Jump to content
Guest Pavkata

Honda Civic 7th Gen Vs Toyota Celica 7th Gen

Recommended Posts

Guest Pavkata

Здравейте съклубари.

 

Напоследък се замислям да си сменям колата с нещо по-ново. Нямам парите, но с някои жертви мога и да ги намеря.

Та спрял съм се на два варианта в ценовия диапазон 12 000 - 15 000 лв.

 

Първият е логичното преминаване към по-ново возило от любимата марка - седма генерация Civic.

Публикувано изображение

За съжаление, американско купе трудно се намира, затова избора е въпросния "аквариум" както аз го наричам. Знам, знам, била удобна за шофиране и т.н. но като дизайн и визия лично аз не усещам никаква агресивност, нулев спортен дух... Прилича ми на семейна колица в общи линии, а до жената и децата имам време :blink:

 

Вторият вариант е нещо, което много ми харесва като дизайн - и отвън, и отвътре. Просто линията е брутална, Toyota са си спазили принципите.

Публикувано изображение

Но нещото, което ме спира и ми къса сърцето е, че ще изневеря на марката. Не е Honda и въпреки, че е японка, пак някак си не ми ляга.

 

Вие какво мислите за тези две коли и изобщо за един такъв избор като цяло?

 

Благодаря предварително за мненията :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм карал Сивик,не съм карал и Селиката,ама дизаина на Тоиотата е убииствен.

Порових малко и намерих това:2001 HONDA INTEGRA DC5 2.0 TypeR,обаче като гледам цените в братска Англия,представям си тука как ще вървят!

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...лично на мен Тойотата по ми харесва на външен вид за двигателите незнам ама и аз бих се замислил доста ако ще избирам между тези модели

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм карал Сивик,не съм карал и Селиката,ама дизаина на Тоиотата е убииствен.

Порових малко и намерих това:2001 HONDA INTEGRA DC5 2.0 TypeR,обаче като гледам цените в братска Англия,представям си тука как ще вървят!

 

 

намери една таква от 12-15000 лв. и ще си взема и аз една :blink: , просто за тези пари тойотата е на ниво

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

toyotata определено има много по добър дизайн все пак човек иска да вземе нещо което не само да върви а и да хваща окото аз затова карам 5 ген тя най много ме кефи като дизаин харесвами дори повече от най новия сивик който по отношение на дизайна е пълно дърво (мое мнение разбирасе) а иначе от тойотите ме кефи само точно тоя модел селика другите им модели от гледна точка на дизайна са пълни мърляци та ако имаш възможност звимай тойотата и твае-курвите бая ще и се радват :blink::) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен по-скоро Акорд купе е в категорията на Селиката. Аз като си търсех кола например избирах между Селика, Прелюд и Еклипс. За радост Прелюда се оказа в най-добро състояние.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен по-скоро Акорд купе е в категорията на Селиката. Аз като си търсех кола например избирах между Селика, Прелюд и Еклипс. За радост Прелюда се оказа в най-добро състояние.

не ми обиждай акорда с тази въшка бре - в това и с ритници не можеш ме вкара.......а по големина си е точно в класа на сивик купе!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest rulemaker

В такава Селика съм се опитвал да се повозя отзад, обаче просто не става, в опел тигра има повече пространство, а 7ген. купе е по-добрия избор според мен, но избора си е твой

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

що си не вземеш един Lexus IS200 като искаш да е гъзариика , По добър е и от 2-те задно предаване , лукс , возия - Lexus

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toyota-та е по-красива ... отвсякъде :huh:7ген type-r ако е ... каквато си постнал на снимката ... намирисва на нещо спортно , но .... няма да я намериш на тая цена . Виж ако намериш 7ген купе ... вече може да говорим за няква конкуренция със селиката :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest weapon R

Селиката :huh: Виж ,ако се колебаеше между нея и Прелюд-отговора щеше да е друг :)

Редактирано от weapon R

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих отказал такава toyota само срещу Integra Type R, S200 и NSX.п.п. Жалко само че няма 2-литрови :):huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

toyotata в случая е по-добър избор, макар че отстъпва значително пред прелюд и акорд купе. Хубавото е че това е безпроблемен автомобил и много търпи на тунинг.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен тва сранение не е никак адекватно. Селиката си е пряк конкурент на Прелюда и на Мицубиши Еклипс както каза един от колегите. Спортно купе с две врати, 2+2 седалки, мощност от 115 до към 200к.с. и предно предаване. Сивика е конкурент на Королата и на Мазда 323/3 и на Мицубиши Колт.Тая Селика е Ок резачка, ама ако я намериш с двигателя дето е Т-спорт 189к.с.(не знам дали не е само с десен волан тая версия). Тойотата е доста тясна както казаха колегите, седнал си на земята и ако си над 190см си е мъка, пробвал съм, дори и старата която е по-широка е тясна горе долу колкото Прелюд 4г.. Има остър външен вид, но лично мен предишните две поколения по ми харесваха, особено тва с 4те кръгли фара (ала Интегра, макар на Интеграта ми идват малко малки фаровете чисто дизайнерски). Това поколение на Селиката ми изглежда много крехко, предишните бяха по хард-кор, сички са чували за GT4, а тая малко за рацер имидж, без покритието. Нещо като Сивицитес мн тунинг без двувалов мотор. За тва казвам поне да е Т-спорт. Ако търсиш купе със спортен вид наистина се загледаи и в Прелюдите, верно са малко по старички 5г ама си е яка.Не съм съгласен със колегата "Активити" за тва че Тойота е над всички. Работил съм в Тойота. Като компания са два пъти по големи от Хонда, а по качество не превъзхождат с нищо, даже напротив, Хонда са по ъпмаркет ориентирани, което се вижда и от цените и от използваните материали. Колкото до тва, че Тойта са си запазили принципите, също не съм съгласен. Тяхната политика е да са No1 по продажби, което се показва и в моделите им. Спряха всичко по-екзотично и правят само масови коли (верно добри много, но масови и скучни). Вижте им гамата, по-скучни са и от VW. Аз ги нарейдам на второ място по качество и по предпочитания, като първото си го делят Хонда и Субару. Хондата ми е по на сърце,но бих я жертвал за Субару, просто е по висок клас, иначе в еднакув клас бих избрал Хондата, ама ти идва малко над бюджета май.И понеже се поувлякох, както винаги, ще си кажа и моето мнение.Според мен ако искаш кола която хем да е вървежна, хем красива и със спортна злоба си похарчи парите за 00-01 Сивик ВТи фейслифт. С малко оптика ще стане агресивна като Селиката, ще върви повече (освен ако Селиката не е споменатата Т-спорт) и ще си останеш верен на марката. Компромиса ще ти е годината на производство, макар че Селиката и тя почва от 2000. А ако наистина искаш спортно купе в стил Селика - Хонда Интегра Тайп еР е твоята кола (начални цени от 7000Евро за модела 98-02+акциз)

Редактирано от ZaRRicK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ShEfA

Няма какво да говорим, приятели и фенове на марката Хонда. Тойота и Хонда са двата най-добри и големи производители на двигатели и автомобили в света. Тойота води лидерството по здравина, надеждност и продажби - от години насам, но нека не споменаваме, че Хонда има заслуга за това, че Тойота е там където е сега, това е друга тема. Аз лично бих избрал Тойотата ако ми предложат двете коли на кантар. Няма просто начин да ме накара някой да взема Civic 7gen., бих се замислил, и то много за малко, само ако е Type R. Accord Coupe няма място до тази кола, едната е изцяло създадена да бъде спортен звяр, другата има мисленето на надеждна, комфортна и луксозна, даже може да се каже лимозина. До тази кола най-достойно може да се нареди наистина само Prelude, ако говорим за класа на автомобилите. За тази дилема - ТОЙОТАТА!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сорри за оффтопа,ама Шефе, я ми драсни на лични ако искаш как точно Хонда е спомогнала за тва Тойота да е "най", че таз исторя не я знам. И все пак ми се струва че пропускаш Интегра като най-пряк конкурент на Селиката, заедно с Еклипса(който единствен все ощв се произвежда btw).Аз лично не бих взел точно тая Селика, пред хондта, особено ако хондата е Type S, да не говорим за Type R, просто освен с визия не превъзхожда Сивика с нищо друго(комфорт, пространство,мощност (Т-спорт е изключение, ни за там си има лек - TypeR).

Редактирано от ZaRRicK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе чета и не вярвам на ушите си какви дивотий се пишат тука. освен ,че този модел на тойота е външно красив си остава само с това ,супер спънат аз лично навремето се гаврих с такава а на пича му капеха лиги от яд а не бех сам !Тойотата била най доброто от Япония>??????????? мой вместо да пишеш такива тъпотий оди се гръмни по лесно е !Мойто мнение е че избора ти на коли нищо не струва ни едната става ни другата !Може да сме форум на Хонда ама аз не съм сектант и по грозна японска кола от 7 ген. хонда и всички модели на сузуки не съм виждал!като искаш хонда земи си поне 6 сивик пак изглежда на европейска кола няма го японския дух ама поне изглежда на кола а не на кофа за боклук с емблема :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с Дани, 7ия Сивик не е най сполучливия, ама така е като се оставят нещата на англичаните с техните "практични глупости". За мен също единствената допустима 7ген е Type R и то заради това под капака 8ген Сивик хеч мн ме кефи ама пак с тва задно стъкло от 2 4асти е за никъде, а можеше да е толкова яка. Седана си е ОК много.И аз предложих 6ген Сивик Вти точно заради тези съображения.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Izanagi

Ето ви още един конкурент от преди 20-тина години :)http://www.morfed.net/gallery/d/789-2/DSC01189.jpgТова малко OFFИначе в Дианабад има едно черно купе 7-ма генерация Civic дето на тая Toyota и скрива шапката , ама нямам снимки :huh:

Редактирано от Izanagi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ZaRRicK

Нисаните са друга ракия, тях не ги коментираме.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нисаните са друга ракия, тях не ги коментираме.

да хидравличките да не ги коментираме :( що не си вземеш една 4-а генерация.Вярно и 2-те нищо нестава от тях най малкото ,че неса на 20+ години.Тойота и Хонда имат много обща история в миналото и 2-те марки са найстина добри , но моето лично мнение е ,че Тойота е по добрата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми ок купи си тойота ,все пак тва е форум на Хонда и естетвено е, че тук ще ти кажат да си купиш Хонда а па ти си троши главата сам :(може 4 тата ген. да е на 20+ години ама ще изкара много повече от тези два дарака показани на снимка по горе :)ако си мислиш че ти в момента караш Хонда бате много се лъжеш ама тва е тема за друг разговор !Не искам да се карам с никой това си е мое мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

между дадените от теб предложения, се хвърлям на Toyota -та без много да му мисля.

Тоя модел е убийствен, а Сивик 7-ма почти не ми харесва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Actiivity,не се заяждам... :( ,ама малко странни са ми твоите разсъждения.Човекът пита едно,а ти накъде го изби...!Нищо лично,остани си със здраве !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Actiivity,не се заяждам... :( ,ама малко странни са ми твоите разсъждения.Човекът пита едно,а ти накъде го изби...!Нищо лично,остани си със здраве !

не се заяждам на лично можеш ли да го кажеш или тук трябва ми обясниш ,че са ти странни разсъжденията ми ? кво съм казал толкова ,че тойотата е по добрата кола. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bate_em4o

Хора,прави ли ви впечатление,че откакто Pavkata пусна темата,не е взел отношение.Седи пича,чете и се чуди-кво става?

Pavkata,вземи кола в която като седнеш и запалиш да почувстваш,че това е "твоята кола"!Без значение марка,дизаин,генерация и др. подобни! :(

 

п.п.Тя, колата и жената нали знаиш.Гледаш първо на дизаин,отпред,отзад,как изглежда, па после се качиш,покараш малко,.....хаиде на канала за преглед и като ти хареса-купуваш!После-харч за това-онова......и така семеиство и любоф!

 

Много моля дамите да ме извинят,ама ми доиде някак си "отвътре"!!! :)

Редактирано от bate_em4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest rockDrive

колега, аз на твое място без да се замислям скачам в един прелюд 5г. 2000г. 2.2VTi. с акциза ще ти седне точно колкото имаш. Успех в избора! :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бате Емчо, евала за поста - така си купих Сивика, 6 ген - качих се, запалих го, и просто ми залепна, от тогава все с него. По темата не мога да дам смислен коментар, не съм карал такава Тойота.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

bate_em4o наистина го каза много добре. Ако пътуваш сравнително малко, може да поставиш красотата на по-приоритетно мясно, но ако мислиш да караш колата си със сигурност е най-добре да я премериш на пътя.Не съм карал, нито съм се возил в някоя от алтернативите. За това коментара ми е само за външния вид и Celica-та е определено по-красива или може... Civic-а е по-грозен. 1 съседка кара такава Celica и няма как да не забележа, че колата изглежда добре. Аз също се занимавах преди време с дизайн (уж) и те разбирам. Но ако ще избираш само по красотата... мисля, че си в грешка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега, аз на твое място без да се замислям скачам в един прелюд 5г. 2000г. 2.2VTi. с акциза ще ти седне точно колкото имаш. Успех в избора! :(

:( Взимай го, и тея 200к.с са направо убийствени. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


Ми сега поогледах какво се намира за между 12 и 15 бинки и като гледам избора голям разшири малко кръгозора аз не бих отказал и една Баварка и Купето на Хюндай не е за изпускане, даже се класираш за по новичките :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако Prelude 2.2 Vtec влиза в бюджета май няма аналог :plane:5-тата генерация наистина са малко странни на вид заводски , ама имат голям потенциал и стават нечовешки красиви :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моето мнение да се чуе. Ако е от двете, аз бих избрал също Тойотата.

Ако пък имах този бюджет за купуване на кола, може би определено бих се спрял на Акорд Купе (като на Майната). Тази кола превъзхожда и двете във всяко едно отношение. На Павката мога да му кажа да не слуша много-много хората за които една кола е по-бърза от друга ако на 400 метра е с 20 см по-напред. Избери комфорта и дизайна. Другият избор без да разширяваме кръгозора много-много е наистина Хонда Интегра. Само дето акциза ще те натовари малко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...