Jump to content
Guest tazzz

Хондата ми гори масло!

Recommended Posts

Guest tazzz

1 литър на 9000-10000 е нормално, а как така губи мощност?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest rocnogap

1 литър на 9000-10000 е нормално, а как така губи мощност?

Колегата е прав , и ми е интересно какво значи "няка компресия" ? Колко ти е дала при замерване и каде си я замервал... ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е чак пък нормално .. ??

За кола на 12 години е нормално :lol:, твойта колко гори на 10k?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest manniakk

може и на мойта да и има нещо ама досега между смяна на масло не съм доливал никога, а 1 литър е разликата от макс. до мин, ако не се лъжа...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има значение как я караш сащо .. В началото като сия зех мойта, гореще околко 800г.-1л. на 10к .. сега доливам по 200-300на смяна .. По спокоито явно сам зел да карам нея пуржа толкова мн .Иначе може и да има проблем . Пушили като е топла ? Как разбра че няма мощност ? Попринцип неще да варви или понякога ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пич,в рамките на допустимото си,ако не ти се сменят сегменти може да си смениш само гумичките на клапаните.пробваи да караш с по гасто масло,15в40 например.трябва да ти намали загубите.змери си компресията,ако си кам 10 може да покараш още.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest kalin_gk

Да гори 1 литър масло не е нормално. Ако не пуши когато е топла, смени само гумичките и да ти проверят водачите на клапаните задължително/това е слабо място на хондите/. Ако пуши когато е топла не е лошо да смениш и сегментите. Мойтя хонда/ D15Z8/ имаше компресия 13,5 bar и харчеше около 1 л масло на 5000 км/ запекли маслени сегменти/. Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За faroushe:

За горенето на масло не трябва да се притесняваш - сменяй го по рано или изобщо не доливай / от мин. до макс. е точно 1 л. /, както каза колегата manniakk. ;)

Изпускането при изгасен двигател на 1 предавка - на какъв наклон го прави ???

 

П.П. Това за водачите на клапаните и "слабо място на хондите" - за първи път го чета някъде ... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата Sebulba е прав, ама според мен няма нищо нередно в това 12- годишна кола да понагаря леко, казвам леко, защото съм свидетел на 1 литър на 2000 километра, ама ти си знаеш, на колко километра е колата, как я караш, какво ти е маслото, пробвай с по-гъсто евентуално, пък и то си е консуматив.Моята кола, която е 99 г. , в сървис мануала/ ръководство за употреба пише да се проверява маслото всяка седмица/ , всичко може да се случи......Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за отговорите! Ще трябва да посетя сервиза ;)Ще се постарая да отговоря на въпросите ви, доколкото съм наясно, имайте милост, все пак съм жена ;)Под губи мощност имам предвид, че не върви по принцип.Превърта малко на първа, когато е под наклон с предницата нагоре.А за компресията - не знам, още не е измерена.Просто искам да знам какво да очаквам, не искам да се разделям с хондичката...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора вие какви коли карате бе ?!?! Кое му е нормалното на 1л масло разход на 10к км.....по добре да си види мотора човека преди да е станало по зле...от това горене на масло умиране има оттърване няма. Само по зле ще става....ще гори повече...той ще долива ==> няма да долива масло за 30лв литъра ами някакво по ефтинко...и скъсява ресурса на мотора. Моята като я взех беше така....1л на 10к, нормално било...дръжки....добре че я отворих на време, за да видя за какво иде реч вътре....иначе щях колянов вал да търся да купувам. След основния ремот който направих НЕ БУТА масло Д15-ката...а нека 1л на 10к км да е нормално.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а има ли значение дали се кара на бензин или на газ (щото и такова са ми казвали?)

Моята хапва към литър на 7-8000 засега

 

no1else Ами мануала на Хонда казва при каране на къси разстояния маслото да се смена на 3-4К мили

На моята съм забелязал че първите 3-4К км не пипа маслото, и след някакъв момент почва. Карам 99% градско, 2-3 в годината навън.

Би ли споделил все пак като си отворил твойта какво и е било?

Редактирано от Restless

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми оказа се колега че от хубавото масло най-вероятно което са и доливали (Лубрика че по тънко) два от основните ми лагери бяха останали само по черупка....добре че валовете са зверски здрави и износването беше в нормите...но още няколко хиляди километра и щеше да проплаче и за друг колянов вал. Ако не бях решил да отварям целия мотор щеше да ми стане много интересно...и тея 1200 лева за основен ремонт щяха да ми се струват като далечен блян.... И аз като я взех гореше масло...човека доливал доливал и аз долях след първите хиляда километра, но не ми допадна да ми пуши колицата и да доливам с кото намеря....далеч съм от мисълта че някой ще долива на таква кола някое скъпо масло като МОТУЛ например.... Не казвам, че тук проблема е същия или, че това чака всички ви...просто споделям опит и ви казвам, че този 1л на 10к км е далеч от нормалното. За 12000 км след основния ремот съм долял около 200мл масло и то защото ми капеше семерината на коляновия вал.....след подмяната и маслото стои на макс за изминатите километри за вече 7000...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незнам кола хонда при натискане да не бара масло а и на тия километри дето си ги дал това е напълно нормално такаче не се притеснявай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest edikoisi

това ли е темата с вицовете или аз несъм разбрал нещо :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BOSS`HOGG

Ако колата ти гори 1л. масло на 10000хил.км. мотора ти е перфектен , не се занимавай с глупости , незнам дали има хонда в тоя форум която да не гори масло ако я кълцаш от време на време.Ако я караш до 2000 оборорта може и да не ти гори , НО хондите имат обороти не е като да нямат :thumbs1: давай газ и не се занимавай с глупости.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А то и моита гореше литър за 4000км.Гледаха гумичките-меки,убави.Споделих с Росен-Шмиргела и тои ми каза,че имал подобен проблем,но сложил масло Honda от Бултрако и спряло да гори.Та разправям аз това нещо на Гената и тои вика-да пробваме,иначе сегменти,там разни други сложни работи.Сменихме го с това от Бултрако и краи,повече от 2000км. не е мръднало на милиметър от чертата!А е със сьщото буквено означение(беше нещо такова-10W .....сигурно го бъркам)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и от маслото да е,просто смени марката-може вискозитета да е същият и да спре да намаля.Макар че 1 л. на 8-10 км ми звучи нормално,при мен разхода е същият,но при често пътуване по магистрали със над 150 не е необичайно...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...дал си 1200 за основен ремонт ?

Кое те учудва колега и колегата едикойси за какви вицове говори и моя пост ли визира ? Ремонта беше направен преди 2 години когато я взех и излезе толкова...с символичната сума за труд която ми взе майстора понеже сме отраснали заедно)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...дал си 1200 за основен ремонт ?

Кое те учудва колега и колегата едикойси за какви вицове говори и моя пост ли визира ? Ремонта беше направен преди 2 години когато я взех и излезе толкова...с символичната сума за труд която ми взе майстора понеже сме отраснали заедно)
бе карай си , да не ти пука за 1200 нали сега си щастлив 4е не бара маслотоВсеки човек знае как да се грижи за колата си и има разли4но мнение,но аз знам 4е пове4ето хонди са в това положение да горят масло , и никои не може да ме убеди 4е ако не сменя сегменти ще счупя двигателя . Не съм чувал и виждал счупен мотор на хонда никъде

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета и не вярвам на простотиите които последно време пишете! От няколко дена не съм влизал и мисля и да не влизам още доста време поради една проста причина, която се изяснява още повече с тази тема и с тези отговори. Явно хората дето разбират наистина са се отчаели и не пишат вече заради хора като вас.Кое му е нормалното да гори 1 литър на 10к км. ??????? Какви са тези твардения че ако я настъпваш ще гори масло и други такива абсурдни и то от хора като Босс-а че нямало Хонда във форума дето да не гори масло! Моята като я тормозя постоянно и я карам с колкото може да върви, а и прекъсвачите няма да ги забравяме дето ден не минава без тях, да не би да гори масло?!? Вземете се малко в ръце, ако ще помагате помагайте ако не просто си замълчете и не си чешете само пръстите!Нека поне малко да съм ви накарал да се замислите за глупостите дето пишете последно време.По темата:Ако ти гори 1 литър масло на 9000 - 10000 км най-добре е наистина д аси погледнеш двигателя, може да е от доста работи. Като например маслени сегметни, клапани и евентуално теч от някъде. Желателно е да се обърнеш з апомош към компетентен сервиз. Но такъв който наистина разбира от Хонда, защото съм се наслушал на глупости от майстори които са специалисти по други марки автомобили. За София не искам да прозвучи като реклама ама аз бих се доверил само на един такъв ( да не казвам че ако се наложи нещо подобно и от Стара Загора ще отида там) но това е Омбре сервиз. Поне там хората са компетентни и най-вроятно ще помогнат с разрешаването на проблема.Успех :stupid:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ооооооо съжалявам явно моите 4-ри хонди са издухани щом горят масло,а и трябва да им отварям моторите и на 4-рите за сега ще ги оставя така да си горят , пък ще ги чакам да се счупят :( Явно 95% от колите във форума имат проблем с двигателите.В кой свят живеете немога да разбера , караме коли на по 10-15 години, естесвено че ще горят масло 95% от тези коли , имат разни малки течове , имат някакво макар и малко износване , коя по малко , коя повече , Драйк явно ти караш една от най читавите хонди в БГ Честито, но за съжеление повече от останалите са с проблеми в двигателите.А и зависи с какво масло си все пак ........ аз карам с редки масла 5W-40 зимата или в най добрия вариант 10W-40 лятото.

Редактирано от BOSS`HOGG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм имал 4 хонди досега, както и 2 в момента и всичките горят около 0.8-1.0 литра на 10k. За мен е нормално да горят толкова, което не обяснява другите проблеми на автора не темата, но откъм маслото може да си спести ремонт!п.с - според мен е добра идея да се сменя на 8k, помага много :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...дал си 1200 за основен ремонт ?

Кое те учудва колега и колегата едикойси за какви вицове говори и моя пост ли визира ? Ремонта беше направен преди 2 години когато я взех и излезе толкова...с символичната сума за труд която ми взе майстора понеже сме отраснали заедно)
... разбирам, че се чувстваш зле, че си набил 50% от стойността на колата си, за да намалиш разхода си на масло. ...но не разбирам, защо искаш да заблудиш момичето, че има някакъв проблем, за да ги набие и тя толкова ... даже повече, ако няма мотьор, с когото е израстнала. ... какво спечели Ти от цялата работа, че сега ни убеждаваш да похарчим и ние тези пари? Спря с безконечните доливаници на масло? (ако колата ти харчи 1л на 10 000км, е необходимо да долееш 1 път 500мл след 8000км, като си видял, че от под максимума, е вече малко под средата...) Спря да ти пуши колата ? (Кола която харчи по литър на 10 000 определено не пуши!!!) искаш да се набутаме и ние ... за да се почувстваш по-добре за "инвестицията" си? Много колегиално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...дал си 1200 за основен ремонт ?

Кое те учудва колега и колегата едикойси за какви вицове говори и моя пост ли визира ? Ремонта беше направен преди 2 години когато я взех и излезе толкова...с символичната сума за труд която ми взе майстора понеже сме отраснали заедно)
бе карай си , да не ти пука за 1200 нали сега си щастлив 4е не бара маслотоВсеки човек знае как да се грижи за колата си и има разли4но мнение,но аз знам 4е пове4ето хонди са в това положение да горят масло , и никои не може да ме убеди 4е ако не сменя сегменти ще счупя двигателя . Не съм чувал и виждал счупен мотор на хонда никъде
Само за инфо.. В техническата документация на колата ми пише че е възможно и при здрав двигател да достигне до 1л на 1000км разход на масло. Зависи от стил на шофиране от атмосферни условия...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ chavdu - първо колега набих си 1/4 от стойността на колата и сега се радвам на подновено моторче...всеки да прави каквото си иска...казал съм че споделям опит и не казвам че това ви чака всичките. След като след смяна на бутала и сегменти и шлайф колата не гори масло...значи е имало смисъл....и Хондите можело и да не горят масло. Можех да мина много по тънко да сменя само сегменти и маслообирачи..както правят повечето, но и тогава и сега аз съм влюбен в тази кола и искам всичко да е ок. Карайте си доливайте и със здраве. @ пламен1 - забрави ли че до скоро задаваше тъпи въпроси (вместо да поровиш из форума) и някой хора като мен ти отговаряха вместо да те упътят към бутона горе дясно дето се казва Search....не е удачно да злорадстваш...човек до човека опира.Не се опитвам да набутам никого и спирам да вземам отношение в такива теми.GL & HF

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това ли е темата с вицовете или аз несъм разбрал нещо :)

Май това е единственот компетентно мнение по въпроса!Честито на всички ползващи търсачката :) !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да речем, че 1л някакво си масло е 15лв, значи за 1200лв може да се купят 80литра. Ще има по 1л за доливане на следващите 80 смени на маслото :) Или излиза, че ако смяташ да си караш колата повече от 800 000км е най-добре да си направиш ремонта за 1200кинта и оттам нататъка да си на печалба :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стига бе хора!Човекът имал пари и най-важното ЖЕЛАНИЕ да си направи хондата перфектна - какво ви дразни това?!Да не е дошъл с бухалка да ви иска тия 1200лв?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички! Компресията се оказа нормална - 12, трябва да се сменят гумички на клапаните, като от сервиза ми казаха, че ще струва 300 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

300 лв само за гумички ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest LENO

колкоо тва е много пари я стига тези нещо те врьткатттттттттттттт :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурна бях, че така ще реагирате и на мен ми се стори много, а и в тоя сервиз ми се видяха страшни измамници :rolleyes:Ще потърся помощ от друг, при тези няма да стане ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колежке не бързай с разни пишман майстори, а иди при Омбре, само хубави неща съм чел във форума за неговите сервизи, а това за маслообирачите знам че издържат много ама много повече, отколкото си мислят някои "майстори" :rolleyes::plane::whip: Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурна бях, че така ще реагирате и на мен ми се стори много, а и в тоя сервиз ми се видяха страшни измамници :hondarulez:Ще потърся помощ от друг, при тези няма да стане ...

Бегай при ОМБРЕ , там няма мошенници и измамници и ще бъдеш доволна а и колата ти също в което съм сигорен на 100%.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С подобен проблем и същия ремонт, при мен нещата като че ли се оправиха засега (над 1000 км пробег без никакви загуби на масло). Но на мен ми излезе 170лв., като се има предвид че в сумата се включиха и разни други дреболии. Търси друга оферта и успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...