Jump to content
BatV

Най-после!

Recommended Posts

След дълго и мъчително чакане(близо 2 месеца) вчера се сдобих с това:

 

 

Публикувано изображениеПубликувано изображение

 

Карах я около 200км вече и съм УДИВЕН :)

140км/ч - 7.6-7.8 литра разход.

Па и говири на 5 езика :D

 

:(

Редактирано от BatV

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито,хиляди безаварийни километри и много да и се кефиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен много е добра колата,че и говори :):D:D много километри да и навъртиш,със здраве да си я караш. :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега :( да си я караш със здраве и много безаварийни километри.

Редактирано от atoma

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

красавица, новото си е ново :( честито

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това вече си заслужава чакането :D :D ! Следващият път като решиш да я миеш, направо дай да ти я измия аз - пари няма да ти искам, достатъчно ще ми е да й се любувам отблизо :( Само да бяха по-големи тия джанти...Красавица е, но ти пожелавам не само с външния си вид да те радва, а и с благороден характер :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито Колега, Добре дошъл! Много безаваийни километри с новаата красавица!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега! Точно този модел съм си харесал за следващият си автомобил. Ама мисля да почакам 4-5 годинки :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито,със здраве и безаварийно.Като за 1-ва Хонда,добър избор :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега.Много безаварийни и само приятни мигове с тая красивица мн добър избор :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен. Колата е уникална!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега!Пожелавам на всички нови автомобили Хонда, а на теб много приятни преживявания и пътувания!И аз се бях замислил за новия Сивик, но после дойде световната финансова криза. Ще чакам да отмине за сега ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благородно ти завиждам колега. Много ги харесвам тези Акорд-и само гледам обяви и точа лиги ;) Със здраве и безаварийно да си го караш японеца, пожелавам ти и много по-хубави Хонди да караш ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички!

Вече трети ден ставам с 1 час по рано от нормалното с широка усмивка ;) и нетърпение да направя някое друго кръгче преди работа ;) .

 

@The DevilTwin - много си прав! Джантите са малки за тази кола - 16", но за да взема 17" трябва да продам тези, иначе ще ми излезе скъпро удоволствие- 3К. Ще ги пусна за продажба скоро в форума, току виж съм извадил късмет!

 

@К hondichka - Двигателя е 2.0 i-vtec или казано накратко - K20A3

 

И едно въпросче от мен за техническите експерти. Кога точно се включва VTEC-a Публикувано изображение?

Засега я карам до 3500rpm, но не за дълго ;) . Из интернет рових , а и дилъра питах и двете "устройства" дават отговор след 4500rpm. Не е ли малко късничко и чува ли се специфичен звук?

 

;)

Редактирано от BatV

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и с здраве да я караш!Страхотен Акорд! Автоматик ли е или не?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен, хиляди безаварийни километри!...и не си сменяй джантите, с 16"-те вози по-меко, но ти пък може да търсиш обратния ефект...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички!

Вече трети ден ставам с 1 час по рано от нормалното с широка усмивка :D и нетърпение да направя някое друго кръгче преди работа :lol: .

 

@The DevilTwin - много си прав! Джантите са малки за тази кола - 16", но за да взема 17" трябва да продам тези, иначе ще ми излезе скъпро удоволствие- 3К. Ще ги пусна за продажба скоро в форума, току виж съм извадил късмет!

 

@К hondichka - Двигателя е 2.0 i-vtec или казано накратко - K20A3

 

И едно въпросче от мен за техническите експерти. Кога точно се включва VTEC-a Публикувано изображение?

Засега я карам до 3500rpm, но не за дълго :dry: . Из интернет рових , а и дилъра питах и двете "устройства" дават отговор след 4500rpm. Не е ли малко късничко и чува ли се специфичен звук?

 

:dry:

Честито и от мен . Това с ниските обороти в началото да ама 5-600 км. , след това може да я караш и да я натоварваш повечко, даже е по добре за трансмисията. Е все пак не до ограничител :). ЗА 16-ките за 1 ден ме изпусна днес ги взех от Бултрако.

Пожелавам ти много радост и безаварийни километри

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря отново!@delineator - естестевено че е ръчка , още съм малад да оставя некекво РС да мисли вместо мен, па дори и да е Maide in Japan by Honda :ppp . А и ръцете и краката ме слушет перфектно, така че вграденото ми РС в главата ускорява доста по-барзо дзвера. И не, не ми е досадно в задръстванията постоянно да превключвам. :ppp @Marto 1.8 - сериозно ли бе човек :D . На сивика ли ще ги забиеш тея 16" - тя немаше ли "летни" джанти като я купи? Днес ги снимам и ги пускам за продажба :P

Редактирано от BatV

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@К hondichka - Двигателя е 2.0 i-vtec или казано накратко - K20A3Добре,че не си взел дизел.Аз лично,смятам,че хонда и дизел са две взаимоизключващи се неща,от гледна точка на това,че при бензина е много по-голям кефа.А пък хонда е кола за удоволствие,преди всичко.Моята е 2.4 i-vitec с автоматична скоростна кутия и също съм много доволен.Върви не се удържа,а разхода-направо смешен,даже не е за вярване.Успех и само приятни емоций !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Аз лично,смятам,че хонда и дизел са две взаимоизключващи се неща

Не бих казал че е така - Хонда спечелиха награда за най-добър дизелов двигател. Също така отзивите от този двигател са много добри.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и аз искам такава!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бих казал че е така - Хонда спечелиха награда за най-добър дизелов двигател. Също така отзивите от този двигател са много добри.Абсолютно верно е това ,което казваш! При Хонда компромиси няма. Или правят нещо както трябва,или изобщо не го правят.Но аз имах предвид,маняшкото усещане,мириса на бензин,високите обороти-това е моето разбиране специално за Хонда.Иначе е въпрос на личен избор. Мое мнение е,че спортният нрав на хондите най-много си пасва със силни бензиновови двигатели !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо искрено и лично:Първоначално си мислех за новата си придобивка ,като "купчина ламарина" или "просто кола", понеже съм имал доста различни коли и съм навъртял доста км, кажи-речи 10 обиколки около света..... Вече и сложих 600 км. и разбрах, че съм бил в голяма заблуда.Ставам и лягам с една мисъл, кога пак ще я зърна... Приятелката ми почна да ревнува :) Днес, след като почерпих подобавщо варненската група на връщане преминах бариерата от 5500rp/m (не се сдържах колкото и да опитвах) и километража показа 200. Пътник №2 дори и не разбра с каква скорост се движим :) Почвам да разбирам за какво е направен този форум... А в главата ми тъмни, мрачни мисли........ "какъв ли ще е следващия Акорд?" Дано да не ме чуе....Аиде със здраве и .............. :)

Редактирано от BatV

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега!Пожелавам ти дълги и безаварийни километри с тази принцеса...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След дълго и мъчително чакане(близо 2 месеца) вчера се сдобих с това:

 

 

Публикувано изображениеПубликувано изображение

 

Карах я около 200км вече и съм УДИВЕН :D

140км/ч - 7.6-7.8 литра разход.

Па и говири на 5 езика ;)

 

:dry:

Честито Колега , хиляди безаварийни километри , Прекрасна колица :)

:dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега ,BatV! Дай ми цена само за джантите,ако искаш.Незнам защо в ''продава'' не можах да те питам,за това го правя тук.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофти, че само джантите искаш, предполагам за зимата ... Ами гледам 2150лв. е комлекта в Бултрако 16-ки. Аз мога да ти сваля да кажем 250лв. Ако откриеш 1 драскотина ти ги подарявам. :) Само трябва барзо да решаваш, докато не съм й купил зимни 16-ки . Днеска беше 17 градуса, както винаги чакам последният момент и не греша... :)Иначе много добър избор на двигател си направил. И аз исках 2.4 но не ми се даваха 16к отгоре .... скъпчия. :) Предполагам, че е лудница, като знам моя как излита....

Редактирано от BatV

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързият отговор,ама като и аз не мога да се начудя какво да правя... Сега и аз съм с 16-ки и си мислех ,дали да си взема още едни или да скчам на 17-ки та дори на 18-ки.Колебая се защото,честно казано 16-ки те и на мен ми малеят...,но може би пък за зимата не е лош вариант...,незнам!Относно гумите,ако решиш да купуваш зимни,горещо ти препоръчвам Бриджстон,взех си такива-уникални са.И на сухо и на мокро и на сняг са прекрасни и не на последно място-невероятно тихи са.Сравнявам ги с Дънлоп и Клебер,каквито взех за другите ми две коли.Разликата е осезаема в полза на Бриджстона.Колко харчи твоята Хонда?Ще се радвам да споделиш.При мен разхода е 17 -19 градско и 8 -10 извънградско.А за вървене....думи нямам.Много мой приятели с доста по-силни коли,няма да споменавам марки, се чудят как така не могат да ме стигнат и ме питат дали има чип или нещо дтуго...Направо им се късат сърцата,като знаят,че са дали двойно повече пари за техните...Също така с гордост заявявам,че няма кола от този клас,която да има по комфортна и приятна возия.Накратко казано- само който не е карал Хонда ,може да се заблуждава,че има нещо по-добро!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"При мен разхода е 17 -19 градско и 8 -10 извънградско". WOW ???Тва е чудовище колега. Сигурен съм, че автоматика качва литър, литър и полвина отгоре.При мен гарадско, никога ама никога не е над 10. А извън градско направо се удивлявам ;) - Онзи ден пътувах 90км отивъне и връщане до Шумен и около 10км градско в Шумен. Карах 120-140, на места и повече. Нарочно нулирах километража преди да тръгна. Като се върнах показа - 6.6. Бях шокиран. А колата още не е разработена както трябва - на 1100км. е. Още ще пада. Може да харчи толкова малко, понеже отначало до сега я карам с по-висок октан гориво- 100. При такива цени на горивата, ако има как и 200 ще зареждам ;) ... и продължават да падат- НЕКА.Аиде сега аз нещо да питам. Гледам европейският Акорд 2.4 (201кс.)ускорява с ръчка за 7.8сек. , а с автоматик 9.5сек, което е по-бавно от моя - 9.3сек. Виж - http://www.honda-varna.com/cars/accord0901.htmlГледам хамериканските модели 2.4, като твоя са два - 177кс. и 190кс. Никъде обаче не можах да намеря ускоренията им.Каква е твоята и имаш ли някакви данни за ускорението със и без автоматик?И последно ще вемаш ли джантите, че да знам кво да правя. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти! Първо за джантите-отказвам се ,благодаря.Ще карам зимата 16–ки,така или иначе ,купих зимни гуми,пък лятото,живот и здраве ще взема 17или18 зависи какво си харесам.Ето ти сега и данните за моята хонда от книжката,която си има :4930мм-дължина1847мм-широчина1476мм-височина1480кг-тегло2354куб.см133киловата(180к.с.)223Nm-въртящ момент227км-максимална скорост0.26-въздушно съпротивление13.7-градско6.9-извънградско9.4-комбинирано9.2-ускорение от 0 до 100Двигателя е без номер,за това не го пиша.Колата е от Дубай и явно има някакви разлики с американските.Например-километража си е в километри,даже няма въобще мили и всички други мерки са си като европейските.Именно за това я взех точно от там-хем е американски модел,хем е с европеиски мерки.До тук със всичко ми излезе 55кИ аз съм на 1000км. Щом я взех,първо я подкарах на дълъг път - 250км. минах. Карах много внимателно и не съм вдигал повече от 120км.Даде ми 6.3,невероятно.После минах и 100км. само градско 11.4,но това беше без да спирам.Иначе минавам няколко километра,спирам,след час два пак я подкарвам няколко километра-при това положение ми дава 17-19. Изпробвах я и на магистралата с газ до дупка- 200-240(можеше и още ,но ми дожаля)-изхарчи малко под 10,пак доста ме учуди.Очаквах да е повече.Предишните ми две хонди също бяха с автоматични скорости и леко се замисляха,докато с тази японците са надминали себе си,явно е съвсем нова разработка,нещо уникално е,при много ниски обороти има страшно много сила,а след 4000,направо излита,усещането е все едно се включва турбо.А разхода ми е последна грижа,засичам го само за информация.Карам и едно бмв 525xi-218k.c. 2006г. с ръчни скорости-под 22 градско не пада.На 24000км е вече.И да ме прощават феновете на тази марка,но хондата върви повече.Та за това не ми вярват ,че е само 180коня.Даже и на мен ми е странно-върви като поне 250коня.Не случайно пак си взех хонда.В никакъв случай не плюя другите марки,просто съм обективен и казвам само неща,които лично съм проверил.Също така,в този ред на мисли , ще кажа и за една друга марка.Жена ми кара Опел Астра 1.6 туин порт,както я водят там,115к.с с изитроник(скоростна кутия,която всеки път когато превключва създава впечатление у незапознатите,че се счупва )Та тази прекрасна кола мечта,понеже аз я зареждам един път в седмицата и винаги я пълня до горе-дава разход 14-16(така пише и на компютъра,ама си мислех,че не е в ред)Колата е нова и е в гаранция,карах я няколко пити в сервиза,най-вече заради скоростите,които как все още са здрави,не знам. И нищо-отговаряха ми,че скоростите са си такива-били несполучливи по принцип.А за разхода казваха,че бил така висок заради скоростите...И нищо не могли да направят.Това е от мен за сега ,дано не съм бил много досаден. Друг път мога да разкажа и за други коли...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...