Jump to content
Dzenky

Засичане?!

Recommended Posts

Здравеите!Не ми е много приятно да пиша това ,но днеска един колега засече една приятелка(с бяло поло бяхме) изключително грубо!Колегата караше червена хеч 5-та генерация с номер С1325! БЕЗ МИГАЧ! от лента за ляв завой човека с тъмни очила си нави волана надясно!Него няма да го коментирам,просто явно затова толкова усилено се говори за хондите=новите голфаджий?!Просто искам да помоля да сте по толерантни на пътя,един мигач примерно е много важно нещо.Мерси за вниманието!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво говориш, преди няколко дена гледах един гъзар със S2000 пастелено синьо да кара като първия човек на паметника Левски, то не бяха ръчки, каране в насрещното, разправии с един друг гъзар кой кого засякъл, пълна селяния. то вече е без значение какво караш, манталитета е мамата си джаса

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен, пък миналата седмица ме зажули един Акорд който тръгна да прави ляв завой. Аз в лява той в средна лента и чак ме засече и ожули предния десен калник. Верно не бях с моята кола и се радвам за което, но това че на баща ми колата не е хонда значи ли че трябва колегите да ме блъскат по завоите ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ги всякакви колеги тъпаци с лопата да ги ринеш по пътя ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е, че това с хондите почва да става епидемия. Все повече хонди по улиците и карат като отвързани ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стават такива инциденти не е само при хондите но има и доста хора които не се саобразяват какво правят на пътя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стават такива инциденти не е само при хондите но има и доста хора които не се саобразяват какво правят на пътя

Да, но има доста хора които си мислят, а и твърдят, че карат спортни коли - визирам CRX, Toyota Celica и т.н. и започват да си мислят, че са хванали господ за шлифера.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все по лошо става положението по родните пътища! Факт !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все по лошо става положението по родните пътища! Факт !!!

Мда, независимо с каква кола си, но най-вече новите голфаджии, колегите с copy на vw, демек шкода.Такова желание да минат всички на пътя, че даже взех да се плаша напоследък.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все по лошо става положението по родните пътища! Факт ;)

Мда, независимо с каква кола си, но най-вече новите голфаджии, колегите с copy на vw, демек шкода.Такова желание да минат всички на пътя, че даже взех да се плаша напоследък.
така е колеги да и тези с тойотките се првят на бабаити

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нема закони,нема и оправия. Не са ни виновни Хондите или голфовее... законите ни куцат. Навсякъде по света има "дупета" с "бързи" коли. Манталитет и закони това е проблема,не каква е колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва малко повече да се пазим един към друг.И мен един колега ме засече на излизане от мола беше залегнал на една страна е имаше опасност да му изкочи рамото. :D:huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съзнание колеги,това ни липсва.Лично аз се старая да бъда стриктен и смея да твърдя че го постигам,даже приятелите ми се присмиват от време на време че съм бил правил задръствания зад мен,така че ако ние не се усетим а чакаме закони и прочие,отиде та се невиде!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е до хондите проблема или до друга марка, а до тъпия галош зад волана, ама и властите са ни същите, вчера ме спряха за "превишена скорост" ама не обърнаха на летящия джип който безмалко да ме извее от пътя подминавайки ме точно преди да ми махнат с палката, или проблема беше, че си бях в родния град ама вече не съм със сливенска регистрация а пловдивска...без коментар...и преди сме се ядосвали по тая тема и резултат нулев, и мет тука разни колеги с ЦРХ ми секат пътя мислещи се за наследници на колин макрей без да мислят дали няма да отнесат някоя кола или пешеходец...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва малко повече да се пазим един към друг.И мен един колега ме засече на излизане от мола беше залегнал на една страна е имаше опасност да му изкочи рамото. :):)

gangsta rap made me do it :P Еми докато е модерно да си тарикат така ще е ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съзнание колеги,това ни липсва.Лично аз се старая да бъда стриктен и смея да твърдя че го постигам,даже приятелите ми се присмиват от време на време че съм бил правил задръствания зад мен,така че ако ние не се усетим а чакаме закони и прочие,отиде та се невиде!

И аз съм от онези "правещи задръствания". Карам винаги с 45 до 50 в града и изнервям доста нещастници. Наскоро един колега с Опел толкова държеше да се покаже че му върви колата, че изпреварвайки ме със засечка в завой щеше буквално да се забие в един остров. Един Голфчо същата работа - гледа ни две Хонди каращи една зад друга и му стана нещо...ех к'ат литнаааа, после го гледаме с виновата физиономия до една патрулка. Ще видим с тези увеличени глоби как ще е... Май корупцията няма да намалее.. много хора предпочитат да "бутнат" 60-70лв. вместо да останат без книжка и да плащат глоби 300 и нагоре лева....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То е ясно,че ще е така.Но дайте да покажем хората от форума едно добро поведение на пътя.И някой който е свидетел на засичане от Хонда да се записва рег.номер и да се записва във форума.Да се отвори една нова тема и да се знае коя кола с кой номер кога е засякъл някой друг участник в движението. Целта на упражнението е засичащия да се замисли.... Като е ясно за всички във форум,че той е направил нарушение..Това е лично мое мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами колега то хубаво, да се пише рег. на виновника, ама освен кавги във форума друго няма да постигнем по тоя начин, гледаници накриво по срещите и селски изпълнения...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте Според мен ще е добре да има такава тема ( по подобие на други форуми), и целта няма да е да се караме и гледаме накриво. Не виждам зла умисъл при описване на някакво нарушение, на което сме били свидетели, или самите ние волно или неволно сме направили (лично мнение). Поздрави

Редактирано от JoroHondata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съзнание колеги,това ни липсва....

Именно! Не законите, а манталитетът на българина си е такъв. Закони има, няма кой да ги спазва. Защото нали законите "са за баламурниците", а всеки уважаващ себе си българин е тарикат, следователно е над тези неща. Ако на наше място дойдат да живеят същото количество японци, България ще стане държава за чудо и приказ. И то не защото някой от ЕС ще им го наложи, а защото те ще донесат манталитета си със себе си. И същата тази настояща територия, защото това нашето не може да бъде държава, в кратки срокове ще стане Япония на Балканите, че и цяла Европа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мене наскоро един колега за малко едва не ме отнесе.От лента само за надясно, той продължи направо с пълна газ и в последния момент мина пред мене,ако не бях набил спирачки или щеше да ме удари или отиваше при хората в тротоара.Имам чуството,че някой като се качат в "Хонда",си мислят,че карат самолет...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е до хондите. и летяща чиния да ме засече, няма да се изненадам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се учудвай колега - няма значение каква е колата, когато шофьора е селяндур. Няма гаранция, че като на някой му писне дръгливата 3-ка, няма да я замени за сивик - то и без това станаха без пари вече, което е жалко за толкова добри коли

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нема закони,нема и оправия. Не са ни виновни Хондите или голфовее... законите ни куцат. Навсякъде по света има "дупета" с "бързи" коли. Манталитет и закони това е проблема,не каква е колата.

Много си прав да ти кажа.Примера ми е от вчера:Карам си аз вчера с колата по Цариградско и то в бус лентата, а зад мен полиция. Мислите си, че ме спрахя и питаха какво ще правим т.е. 10 лева нищо подобно. Нищо не ми казаха. Според мен ако беше друга страна щяха да ме спрат да ми напишат един акт и да се замисля дали вече ще карам там. Ама това е то МИЛА РОДНА СТРАНА:))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един път така мислех за по-бързо да мина за малко в бус лентата, обаче поглеждам в дясното огледало и хоп край мен прелетяха по бус лентата астра с полицайчета. мисля че в твоя случай си ги забавил просто те там си карат също.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е, че това с хондите почва да става епидемия. Все повече хонди по улиците и карат като отвързани :)

А питате ли мене кака се опитват да ме лекуват "колегите".Само като ме видят и се едно ги удря ток.Ама пак са по добре от тия с голф 3 гти-тия са направо за диспансер...Но както казват доста колеги - не е до марката кола.п.с. Тая тема се повтаря.А и такаива неща само ще стават все повече и повече...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах навик да карам в бус лентата, но от известно време се чукнах в главата, и си казах, че няма да съм от тия, дето постоянно псувам аз самия. Преди време ме засече мъж, на около 40-50, с Хонда Кончерто, искаше да мине през мен, при все че стоях кротко отстрани и карах с 20 - демек, чаках го да мине. Стига бе, недейте така, карам си детето на задната седалка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и такаива неща само ще стават все повече и повече...

Много песимистично де :ban: Не ти трябва да живееш с такава мисъл, ще вземеш да си навлечеш някоя типично българска самонагласа :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Манталитета .........Стигнали сме до такъв момент, когато спазващия правилата (например кара с 40-50 в града) е смешен в очите на многобройните нарушители. А май трябва да е обратното ............ ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Какво да ви го кажа като съвет ............ като човек с 11 годишен стаж като шофьор, сумарно 0 отнети до момента контролни точки и каращ ежедневно в лудницата наречена София - трябва да го карате вече повече по интуиция. Днес например както ги преброих в трафика имаше поне 20-на случая на изненадващи престроявания в друга лента без мигач и моята рецепта да не се блъскам досега в такива идиоти е следната:1.Добри спирачки /без тях не може/2.Непрестанна оценка на ситуацията - огледалата за странично и задно виждане се настройват така, че да са нагласени максимално удобно и се кара като задължително се гледа и какво става зад/в страни от теб.3.Не правете като идиотите - стойте си в лентата и не се бутайте непременно в дясната лента 'на момента'. Напоследък в София на много места дясната лента е най-бързото място за издвижване и точно от там тарикатите летят с най-висока скорост /или да кажем най-различна в + откъм трафика/. Комбинацията тарикат+идиот е убийствена.4.Следете динамиката на колата отсреща /за да имате контрол на спирачния път на вашата/ - ако се е ускорил, но пред него има по-бавна кола не ускорявайте ма момента както предния ами си планирайте по-отрано, че ще има спиране нищо, че стоповете му не светят. Тоя съвет върви в ръка с препоръката да не сте на един пръст разстояние от предните коли, но напоследък тая препоръка става леко спорна, т.к. почти всеки втори на пътя е тарикат и ако сте с една идея по-бавни на момента се намира някой да ви пререди засичайки ви и давайки мигач след като е започнал/завършил маневрата.5.Ако има шофьор от женски пол около вас си имайте едно на ум, че може да има по-голям % вероятност от необмислени действия във ваша близост. Ако шофьорката кара такси процента да е от 'лошите' е нищожен /лошите таксиметраджии са само мъжаги/. Проблема е, че освен racer-ите от тип 'нагъл', от 2-3 години улиците на София се напълниха и с нахакани&със самочувствие девойки, които като шофьори са =0. Тея девойки също минават в графата 'убийствена комбинация'.6.Две на ум ако около вас има джип - собствениците на джипове в повечето случаи са нагли и изхождайки от максимата 'аз съм голям' не обръшат внимание на такива дреболии като мигачи и т.н. Наблюденията са ми, че в последно време повече жени отколкото мъже карат джипове и вече знаем т.5. Мъжете каращи джипове в повечето случаи също са л@йн@ - целили са ме 'отвисоко' през джипа с бутилка минерална вода затова, че просто се намирам пред мутрите и не отбивам на тротоара за да минат техни милости - това даже без да ми свиркат преди това или нещо подобно. Има и културни хора каращи джипове, но са по-скоро малцинство /иди ги питай за какво са им тия чудовища в София/.7.Како се случи да ви засекат и не е станала беля си го преместете в другия крачол и си повтаряйте "Какъв е Мечо Пух ........... Мечо Пух е спокоеееенннн". Май за 7. не съм аз човека, който трябва да го казва това, че преди месец след 3 поредни засичания от един го застигнах на следващия светофар, след което слязох от колата отворих вратата му както сме на светофара спряли и трябваше да шамаросвам непознат човек - добре, че беше просто регулярен келеш и нямаше 'подръчна артилерия' с него.8.Ако имате възможност ползвайте метрото - скоро като го свържат цялостно да покрива по-големи зони много народ 'ще се роди'.

Редактирано от batzerga

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори за оффа.

Само искам да кажа,невероятно първо мнение на потребителя batzerga.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора аз съм в кипър и да кажа че тука е много по зле всички се мислят за състезатели ...ни мигач ни предемства не спазват карат си хората по усет то и за тва моргите са пълни де :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами момчета, обсъждали сме го този въпрос доста пъти и ефекта е все същия, по улиците войната продължава, просто решението е такова-очите на 4, даже ако може на 8, много спокойствие и разум...и понякога човек има нужда в това движение и от малко свръхестествени способности...но уви :) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в тясна уличка с място само за 1 кола и естествено еднопосочна си карам аз ( в правилната посока ) и отсреща ми влиза един огромен черен джип.. видя ме че идвам, но изобщо не се върна, а продължи напред към мен. спряхме нос в нос и пича с пренебрежителен поглед отвътре от купето ми маха с ръка АЗ ДА СЕ ИЗМЕСТЯ НАЗАД ! излязох от колата да му покажа знака, при което той ме бутна на капака и ме накара да се изместя, за да мине той... е нямам думи !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

звънкаш на полицията и казваш че нарушител е прибегнал до саморазправа и ....оффф, кви ги говоря, в България сме, файдата ще е никаква, май добрия ефект е бой бой с някоя тръба, бой докато чак трабата е застене от болка, оставяш му окървавения труп на тротоара и си тръгваш ...ама как ме ядосват ей тея с джиповете, един с МЛ сутринта 2-пъти ми сече пътя и имам чувството, че втория път беше нарочно, незнам дали не го сърбя гъза...одавна не бях псувал така :):D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и културни хора каращи джипове, но са по-скоро малцинство /иди ги питай за какво са им тия чудовища в София/.

Има нормални хора, на които им е писнало джиповете да се опитват да ги прегазят и затова са си взели джип. Дори и аз има дни, в които се замислям за ЦРВ. Когато съм карал други коли освен моята, съм установил, че съществува обратна пропорционалност между класа автомобил, който караш и желанието на останалите да се натискат. ... иначе евала - абсолютно много добре си анализирал нещата....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен/може да греша/ в София има твърде много селяни и в следствие от това и коли трафик задръствания псувни нерви и всичко това играе роля .... и при мен е много натоварено живея в ирландия и в града ми има точно 2 светофара само кръгови и движението мн бързо се освобождава.Има импулсивни хора-реагират бързо и се изнасят бурзо има заспали и така колелото се върти и изпразва...Та вярно повечето сигорно не са взели книжка както си му е реда ми направо са си я купили.Даваха го по БТВ репортажа.... има друг тип хора вземат си изпита без грешка спазват знаци правила при изпита и след като си получат хартийката от кат знаците и хората около тях стават невидими за тях.... и аз понякога издивявам но си го искарвам на колата смисъл изцеждам си 1-ва после 4-та и си карам в ограничението ... Даже не се и изненадвам защо не са спрели оня с джипа ми колегата с хондата..Повечето собственици на лъскави коли са оказва че имат няква вразка с по горни инстанции в кат и след като спрат лицето с лъскавата кола стават едни разправии после...Виждал съм го нагледно даже съм участвал понеже имам тук таме познати в кат ....Не са виновни катаджиите просто нещата стоят по друг начин при тях ... Не ги защитавам има и мн пумяри при тях но има и свесни.... По пътищата закона е следния "ПО ГОЛЕМИЯ ИЗЯЖДА ПО МАЛКИЯ" слагайте ролбарите решетките и газ :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Културата на пътя е жизнено важно за всички участници в движението...включително и пешеходците които не от скоро са крайно изкуфели /не всички разбира се/ трябва взаимно уважение,и нещата ще се наредят..мисля. !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия "безсмъртните" шофьори дразнят много и освен, че дразнят ами и шашкат новоизлюпените шофьори и следователно процента за повече злополуки се увеличава многократно. Откакто съм активен шофьор в София усещам как шофирането вече не е удоволствие за мен, а по-скоро напрежение за оцеляване без последствия на пътя :) Толкова е жалко:)Нека да бъдем по-предпазливи и да пазим не само себе си, а и всички други шофьори и пешеходци!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...