да се ориентираш към сивик седан 6-та ген...успех с избора :worthy:

Каква по-читава и по-мощна Хонда ще си вземе за тия пари като англичанките са едни от най-евтините модели на пазара? Японските седани 6-а под 7-8 бона трудно падат и отделно са в такава голяма наличност на пазара, че ще си купи кола сигурно след 2 години. Аз пък съм на мнение, че англичанката е супер избор за човек, който се кефи на готин дизайн (и на интериор и на екстериор), трябва му повече пространство - 4 врати и сравнително голям багажник и добра возия (англичанките определено не возят по-твърдо от Мегана и не са по-шумни от него)!Пак да напомня, че освен Меган Коч друго не е разумно да се взема, защото идва от Анадола, а Коча е за теб и гаджето ти (друго трудно се събира в тая кола)!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е малко са, но се намират. Ето ти една - ето еднаа за около тези пари има и читави акорди, ето ти и още по-комфортна кола:1-ва2-расамо давам примери, нямам намерение да се карам с някой коя хонда била хубава, всеки си хвали своето.Не съм казал, че са лоши англичанките, а казах, че просто не съм им фен :lol: а на момчето успех с избора и която и хонда да вземе няма да сбърка :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мразя подобни спорове. Искам само да споделя, впечатления от двете коли понеже имам и Рено и Хонда. На жената хондата е на 366 000 км. когато дойде смених окачването, не защото беше прецакано, а защото имам повече претенций. Това е което направих - освен дежурното обслужване. 98 година. Карам я вече половин година брутално - нищо ама нищо само дето взе да скърца, ама аз се чудя как не се е разпаднала.И сега... Реното -Канго 2002 дизел икономичен. За една година - предно окачване, полуоска с каре, лагер с главина, тампони на целия двигател, скоростна кутия 800 лв!!! втора употреба - Полицая може да потвърди, дюза, разпръсквач, машинка за предното стъкло, бутон за аварийни светлини... не ми се продължава. Ако не бях вкарал толкова пари до сега да бях го махнал безброй пъти. Не съм си мислил, че може да има толкова калпава кола.

Редактирано от Matheo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека и аз като пострадал от френското автомобилостроене да потвърдя тезата,че база за сравнение на двете марки неможе да има.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз известно време съм карал френска кола - ситроен ксантия 95год. Бангийката беше много по-кефеща за каране от немска за тия пари примерно. Мега калпава верно , много се разваля ... ама зависи какво търсиш . Хондата ми е 2 години по-нова ,но клас по-ниска , не върви толкова , не е толкова безшумна ... но никога не бих се върнал към френското . Хонда можеш да я обезшумиш , докато онова да го направиш читаво и с някъв приличен външен вид ... няма как да стане никога :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе само едно ще допълня: като избирах кола преди 2-3 месеца пазара беше ЗАЛЯТ от френски автомобили, имам чувството, че само такива се вкарват. Хонди и други японски автомобили почти нямаше - направо се бях отчаял. Количеството Рено Меган и Рено Меган Сценик по автокъщите и пазарите беше колосално - изводите са, че хората на запад масово се освобождават от тези возила на ниски цени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям колегите по-горе,няма място за сравнение особенно за Рено,имам приятел с Меган,с големия мотор,те пък дават страхотен дефект в ск.кут.и до колкото знам от него не подлежи на ремонт,не знам подробности.Да си купиш Хонда тряа да ти идва от вътре,но ти си знаеш,но пък и всеки има право на лош вкус.Успех. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДА НЕ СИ ПОСМЯЛ :) да вземеш МЕГАа..нетоКарах веднъж едно таквоз "чудо" :) Като почнех да завивам все ми се струваше че тая кола е като върволица от мравки, и частите и (като мравките в колоната) влизат в завоя ЕДНА СЛЕД ДРУГА с някаква си своя последователност - а не всички заедно :) Много пластелиново усещане, а и с тоя фритюрник за табло - просто :)

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям колегите по-горе,няма място за сравнение особенно за Рено,имам приятел с Меган,с големия мотор,те пък дават страхотен дефект в ск.кут.и до колкото знам от него не подлежи на ремонт,не знам подробности.Да си купиш Хонда тряа да ти идва от вътре,но ти си знаеш,но пък и всеки има право на лош вкус.Успех. :D

Абе на всички коли трансмисията може да даде дефект (ела да чуеш скоростната на Сивика ми кво чудо е). Говорим за по-фундаментални проблеми като турската сглобка с отвратителните скърцащи, тракащи и тропащи пласмасарии, ламарини и карантии. Говорим за слабата ходова част, на която съм й брал ядовете години наред. Също така обикновено парното им умира на 8-9 годишна възраст и трябва да се сменя радиатора. Климатиците им са проблемни, а работата под капака обикновено е кошмар защото всичко е натъпкано, наблъскано и наритано едно под/зад/над друго на много тясно пространство. Любовта на майсторите към тия автомобили е пословична - като ги видят и искат да се застрелят (или теб да застрелят).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахаха, и на вуйчо ми му идеше да се застреля миналото лято, не е с рено а с пежо 406, но явно ку..а е подобен, лятото лато караше по магистралата не смееше да си включи климатика, че колата прегряваше за минути. и една прекрасна вечер по магистралата двигателя му се закашлял, текнали му чорбите и дотам, обикалях с хондето до чирпан, за да ивъртя на магистралата и да го дръпна. :rant: ...тогава разбрах, че на малолитражната хонда изобщо не и пука, че тегли тон и половина в продължение на 40 километра и разбрах, че японеца не е мислил, че някога нанякой ще му се наложи да го дърпат, но французина е помислил за това и куката отпред е на много лесно място и бърза за достъп !!! !!! :ranting: И след месец вуйчо ми олекна с 1500 кинта за нов двигател :angry: :angry: и френския автомобил "висок" клас му излезе през носа, но така е като не слушаш племенника си да си вземеш японска кола :spam:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички и благодаря за отговорите ви!Още преди два дни си закупих първия си личен автомобил - Хонда Сивик !!! И съм много щастлив от покупката си. Относно колебанията с френска кола - баща ми кара Рено Лагуна и за 2 години и половина не е имал проблеми с нея. За съжаление, оказа се, че колата е 75 коня (двигател Д14А7), но четох из форума как може да се направи 90 !!!За сега колата е в родния ми град за регистрация, застраховки, прегледи и като си я взема ще постна снимки.Поздрави на всички!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честито колега, със здраве да си я караш и безброй безаварийни !!!.кой точно сивик си взе, английския ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега,Радвам се че разума е надделял много безавариини с японеца!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жив и здрав!Много да те радва :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Според мен не си сбъркал с избора си, не е толкова важно колко коня пише, че е колата, а как върви. Отделно като е под 100 коня спестяваш по едно 100лв от данък на година :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления в правилния избор колега да те радва много сивика :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...