Jump to content
vanko_2

Някой има ли идея как могат да се поръчат тези книжлета

Recommended Posts

Колеги докато се ровех из нета намерих снимки на корици на много интересни книжки -> http://www.amazon.com/Performance-Honda-Bu...4656675-0730158 . Доколкото виждам из заглавията фигурират "High-performance HONDA builder's handbook", "HONDA engine swaps", "HONDA/ACURA engine performance". И както се вижда от подзаглавията, в книгите става въпрос за много полезни и интересни теми (турбини, компресори, електроники и прочие) :cool:. Та ако някой има идея как да си ги поръчам, щото съм малко скаран с пазаруването по интернет, да казва. А ако случайно ги има онлайн (в което жестоко се съмнявам), ще е супер, всички да ги ползваме свободно. Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз имам интерес ако някой има възможност фиднага да казва :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/High-perfor...lsQ5fLiteratureТук в ибей се продават май всичките, за които говориш! Според мен можем да вземем този търг за 20-30$. Ако успеем да сберем парички от достатъчно хора и да си ги разделим поравно, някъде за около МАКСИМУМ стотина лева можем да докараме и четирите книжлета тук, пък после да ги сканираме и пи-ди-еф-нем и да си ги пуснем тук за частно ползване :cool: От амазон не знам как се пазарува, ама от ибей трябва да имаш дебитна карта VISA, да си направиш регистрациите, които отнемат всичко на всичко 2-3 работни дни и почваш да пазаруваш. Нищо по-просто от това. :)Човека от тази обява пише, че към тези книжки ще подари и наръчник по пребоядисване и ремонт на купето Haynes. Пише, че книжките са ползвани, но не е писано в тях и са в добро състояние. Пише, че в тях пише всичко от гуми до големи коне, от нитро през турбо до суперчарджър и т.н. Доста интересно, аз влизам с пари ако се съберем достатъчно хора. :)На първо търсене из някои торент сайтове от чужбина няма резултат, за жалост. Сега ще се впрегна да потърся нелегалния път още веднъж... този път ще ровя яко. :lol: Редактирано от ShEfA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега на теб разчитам, аз нямам много нерви да ровя из интернет :cool:. Иначе идеята ти е супер и аз ще давам кинти колкото трябва та и от горе. Книжките ми се струват наистина много ценни. Най-малкото ако ги направим на пидиеф и ги ъплоуднем вече ще има лесен отговор на безкрайните теми свързани с тунинг въпроси и спорове по тях. Мисля, че имаше тема на един колега, който имал офис за пазаруване по ИБЕЙ и чрез него може да се поръча всичко, което си харесаш. Та може и той да помогне. А за парите ще се разберем. Ако ще и само двамата да ги плащаме, пак съм навит :) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма смисъл да ползваме услугите на фирмата за ибей. Аз лично не виждам такъв, защото съм си поръчвал десетки части от там и винаги са пристигали цели-целенички. :cool: Ама на мен не ми е оферта за сега да купуваме... да видим дали иска някой да се включи. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Тъкмо получих отговор на запитването си към продавача на четирите книжки. Питах го колко ще струва транспорта им до българия, и той отговори 33$ с включена застраховка. Тоест, цената на книжките тръгва за нас от 33$... като гледам интерес към книжките няма, такаче няма да ги видим при нас. Ако колегата е заинтересуван, може да се разберем да му ги поръчам... но аз не мога да се наема с обещания ако сме само двама.Айде колеги, нали искате да турбинирате и тунинговате, сега е времето да заемете инициатива!Хайде, още 3-4 човека и влизам и аз. Ставаме 5-6 и 100лв. стават доста по-малко за един човек. :) Аз предполагам, че наистина търга може да бъде спечелен за 10-20$ :)

Редактирано от ShEfA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Аз съм вътре с пари и с ангажимент за цифровизация на книжлетата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм вътре само с пари :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Доообре, да видим... където са четири, там са и ... повечко. Имаме около 24ч. да направим решението. Гледам да сме повече щото аз лично сега влизам в кризата :D А ако някой пък се разберете, можете и без мен, няма да имам претенции към нищо :DДолара е в много неприятна за нас позиция... ако приемем, че успеем да се вредим в 20$ за книжките, и имаме 33$ за транспорт, 53$... с тези 3$ влизаме в обмитяващата зона, което ме притеснява, но нека си представим, че ще ни пуснат без мито... това прави 53 по 1.56... 83лв... това на четири е по около 25лв. ЗА СЕГА. Казвам го за колегите, които четат и се чудят дали да се включат. :) Колко повече сме в кюпа, толкова по-малко пари на калпак! :)Ако имам съгласие от събралия се до сега колектив, мога да поставя цена 2$ утре сутрин, като гледам няма минимална цена, такаче може и за 2$ да вземем търга, обаче и това ме съмнява, защото продавача може и да не остави нещата просто така :D Та, обвързвате ли се за 35$ да се пробваме?

Редактирано от ShEfA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Само да вметна че аз с електронни пари не оперирам и няма как да играя аз на търга!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ви дам една от книжките като PDF ще обещаете ли да не я разпространявате много много в общественото пространство?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Мнението на Емо поставя цялата работа под въпрос :D В отговор на запитването му:Дефинирай "много-много" :) Аз съм готов да не я давам на никого, ако държиш :)@ Al_capone Добре, аз искам от вас само да ми потвърдите и да дадете дума, че няма да си останем само на приказки, за да мога аз да играя на търга. Но след мнението на Емо трябва да се замислим... щом той не пожела да се включи, значи нещо има гнило :D

Редактирано от ShEfA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Ами утре мога да мина през Дружба да ти дам кинитите. Пък той ще даде само едната, ние нали искаме и 4-те?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз това се чудя.. проблемът е че ако дам линк, линка е на моя сайт а вече съм си имал проблеми заради разпространяване на менюали и т.н.чудя се дали няма как да се организираме и да съберем една тайна "библиотека"аз имам Honda/Acura Engine Performance(готова на пдф), Honda/Acura Performance Handbook (не е сканирана още)както и разни други не конкретно за хонда които обаче съм обещал да си останат в един друг кръг.... здрасти Любооо :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Мога само да те насоча към един форум в който си много активен, как сте го решили проблема. Кандидатура и гласуване! Мисля можем да го решим и тук така?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами утре мога да мина през Дружба да ти дам кинитите. Пък той ще даде само едната, ние нали искаме и 4-те?

Кви кинти бе, ти полудя ли?ето я едната... ще се радвам някой след време да ми попълни колекцията като предостави някоя от другите..http://както казах е на моя сайтpsytronix.orgи е нейде из директориите/downloads/Honda_Acura_Engine_Perfкакто казах е .pdfмоля не сглобявайте линка защото търсачки като гугъл бдяткнижката е добра, но за съжаление е само одраскване на повърхостта. Дано Ви е полезна :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ Al_capone - аз не живея в Дружба като за начало, а и аз не искам сухо в ръка. Мисля, че сме достатъчно мъже да си държим на думата, а и теб те знам къде живееш :) @ 1net - Ние се опитваме да сберем колектив за тези книжки:HIGH PERFORMANCE HONDA BUILDER'S HANDBOOK volume 1 and volume 2)HONDA / ACURA ENGINE PERFORMANCESPORT COMPACT bolt-on performance guide volume 1 import carsHaynes body repair and painting manualКои от тях имаш? Ти в какво отношение си да се джойннеш към нашия проект, който явно ти си мислил "Проект частна библиотека" - сега се замислям, че няма файда да се прави обществено използваем, когато само една шепа хора се активизираха с желание да се включат! Тоест, който се включи с пари получава ексклузивен достъп до базата данни :) ... другите... правят тунинг както те си знаят :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

влизам в BUILDER'S HANDBOOK 1 и 2 даже мога да ги поръчам ако искате.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ 1net - не те разбирам, как така влизаш с тези книжки и ги поръчваш? Нещо не мога да те проследя.. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам една идея. Ще я напиша алко по късно.Само ми кажете от къде е продавача?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бройте и мен за кинти и аз искам четиво за свободното време.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... е четивото от миналата страница ще те занимава поне една вечер... пък за още ще изчакаме... дано успеем на игей търга да докопаме още 3 подобни книжки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам точно тези книги към които се насочихте, но имам Honda engine swaps и How to build honda horsepower. За съжаление нямам възможност да ги сканирам,но ако колегата Al Capone има желание мога да му ги дам той да ги сканира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз я искам тая информация независимо дали е на хартия или на ел. носител,каквото решите аз съм за! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм готов да дам лев, мога да пробвам и да ги snipe няколко секунди преди края на търга за да е по-сигурно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

спечелихме 4 книжки на един търг сега ги чакаме да дойдат :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само да вметна че минималната облагаема стойност вече не е 49$, а е над 100 евро. Тази промяна е в сила от скоро. Информацията ми е предоставена от митническия агент на фирмата ни. Не съм пазарувал от тогава и не мога да потвътдя лично, но според мен си е така. Съмнявам се да платите мито и ДДС. Късно видях темата иначе веднага бих се включил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

" спечелихме 4 книжки на един търг сега ги чакаме да дойдат biggrin.gif " Супееееррр!!!!!!!! Сега само трябва да кажете по колко парички да събираме. Хайде колеги развържете кесиите!!! Колкото повече хора дадем пари, толкова по-малко ще се падне на човек. Пък и в крайна сметка всички ще ползват тези, иначе толкова интересни книжки :P .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека бъдем точни... всички които се включат финансово ще ползват тези книжки :P И така, сега предлагам от тук надолу 1net да даде паричките, които трябва да се платят и от неговото мнение надолу, което той да опомене и в неговото, да се започва наново да се записва който иска да се включи, за да имаме точна и ясна бройка. :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

книжките съм ги платил и остава само да се разберем за парите. На Капонето съм му казал че цената на книжките аз я поемам а доставката предлагам да я разделим.книжките с 4, едната я имам, една ще ми е интересно да я погледна, а другите 2 ми се ще да ги запазя.Тази която я имам вече е сканирана и линкът по-горе е към нея.Предлагам ви да съберете $33 (цената на доставката) и да се разберете кой ще задържи останалите 2 книжки.Шефче, аз нямам никакви претенции дали да се разпространяват само между тези които са влезли с парички. Все ми е тая, вие го измислете, аз само искам 2-та билдерс хендбука в оригинал.Капонееее, би ли организирал някакво събиране на средства (въпросните $33)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пишете ме и мен без значение колко пари ще трябва да дам.Интересува ме и 4те книжки ли ще се сканират или само 2 ?Емо, разбрах , че искаш оригиналана , но преди да ги запазиш ще бъдат ли сканирани ? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено, че ще бъдат сканирани и 4-те. То това беше първоначалната идея ;). А пък оригиналите нека си ги запази, на него поне ще му трябват много повече отколкото на нас :D. Аз пак казвам, че съм съгласен да платим и себестойността на книжките и доставката. И пак каня всички колеги да пишат в темата и да заявят, че ще дават пари. Информацията, която ще ни бъде предоставена е повече от полезна, пък и парите са смешни. Хайде колеги, вие сте на ход!!! Дотук сме към 4-5 човека, ако не се лъжа. Shame on you :D ! В крайна сметка, ако няма повече интерес, дайте да пращаме парите на колегата Емо и да се кефим на литературата ;).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено че ще ги сканираме самоче само3-те ще бъдат сканирани щото 4-тата вече я има на пдф в тук в темата.просто търгът беше за 4-те в комплект и на цена на която приключи ($25) мисля че нямаше какво да му мисля.В момента ги чакам да дойдат, ма от канадско кой знае колко време ще си ги чакаме.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не ме забравите и мен като дойдат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли и аз да се включа на кой да дам пари и колко :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пишете ме и мен в комбината

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм вътре,само кажете колко парички,тази инфо е безценна :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ще се включа в покупката. Когато се приключи всичко искам само един IBAN и колко да преведа.Благодаря ви, че го правите това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото, намерих ето това с помощта на мулето.Honda Engine Swaps Guide:http://tranz.it/load.php?id=njkZoPEItvBtjmOG256134Като го гледам нещо не ми харесва, струва ми се, че е твърде кратко. Дано все пак на някой му е от полза нещо. Аз ще продължавам да търся с мулето. Ще сложа и LimeWire, за да видим и там какво може да излезе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съмнява ме това да е цялата книга... по-скоро това е кратка статийка и има съвпадение е заглавията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...