Jump to content
Hronos

Oрганизиране на Дино ден.

Recommended Posts

Здравейте колеги.

 

От около година и половина не сме се организирали за такова мероприятие и до колкото съм информиран има доста колеги които биха желали да се включат.

Днес проведох среща със управителя на сервиза "Хеед-91", и ни определиха дата на които може да се проведе "Дино Ден" за нашият клуб.

 

На 21.02.2009г.-Събота

 

Който желае да се включи във мероприятието нека до началото на м.февруари примерно 09.02./Понеделник/ да заяви участието си, за да се направи разчет на нужното време.

При наличието на повече от 15 автомобила ще се продължи и на 22.02./Неделя/

 

Цената за 1 автомобил е 60лв.Ползваме 20%/ и малко отгоре/ отстъпка от нормалната цена, която е 80 лв.

 

Неделният ден ще се ползва само в случай че се съберат повече от 14-15 автомобила.

Реда на автомобилите ще бъде както преди, според реда на записване във темата на собствениците им.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

За незапознатите, или какво е това животно - Дино Стенд

 

Стенда за измерване на параметрите на двигателя представлява високо технологична механично-електронна апаратура която създава симулация на реалното движение на автомобила като му подава съответните натоварвания през трансмисията към двигателя посредством въртящи се валове и следи изходните параметри на двигателя.След приключване на теста извежда на електронен и хартиен носител абсолютно всички динамично-технически характерсистики на даденият двигател, във целият работен диапазон от обороти по време на измерването.

 

При промяна на настройките,въздушни филтри,вкл. на климатик,работа на ДВГ-то на газ,промяна на предварения,газоразпределение и др. на същият двигател отчита промяната към подобряване ли е довела или към влошаване на динамичните показатели.Също така може да се отчетът само моментните показатели на даден ДВГ. с цел отчитане на състоянието му към момента.

 

Относно протичане на деня:

Всеки може да дойде със автомобила си според часа който му е определен или да е със останалите и да наблюдава и сравнява показателите на останалите колеги както със подобни двигатели така и със различни такива.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Това е моят телефон за контакти със колегите които не се познаваме лично.

0898 537233-Тони

 

 

Информация за местоположението на сервиза по долу:

 

гр.София

ул. Хан Кубрат №71

тел. 02/ 934 11 30

факс 02/ 934 11 49

http://www.heed-auto.com/

 

 

И една препратка към старата тема от последната организация.

http://forums.hondabg.com/index.php?showto...l=Heed&st=0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде аз ще повлека крак,и съответно според правилата ще съм първи :) ,Тони дори и да не се съберат достатъчно хора пак ще се ходи нали(без отстъпка естествено)?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е много добра!Добре че има време до тогава да помисля дали да я закача.Ако се реша ще ти звънна

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се съберат достатъчно, знам че сте сериозни.Отстъпка ще има при всички случаи.Ще се проведе мероприятието колкото и да се съберете. /Колегите от VW клуба са се събрали цели 3бр. автомобила./Аз съм измерил какво съм имал да меря и само ако е крайно належащо тогава ще се включа със автомобил. Затова пиша и във 2-ро лице, множествено число.

Редактирано от Hronos

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам какво да меря обаче февруари не е моя месец :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тони, пиши ме и мен.... само те моля сутринта да ми звъннеш да ме събудиш :hondarulez:а какво ще меря..... знам ли, то няма какво вече ама все ще измислим нещо....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз най вероятно средата или началото на февруари ще я качвам на дино мойта но в Пловдив,обаче има и вариянт да не съм в БГ и ако е така ще се включа с вас ,но на мен няма да ми стигне един рън ще правя настройки това проблем ли ще е ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм също там, ще доведа сток катринга да видим колко кончета са избягали за 17 години и 200 хил. километра :)....ако изникне нещо ще ви уведомя своевременно, че освобождавам списъка ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Досега по ред на записване това е списъка:1. Plamoni2. 1net3. manniakk4. JeepersCreepers5. tazzz6. Draik (на Л.С.)Така другите писали в темата не са казали че идват.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека списъкът да изглежда така:1. Plamoni2. 1net3. manniakk4. tazzz5. Draik Колегата "JeepersCreepers" не е сигурен за момента а и ще му е нужно повече време. Цената за неговиде нужди ще я договори със управителя на сервиза на место ако се включи.Всички кито искат да настройват и са им необходими повече от 3-5 Ръна ще бъдат последни след групата за да могат на спокойствие да си настроят автомобилите.Нека колегата "Draik" също да се запише във темата, не е някава тайна все пак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да братле много си прав тука :cry: при мен ако се объркат нещата ще съм и аз при вас и наистина най добре да съм последен че ще има доста работа мисля :cry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ще дойда да си ги премерим :D , сега сериозно ..също се записвам да видим как е акордеона с ново сърце :D , но мисля че също ще трябва да съм от последните .. ...Банско малко далечко

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз ще дойда живот и здраве тогава ще съм с нов двигател с подобрения и ще ми е интересно да измеря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Plamoni2. 1net3. manniakk4. tazzz5. Draik6. EG holic7. DjSprite

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам присъстието си и в темата :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мен ме пишете да замеря и аз какво става, но ако искам да направя и настройка това проблем ли е?-мисля че това е много важен въпрос!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не е проблем да настроиш колата си но ако са ти необходими повече от 3-5 измервания ще можеш да го направиш след основната група и след като уточниш цена за 1час на диното със оператора на стенда.Пак ще ползваш отстъпката от нормалната цена за час просто първо ще минат всички които искат просто да замерят автомобилите си.1. Plamoni2. 1net3. manniakk4. tazzz5. Draik6. EG holic7. DjSprite8. doctor

Редактирано от Hronos

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искам да правя промени по колата предварение и т.н. аз или трябва да си намеря човек или има там кои да го направи? Може ли да ми кажете и цена за няколкото проби и евентуално ако има възможност някой да ми го направи? П.С. Трбява ли да съм сложил 4ип за да променям предварението?Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре би било този въпрос да го зададеш във техническият раздел но....Ако предварение на запалването искаш да се коригира като се променя картата на ECU-то ще трябва да си намериш човек, който да ти подготви компютъра, като му монтира цокъл и е наясно със промяна на настройките на двигателя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тони , За много години :( , а да те питам 60-те лв ще е цена за час на диностенда или до 3 ръна ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тони ако става дума за настройки да разбирам, че пак ще си имаме отстъпка на час. Ако дойда друг ден пак ли е по договаряне? Мерси.

Тони , За много години ;) , а да те питам 60-те лв ще е цена за час на диностенда или до 3 ръна ?

До 3 ръна смятам ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 60-те лева са 3-5 ръна по принцип.Първия е да влезе колата в нормален работен режим, и 2-ри , 3-ти са си измервателни.Ако се тества как се отразяват на мощноста климатик, работа на газ, други таблици на ECU-то в такъв случай ще ти направят във тази цена и допълнителните измервания /Рънове/ тогава вече става дума за /от 3 до 5/ сега и 6-ти да се наложи никой няма да откаже.Но при положение че ще се настройват горивни таблици на место, предварение на запалването, раздвижни валове и т.н. тогава са необходими не само повече на брой измервания а и повече време на този който прави настройките.Заради това, в този случай вече ще се договаря цена на час.Нормалната цена за 1 час на дино стенда е 150лв.Пак ще ни направят отстъпка но не съм договарял тези условия, на место всеки ще си договори тази цена съобразена със неговите нужди и потребности.Ако всичко това се случва във различни дни които не са определени за нашият клуб, цените са както следва:за единично измерване - 80.00лв.за 1 час ползване на стенда - 150лв.В случая цената за единично измерване за нашият клуб е 60.00лв./малко повече от 20%/ на дата 21.02.2009г.

Редактирано от Hronos

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналия път платих по 60 лв на час :lol: ако и сега ще имаме такава преференциялна цена ще е идеално !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да сваря дотогава както изглежда понеже съм разглобил кутията, а още договарям частите. Явно ще ходя друг ден, но не се знае все още.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за Митака не знам,но аз ще вадя колата от зимен сън ако ще и заради това Дино само.....пишете ме и мен.май няма да има какво да променям на моята,освен ако Дильо не измисли нещо друго:)))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тони и аз се включвам :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О.к.Актуалният списък за момента изглежда така.1. Plamoni2. 1net3. manniakk4. tazzz5. Draik6. EG holic7. DjSprite8. doctor9. V-tec

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О.к.Актуалният списък за момента изглежда така.1. Plamoni2. 1net3. manniakk4. tazzz5. Draik6. EG holic7. DjSprite8. doctor9. V-tec

мен ме забрави май,Тони?пишете ме и мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оп, извинявам се, недоглеждане от моя страна.1. Plamoni2. 1net3. manniakk4. tazzz5. Draik6. EG holic7. DjSprite8. doctor9. prelude10.V-tec

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз няма да мога. ако се съберат хора че да има и на 22 бих се записал за тогава

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също излизам от списъка, защото имам неотложни ремонти на скоростите ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Plamoni2. 1net3. Draik4. EG holic5. DjSprite6. doctor7. prelude8. V-tec

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, следващата Събота 21.02. е Дино стенда за Хонда клуба.Ако няма други отказали се се надявам да се видим в пълен състав от записалите се.По късно през седмицата ще обявя и началният час но предполагам около 10ч. е нормално, в предвид броя на желаещите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към колегите които са заявили да участват:1. Plamoni2. 1net3. Draik4. EG holic5. DjSprite6. doctor7. prelude8. V-tecОколо 9.30-9.40 трябва да бъдат там 1-вите автомобили, тъй като във 10.00ч ще се започне със измерванията.Информация за местоположението на сервиза по долу:гр.Софияул. Хан Кубрат №71тел. 02/ 934 11 30факс 02/ 934 11 49http://www.heed-auto.com/Това е моят телефон за контакти със колегите които не се познаваме лично.0898 537233-Тони.Нека направим една стегната организация не сме много автомобили и така ще приключим по-навреме.

Редактирано от Hronos

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано няма виелици и преспи че да закъсам по път някъде, иначе ще гледам да дойда по навреме, но може да не успея да съм сред първите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

майтап няма,ако има сняг мойта не мога да я извадя от гаража......Тони,ще те държа в течение какво се случва защото не искам да излезна несериозен,а и адски много искам да я мерна тая чума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво почвай да чистиш сняг пред гаража не стой пред компа, слагаш и зимни шушони и на стенда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжелявам,че толкова късно се отказвам,но не мога да си извадя колата :angry:,Тони мен ме отпиши.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжелявам,че толкова късно се отказвам,но не мога да си извадя колата :angry:,Тони мен ме отпиши.

къде е тива бе?дай да идвам да помагам.аз се навивам за утре,дано да се появя наистина....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...