Jump to content
Zaho

Кръстовище на равнозначни пътища!

равнозначно кръстовище!  

209 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Guest Hime

да сега се замислих и признавам че греша. червния си е като най дясностоящ.... малии

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest addevil

по-добре да не пускат повече въпроси от листовките, че ще трябва половината тук да хвърляме книжките ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или за да спасявам кожата да си купя танк и да съм с предимство навсякъде;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Признавам си, че гласувах за зелената кола, но ако следваме този списък не би трябвало да има противоречия:1. Регулировчик2. Ако няма регулировчик - гледаме светофара3. Ако няма светофар (или не работи) - знаците4. Ако няма знаци - хоризонтална маркировка5. Ако няма - дясностоящият е с предимство6. Ако са един срещу друг - този, който завива наляво изчаква каращия направо или завиващия надясно7. Ако и двамата завиват наляво - гледат да го направят без да се блъснат ;)Не бях сигурен за 5 и 6 кое е с приоритет, затова на кръстовище гледам да се разбера с човека ако имам съмнения

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ся аз прецаках ли се че гласувах червен ? Да почвам ли ритуално да заливам книжката с бензин и да я паля?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
;):drunk:;) ох немога вече

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен въпроса е провокиращ и с уловка. Едва ли изобщо има еднозначен правилен отговор. Аз не знам да има абсолютно равноправно Т-образно кръстовище. Ето тук един на пръв поглед аналогиччен път, ама не съвсем:

Публикувано изображение

Според вас дали са равнозначни, макар че тука има лента за завиване.

Това на горе не епът а няква черна отбивка:

Публикувано изображение

А ето и къде е тва кръстовище:

Публикувано изображение

Тва е пътя които излиза от село Равда и се включва в пътя Бургас-Слънчев Бряг. Които знае мястото знае за какво говоря.

А сега ми кажете при такова кръстовище рално колко пъти зелената кола от примера ще спре да погледне дали никои не излиза от включващия се път.

Средна скорост на пътя БС -СБ, ако нямя задръстване, 100+км/ч

Редактирано от ZaRRicK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен въпроса е провокиращ и с уловка. Едва ли изобщо има еднозначен правилен отговор. Аз не знам да има абсолютно равноправно Т-образно кръстовище. Ето тук един на пръв поглед аналогиччен път, ама не съвсем:.....

Тук не става ли дума за регулирано кръстовище? Има и светофар, и знаци... Ако е така(мисля, че не бъркам), примерът ти не е удачен...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След малко паля бимата и отивам на въпросното място,ще се пробвам от 3-те страни на това кръстовище и ще видя какъв е ефекта!(дали е равнозначно или не,дали бачка с предимство от страна на червения ако е равнозначно)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си обичаш май бмв-то ти, щом реши да се пробваш с предимство от всяка страна :X

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз съм писал че примера не е абсолютно идентичен. До преди няколко години тва място си беше тотално нерегулирано, без сфетофари, маркировки или ленти за престрояване при завои.Сигурен съм че ако се разровя ще намеря и 100% идентично кръстовище, ама извода няма да е по различен.

Редактирано от ZaRRicK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Представям си, че стоя в "стеблото" на буквата "Т" и искам да завия наляво с пуснат мигач! Няма знаци...светофари...Еми ще си ги изчакам другите цветове, както и да стоят нещата...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от самото начало твърдя че има само плачковци тука, всеки олееееее късайте си книжките , малеееее отчайвам се , лелеееее какви шофьори,сега за ....

Ти нещо се превъзбуди май, спокойно... :)

 

@всички:

Въпросът беше как ТРЯБВА, а не как ЩЕ преминат през кръстовището! Отговорът е ясен. Всеки може да направи своите изводи. Под 40% са позналите, поне според гласуването.

Струва ми се, че темата си е за катинар вече. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега не съм се превъзбудил аз,а пиша за превъзбудените , ако си от тях чувствай се засетнат, ако не , освен да се заяждаш не виждам друго

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest prozium

Хаха, @steff, хората иронично го казваха, смятам че даже и да не знаят закона участниците в една такава евентуална ситуаиция, ако се движат с малка скорост ще имат достатъчно време да отреагират и да избегнат ПТП.Но все пак е интересно по закон как седят нещата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest steff

да де то е ясно,че не винаги става като по закон , но нали спорим как трябва, а да ти кажа доста хора говорят съвсем сериозно така , изтъквайки своите знания над останалите и ме дразнят

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Хюнати

В тази група хора вече влезе и ти,ако не се усещаш,да ти го кажа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се ,че сте широко скроени хора. възхищавам се , един от форумите с най-големи капацитети (включително и аз, нямам намерение да чакам следващия да го каже) ако не виждаш аз питам тея дето много критикуват а в началото , в първите страници просто задавах въпроси , сега пак задавам въпрос на всички дето много знаят да ми обяснят, но ти явно не правиш разлика!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Fido Dido

Радвам се ,че сте широко скроени хора. възхищавам се , един от форумите с най-големи капацитети (включително и аз, нямам намерение да чакам следващия да го каже) ако не виждаш аз питам тея дето много критикуват а в началото , в първите страници просто задавах въпроси , сега пак задавам въпрос на всички дето много знаят да ми обяснят, но ти явно не правиш разлика!

Приятелю, много навътре ги взимаш нещата... Споко бре!! :) То по закон всички мутри трябва да гният в кауша, ама...Та както казваше инструктора - караш като последния човек с предимство! Като гледам новините и чета пресата - прав е! Пък и на какво ли не съм се нагледал - карам от 1990г. И то предимно в София, ако това може да се нарече каране, разбира се. :) Сега си сипвам една голяма Карнобатска и ти казвам - наздраве! Важното е да сме живи и здрави...всичко друго е съдба.Съжалявам за ОФФ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Slayer

На такова кръстовище сто процента някъде има стоп или знак за предимство.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest cucko_05

На такова кръстовище сто процента някъде има стоп или знак за предимство.

А аз ти казвам че такова кръстовище има 101% и без никакви знаци! :) Редактирано от cucko_05

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В такова кръстовище се влиза с не по-малко от 6000 оборота, с предимство е синята кола, защото е с регистрация РК и е стигнала преди всички естествено! :) Втелясвате се ми се струва.. при това много мощно, ако толкова не им е ясно на всички какво трябва да правят, подкрепям колегата, който каза че въпроса се решава на принципа на толерантността. prelude, моите уважения, може би прекалено много си вярваш в това, че знаеш правилника - и сигурно е така, но аз определено НЕ карам на принципа умрял с предимство (не държа на всяка цена да си взема предимството, дори то да е на моя страна)! Поздрави на всички!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на някои май им е дестката мечта да са регулировчикци пфууу, пфууу с палката :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

продължавам да чета и продължавам да не вярвам на очите си...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като си представя колко хора от форумите ни гледат сеира...Според мен темата се обезсмисли вече... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dj_ceci
Чета и невярвам на ушите си!Сори за оффа ама мн я задалбочаваме,а всичко започна като дребна закачка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В такова кръстовище се влиза с не по-малко от 6000 оборота, с предимство е синята кола, защото е с регистрация РК и е стигнала преди всички естествено! :D Втелясвате се ми се струва.. при това много мощно, ако толкова не им е ясно на всички какво трябва да правят, подкрепям колегата, който каза че въпроса се решава на принципа на толерантността. prelude, моите уважения, може би прекалено много си вярваш в това, че знаеш правилника - и сигурно е така, но аз определено НЕ карам на принципа умрял с предимство (не държа на всяка цена да си взема предимството, дори то да е на моя страна)! Поздрави на всички!

Ами аз тогава как съм жив и нямам такова ПТП досега?идеята е да им подскажеш , че не си знаят закона.никой не казва да легнеш на релсите пред влака.имаш очи и разни други сетива-използвай ги.но докато си мислите че оцелявате и това е правилното,никой няма да спазва закона и оцеляването ви ще е късмет.а късмета рано или късно изневерява.когато закона започне да се прилага на 100%,тогава фактора късмет(случайност,бърза реакция и т.н.) ще отпадне от уравнението.а какво по-хубаво от това да замениш променлива с константа?пък вие се оправдавайте,че днес карате детето си или квото искате.утре това дете ще ходи по същите улици,където всеки лети и не спазва закона.да ви питам дали тогава ще гледате на сегашните си постъпки като на правилни.аз мисля да потърпя още малко в този цирк и ако няма подобрение просто да се махна.но преди това със сигурност ще се оптивам да променя нещата.вие си преценете за себе си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква драма се разиграва тука просто не е истина

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква драма се разиграва тука просто не е истина

грешка,драмата е по улиците.особено като има срещи от 3-ти вид,болници,гробища и т.н.ти къде живееш,че си толкова изолиран и не си наясно със случващото се?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

таа тема стана за катинар. Според мен никой не знае правилника на 100%. Идете и решете няколко листовки и ще се уверите. Факт е че винаги намалявам на кръстовище независимо какво е то. Доста форуми изчетох точно с тая тема и в повечето преобладава че зеления е с предимство. ако съм на мястото на червения никога не бих се пробвал да си искам предимството, ако видя че колага срещу мен се е залетяла и няма признаци да спира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...хубаво е да знаеш че 65% от участниците си нямат идея от правилника за движение ... някакси те кара да преусмислиш поведението си на пътя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина четейки тази тема стигам до извода че много хора не знаят закона за движение по пътищата което ме кара да за замисля за начина ми на каране.Много често при преминаване на кръстовище поглеждам само надясно и ако няма никои дори не намалявам чудно е че съм оцелялЯвно с предимство е този който бърза най-много

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако съм червения никога няма да си използвам предимството, защото зеления като ме натресе, на синият няма да му се чакат часове да дойде КАТ и после за мен (червеният) ще има актче за "Неподсигурена маневра ляв завой"... после ходи и се обяснявай,че нямаш сестра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз тогава как съм жив и нямам такова ПТП досега?идеята е да им подскажеш , че не си знаят закона.никой не казва да легнеш на релсите пред влака.имаш очи и разни други сетива-използвай ги.но докато си мислите че оцелявате и това е правилното,никой няма да спазва закона и оцеляването ви ще е късмет.а късмета рано или късно изневерява.когато закона започне да се прилага на 100%,тогава фактора късмет(случайност,бърза реакция и т.н.) ще отпадне от уравнението.а какво по-хубаво от това да замениш променлива с константа?пък вие се оправдавайте,че днес карате детето си или квото искате.утре това дете ще ходи по същите улици,където всеки лети и не спазва закона.да ви питам дали тогава ще гледате на сегашните си постъпки като на правилни.аз мисля да потърпя още малко в този цирк и ако няма подобрение просто да се махна.но преди това със сигурност ще се оптивам да променя нещата.вие си преценете за себе си.

:lol: Съгласен съм с теб, хубаво би било всички да знаят всичко, но фактите говорят друго. Аз лично винаги намалявам като наближа кръстовище и ако е нерегулирано се оглеждам във всички възможни посоки, особено в тази която би трябвало да ми осигури предимство! Също така е добре да се подсказва на хората, че са в грешка и когато е възможно го правя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

подкрепям колегата, който каза че въпроса се решава на принципа на толерантността. prelude, моите уважения, може би прекалено много си вярваш в това, че знаеш правилника - и сигурно е така, но аз определено НЕ карам на принципа умрял с предимство (не държа на всяка цена да си взема предимството, дори то да е на моя страна)! Поздрави на всички!

До колкото знам и това също се счита за груба грешка и нарушение на правилника ... колкото е грешно да отнемеш предимство на някой, също толкова е грешно и да си отстъпиш твоето, при положение че го имаш означено ... ако някой бърза, минаваш си, ти си с предимство - и да те удари, в пълното право си си, така че другия би трябвало да поеме вината.Т'ва на теория .... на практика обаче нещата не стоят съвсем така ... трябва да следиш другия колко се е излетял, и какво кара - че да не те удари някой дебеловрат чичко със колица, чиято емблема става за ланците на американските рапери и после хем да си изядеш точилката, хем да те съди че не си му променил правилника за момент, така че той да е с предимство... :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го въпросното кръстовище в Люлин 1 близо до Фантастико.Няма знаци на него и определено тези които излизат от основата на буквата Т си завиват без да чакат никой наляво.Аз лично когато съм идвал като по пътя на зеления и съм карал на право и е имало кола която завива или надясно или наляво винаги съм я чакал да премине и след това аз минавам.Със червено е фантастико със синьо е кръстовището.цък 1цък 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е червения, понеже в такава ситуация, зеления ще даде път на синия, пък синия от своя страна ще даде на червения и той минава, следва синия и накрая зеления.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да ви кажа, в София редовно предотвратявам ПТП докато се движа по път с предимство само защото приближавам бавно и оглеждам останалите участници. Карам си внимателно и ги гледам как не се усещат че трябва да ме изчакат. Отнасят по един клаксон, дано се сетят къде е проблема. Нека съм в нарушение като не спазвам предимството си, предпочитам да закъснея 10сек пред това да чакам 2ч КАТ и да се разправяме още един. Точно до нас светофарът е такъв, че минават на скорост на червено, а аз имам зелео напречно им. Винаги гледам кой ми идва отляво въпреки, че ми е зелено. Редовно някой се изтарикатства - тръгвам леко към него, с клаксон. Действа им отрезвяващо :angry: Забелязах, че неспазващите предимство са предимно с провинциални номера, аз съм с РВ де. Като цяло гледам да "накзвам" нарушители, предимно неспазващи предимство и спиращи непозволено с клаксон. Един път щях да си изям боя даже. Обаче това е начина да научим простаците. И очите на 4, това е ясно ;)

Редактирано от Big Blonde Wolf

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно нарушителите с провинциални номера - аз в тоя малък скапан град де има 5 улици и 5 кръстовища съм забелязвал, че коли с различни регистрации на номера от габровския, на някои кръстовища минават абсолютно погрешно (не че ги обвинявам толкова, просто ако не си от града трудно ще разбереш как да минеш правилно), а относно София.. :) там не бих се наел да врътна и 1 кръгче само от гледаното по ТВ :) А м/у другото забелязвам, че в нашия град от 17:00 до към 18:00ч зе да става АД от трафик :D бах маааа му и град, от де са взеха толкоз коли :D :D и вече по съществото на темата - няма ли да разберем най-накрая отговора/изказването от създателя :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Aleksandyr

Гласувах за зеления макар ,че той трябва да е последен но в реална ситуация аз ако съм червения и видя зеления да идва към мен пак ще спра за да видя той как ще реагира .. дали ще се съобрази, че не е с предимство ... абе това си е хазарт направо... да минеш преди зеления и да се надяваш да че ще намали защото си бил с предимство... УСПЕХхх :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...