Jump to content
hondarev_accordov

О.М.В. Карера 100

Recommended Posts

Скоро говорих с един приятел и тои ми каза, че на субаруто си слагал напоследък само 100 октана карера от ОМВ и му бутнал разхода с 1л. на 100км.Затова реших да видя някои от вас дали го е пробвал и какви наблудения има над горивото.Надявам се ,че темата ще бъде интересна за повечето колеги като информация.Изчислих , че дори 100 октана се вързва по евтино на 100км.от 95.Значи 100 октана е на 1.96, а 95 последно беше на 1.75.Ако приемем че колата ни гори с единия бензин 8/100 а с другия 7/100,имаме разлика около 1лв. в полза на 100 октановия.В такъв случаи защо да не си слагаме по-качествен бензин на расовите ни Хонди?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма такова нещо. Според Нютон - всичко е относително, включително и разхода на бензин. В случая, понеже си правиш сметката че сипваш 100-ца, ще гледаш постоянно и колата как я караш - ще обръщаш внимание, но ако караш повече на този бензин, че видиш не само че няма разлика, ами че ти излиза и по-скъпо :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм наясно с нещата , но си мисля , че при положение , че колите ни са пригодени за движение с 95 е защото техническата част на автомобила е мислена за толкова . Като се кара постоянно със 100 октана не знам как ще се отрази това на катализаторите ни и ламбда сондата !!! Като сменяхме сондата на Лого-то / ~ 500+/- лв / ми споменаха , че по-бързото запушване на катализатора се получава от по-високооктанови бензини или такива с олово - същото важи и за ламбдата . Така , че не знам колко наистина е положиетлно постоянната употреба на такива горива :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

последните две зареждания са ми на 100 октановия на OMV и съм много доволен от вървежа на колата. Имам още десетина литра в резервоара и по груби сметки до тука ми намалява разхода с около половин кило на сто. Ама то при разход 10.5 в София през зимата всяка капчица си ценна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта Z6-ца се едно се отпуши със стотицата, карал съм и с 95 ви-паури ми-паури, с 95 рейсинг мейсинг, с 96 (95 със съмнителен бонус) с 98 от лукойл 98 Ф1 супер дупер Shell ама каааато 100-цата друг ткъв бензин няма:) поне не и в БГ.Накратко : горещо препоръчам . За разход , немога да кажа по-малко ли е , колко и сипя нищо не връща се е гладна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за вас, но аз съм слагал няколко пъти карера 100 от ОМВ, не че не върви колата, но после като сложа 95 с добавка от ЕКО и колата тръгва по-добре. Няколко пъти си случва и вече съм твърдо - само 95+ от ЕКО. Поне за моята кола е най-добре :) Иначе съм твърдо за качеството, лошото е, че не винаги по-скъпото е по-качествено и човек не трябва да се доверява сляпо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично, съм сипвал 4-5 пъти 100 октанов на ОМВ и може да си внушавам, но ми се струваше, че динамиката е по-добра... А иначе ми харчеше повече, понеже внушението ми повлия и на крака....

Редактирано от adit0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно преди около 8 месеца заредих Карера 100 и от тогава не само, че не съм зареждал пак, но и няма да го направя повече! Колата забрави да бяга и ми вдигна разхода с близо кило и половина! Сигурно не съм случил на качество, но беше ужас! Добре, че заредих само 10 литра и ги изразходих бързо! Честна дума с 95 на ОМВ ми вървеше по-добре! А от както смених свещите с NGK Double Platinum си карам на Лукойл 98 и съм предоволен! При днешното зареждане отчетох точно 10,36 л/106 км градско, това е с около 2 литра по-малко разход от преди със старите свещи и 95 бензин! :) А и колата върви много по-добре, направо пее мотора! Само още малко предваренийце трябва, заради високите октани!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета,какви 100 октана,кви 5лв?Вярвате ли че на нашите бензини октановото число отговаря на истината?Аз-не.А ако не ме лъже паметта,на капачката на рекси пише МИНИМУМ 97!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на crx-a,слагам 100 октана ама на shel v-power racing,и мога да кажа,че найстина харчи по-малко отколкото с 95.Горе-долу некаде толко около 1 литър сваля разхода и вървежа е повече :) Поздрави :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Капачката на рекси казва 97++ :)...с 95 не е същия :) , разлика в разхода почти не виждам, евентуално 0.5 на 100 ....за градско става въпрос, извън града нямам наблюдения.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Склонен съм да вярвам че е доста добър бензинец но не ,че е 100 октана.Като докараха колата от Германия приятелчето ми каза "еи да знаеш как вървеше акордеона с немския бензин,а като сложих в България е бати фушнята",така че предполагам просто ,че това си е 95 но по европеиски стандарт.Ще ходя скоро до Девин и мисля да го пробвам и тогава да ви кажа какво ми е дала като разход и как се е държал мотора.За сега като чета мненията на колегите мисля ,че повечето са за 100 октановия,а относно колегите с рексовете то на тва животно и вода да му сложиш пак ще върви кат невидяло и ще прелита от кръстовище на кръстовище........ и така до края на света. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само с 100тица си карах колага, но последните няколко пъти сипвам от бензоностанции Ромпетрол и съм много доволен!!!Смесен разход т.е. Сф.-Плд.-Сф. и осталото в Сф ми даде 6.6!!! По магистралата зор не и давах щото беше мокро и лигаво в софия си разбих биалетки, горен носач и вътрешен накраиник от ръчки :)Някои друг сипвал ли е от ромпетрол?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само с 100тица си карах колага, но последните няколко пъти сипвам от бензоностанции Ромпетрол и съм много доволен!!!Смесен разход т.е. Сф.-Плд.-Сф. и осталото в Сф ми даде 6.6!!! По магистралата зор не и давах щото беше мокро и лигаво в софия си разбих биалетки, горен носач и вътрешен накраиник от ръчки :)Някои друг сипвал ли е от ромпетрол?

Едно време като карах на гас зареждах от ромпетрол и бях много доволен но сега бензинец не съм слагал.Ти какъв бензинец си пробвал от ромчето?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз силно се съмнявам да е 100 октанов.Намираме се в България и съм сигурен че не слагат нужното количество добавка за да стане 100.Сипвах 2-3 пъти докато беше на 1,86лв.,но не съм доволен и сега пак си минах на 95 !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета,какви 100 октана,кви 5лв?Вярвате ли че на нашите бензини октановото число отговаря на истината?Аз-не.А ако не ме лъже паметта,на капачката на рекси пише МИНИМУМ 97!

Бензина не е произведен в България със сигурност и затова си мисля, че може и наистина да е 100.Аз от май месец до сега слагам само Карерра 100 от ОМВ и съм повече от доволен. Едно че наистина се осеща във вървенето, наистина разхода понамаля малко, но и работата на самия двигател с този бензин е по-различна. Не мисля да го сменям скоро освен ако не стане нещо и да го развалят. Разликата в цената не е чак толкова голяма, просто си представете че карате дизел, тя нафтата е толкова пари :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една поправка само да направя /дано не греша/Октановото число не беше ли процент на някое от съставните на бензина?т.е. ако имам 100 оката имаме 100% от това вещество следователно вече не е безин?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно време като карах на гас зареждах от ромпетрол и бях много доволен но сега бензинец не съм слагал.Ти какъв бензинец си пробвал от ромчето?

Само този силния незнам как го водеха 98 или нещо такова

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много съм зле... сори за което. Айнщайн беше човека :offtopic:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 2 години карам само със 100 на ОМВ и съм супер доволен. Като сложа друг и умирам :offtopic:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брей, аз дори не съм го пробвал. Определено ме надъхахте да видя за какво става въпрос.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Октановото число показва способността на безнина да се самозапалва справка тук. Та ако откановото число ви е мерило за "мощно" гориво карайте на газ тя е 115 октана!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по-висок октан, по-малка склонност към самозапалване и по-ниска скорост на горене.Примерно Д15Б2 по данни от производителя фабрично е настройван да работи с А92!После някой ще попита вървят ли Хондите на газ и същите, които сипват 100 октанов бензин ще напишат че газта скапва двигателя .... защото и е голямо октановото число :offtopic:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Октановото число показва способността на безнина да се самозапалва справка тук. Та ако откановото число ви е мерило за "мощно" гориво карайте на газ тя е 115 октана!

Октановото число се определя от съотношението на изо-октана(2,2,4триметилпентан-100 октана) и н-пентана(0 октана).Та както казва Аl Capone високооктановите бензини служат за по-компресирани двг-та и турбинирани, тъй като са по-устойчиви на самозапалване.Иначе мощно гориво е съвсем друго, например нитрометана.Със 100 октанов бензин трябва да се изгори поне един резервоар, да може ламбдата да отчете съответните параметри и компа да реагира.Разисквано 100пъти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз да ви кажа, че при мен се усеща голяма разлика от OMV до OMV. Най-съм доволен от това на околовръстното до Макдоналдс. По едно време бях свикнал да слагам само там 100 октана и после като сложих 95 на Еко-то ми се стори че съм се качил в друга кола...не преувеличавам....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 години само 100 от OMV .... единствения бенц , който кореспондира като динамика и равномерна работа на маторя е ЕКО 100 ... но разхода ми е по висок !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги тука става въпрос за по качествен бензин а не за керосин?!Просто съм 100%сигурен че бензина които ни го продават за 95 е наи много старият 92,да не кажа и 86!!Затова си мисля че 100 е по качествен и двигателя ще работи много по добре и автомобила ще си върви както е вървял от завода,понеже си му слагаме бензина които е нормален за немците.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

koлеги аз да ви кажа нещо което съм го виждал с очите си и съм го изпитал преди 2г. карах едно ауди RS4 и на него да борд компа показва колко октана е бензина нонеже собственика на колата ми каза че върви със 100 октана и ми каза да му сипвам само тъкав като сипах от омв-пазарджик на компа показа даже 101октана коете ме кара на вярвам че наистина е тъкав бензина,а и моите хондаци винаги сам ги карал с такъв бензин и се е усещала разликата и в вървене и в разхода.пък и сам работил на омв преди години и специално за този бензин се правеха проби и винаги бяха в нормите защото го докарваха от австрия и си е истински. :dunno:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз 1 път сипах омв 100 и о чудо,наистина се усещаше сила на вискоите на 2ра и 3та.Наскоро пак сипах омв 100 от същата бенз. и вървежа се спъна.След това сложих В-пауър 95 и трагедия-1.5сек средно по бавно ускорение до 100.И вече сипвам само обикновен 95.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отначало като купих Акордеона я глезех само на 100 ОМВ. Сега минах на 95 Лукойл. Разхода не съм засичал/защото разликата ще е минамлна/, но определено има разлика в вървежа. Това е от мен.По-здрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма какво да се разисква,както каза колегата по горе истината е че караме с л...а вместо с бензин.скоро разлях бензин на шосето и 2 седмици стои дирята там,тва кво е/ ;) ,които има познати които вкарват коли от чужбина да ги помоли да му сипят от чужбина 5 л 95 от техния,и да видим няма ли да усети разлика във вървенето и разхода. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм с 100 октанов на ОМВ и съм много доволен , но има една още по яка комбинация и по евтина. От доста време карам с 95 на Лукоил + добавка за 4 октана на Лики Моли и съм стращно доволен.Двигателят работи много по равномерно. :yes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм с 100 октанов на ОМВ и съм много доволен , но има една още по яка комбинация и по евтина. От доста време карам с 95 на Лукоил + добавка за 4 октана на Лики Моли и съм стращно доволен.Двигателят работи много по равномерно. :o

А моя двигател J35A4 слагам изправена цигара върху него и форсирам и не пада цигарата :yes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коелеги аз не съм сигурен, че въпросният carerra 100 e 100 октана, даже съм почти на 100% убеден, че е 98 с добавки:cool: Най-интересното е, че барела падна а нашия бензин пак е скъп ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам как ги слагате тия добавки в бензина... аз не бих

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що бе кво им е на добавките..или викаш страх лозе пази :cool: 80% от случаите карам с една и съща добавка +100 или 98 октана

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днеска сложих карера 100,минах към 20км. в града и парвите ми наблудения са много добри.Наидтина се наблудава утихване на двигателя,бутна ми оборотите на място както и не прави толкова много конденс по кюнеца.Ще покарам още малко и ще видя как е разхода,все пак нали треба да израсходя един резервуар и тогава ще видим пак как е?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време заредих от ЕКО 100 октана и си казах , абе ся разход ли да гледам вървене ли да гледам , че реших... Най-добре да си я изкарам аз на магистралата пък там всичко ще си изпее. Ми до преди това и до сега си я карам на 95 от Лукойл и си върви добре количката, на 5-та 175 но това са и възможностите, свалям на 4-та и отива 190 на около 7000оборота (за невярващите съм пускал клипчета из някоя тема), та да се върна на 100 октана, Прочутия "качествен" бензин. Изкарах си магаренцето на магистралата и ..... натискам я горката ;) душичката и излезе ... и ВОАЛА .... с КЛИЗМА 160км. ...... NO COMMENT !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...