Jump to content
ShEfA

Наклон напред - колата върви обратно на него

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Не знам дали сте чули, не знам и дали е дискутирано, аз лично кисна във форума и не съм видял, дано не се повтарям. Таа преди няколко седмици приятелка ми каза, че тя и нейния приятел са чули и съответно са отишли на място в София, на което колата върви обратно на наклона, на който е, когато не подаваш газ и си я спрял до пълен покой. Струваше ми се невъзможно, макар и да вярваш малко от малко. Както и да е де, аз съм си Тома Неверни и отидох да проверя лично преди броени часове, като я взех да ми покаже точно къде е. Та караме си ние, влизаме в Банкя, караме 5-6км. по едни улички, по едно време излизаме вече от населеното място и продължаваме по един неприятно тесен път, с много висока, вече просъхнала, трева, навън е тъмно вече от няколко часа, но аз и компанията се мъкнем нагоре. По едно време ми каза, че вече мога да спра и аз така и направих. Бия спирачката, колата се заковава, пускам спирачката и ясно виждам как колата вместо да се пусне поинерция надолу по склона, тръгва обратно на него, сякаш нещо я дърпа. Стояхме там малко, защото беше тъмно, а ситуацията ми приличаше много на сцена от американски филм на ужасите - тъмно, весела компания наблюдава странен феномен, лек ветрец подухва и разваля гробната тишина, докато побутва високата жълта трева, стигаща до капака на колата, края на полето не се вижда... абе точно като за мен - страхливец. Та обърнах и си заминах. НО СТАНА! Това се било дължало на магнитен феномен, срещан на различни места и не рядко, стига се открие. :lol:И така, ако има интерес от някого да се убеди сам - ще постна как се стига до там. :D

Редактирано от ShEfA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

WoW,е тва трябва да се види на око,или с видео.....просто някакси незвучи реално колата да върви обратно на наклона

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като си го говорим ок, но ако си там може да е малко страшничко наистина. Трябва да се отиде и да се види.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бързо някои да отиде и да го заснеме че страшно много ме заинтересува. Това може да е разработка на вонените, в Русия съм, в Русия съм...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същия феномен го има и другаде в стара планина!Мои приятели ходиха и наистина така изглежда:наклона е напред, а колата тръгва назад.Всичко обаче е оптическа измама....само изглежда, че наклона е такъв, в действителност е обратен :angry: Като отидете вземете си нивелир :blabla:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гледано от 1.70 над земята наклона е напред, но от нивото на пътя си е назад...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

и аз съм го срещал това и наистина е така , някъде в стара планина беше , спираш колата и гледаш тя тръгва в обратна посока , но наклона не е голям , но стига да те шашне това , затова всеки да си носи в колата по един нивелир :angry: намира се в района на Спанчевци и Вършец

Редактирано от activity

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като бях малък и с баща ми пътувахме нанякъде, точно около Вършец бяхме, и той ми каза за това място когато минахме през него. Ама не помня нищо де :angry: Трябва като си ходя до Враца да намина да проверя :blabla:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, аз съм си обещал, че ще ходя пак там по светло, че не можах да се нарадвам на чудото. :angry:А по въпроса - не бъдете скептични и не ходете като кон с капаци. Това е реално и възможно, без да е оптическа измама - има го на много места, научно изследвано е. :blabla: Вижте в нет-а :angry:

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това го има и на прохода Шипка от страната на Казанлък след т.н. Царски завой в посока Габрово. Там хем е изкачване и изведнъж колата се охлабва страшно много. Но аз също мисля че е оптическа измама и по-вероятно има момент на спускане, а оптически изглежда нагоре. Малко вероятно е да е магнитно явление.По време на колоездачната обиколка на България местните колоездачи го знаят това място и атакуват там много често.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай някъв линк към сателитни снимки да мога да се ориентирам. Зимам нивелира и съм там....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Max77

аз съм от вършец и на невярващите съм показвал с нивелир че това е оптическа измама

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest NASAKOTO.YAKATA

... Това е реално и възможно, без да е оптическа измама - има го на много места, научно изследвано е. :angry: Вижте в нет-а :blabla:

Научно изследвано и научно доказано са две много различни нещаАз бих повярвал на нивелира, щото няма 3 висши и по трудно би могъл да ме излъже отколкото някой учЕн от БАН в опит да гушне финансиране на проект.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има локално изкривяване на гравитационното поле , нивелира не ви върши никаква работа ;)

 

не че нещо, ама и аз гласувам за оптическа измама :-)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тогава как да определя като отида дали е оптическа измама? Ако има такова локално изкривяване, как да отмеря по различен начин?

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тогава как да определя като отида дали е оптическа измама? Ако има такова локално изкривяване, как да отмеря по различен начин?

Мисля че 1net просто се пошегува ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе аз че се шегувам, шегувам се ама си е вярно това с нивелира.Шефче, май няма лесен начин за проверка. Не знам за вас, но аз не съм чувал да има такива изкривявания на гравитацията ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли да стане с отвес?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли да стане с отвес?

Нивелира и отвеса са изцяло зависими от гравитацията ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Викайте картографи с ония триножници. Те могат да ти измерят денивелацията и посоката й! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отвеса работи с гравитация и ако има локално изкривяване в полето ще даде грешен резултат. Трябва да се използва синхрофазотрон от втори род за да се елиминира подобно влияние но трудно ще го пренесеш там с лека кола ;)Аз също залагам на оптическа илюзия

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Тоест така излиза, че не мога да докажа, че това не е оптическа измама, защото уредите са безполезни. ;) Тъпо е ;)А ще е ебати съвпадението просто на този наклон да има каквито и да е отклонения от вярността на уреда. Ако това е само оптическа измама, то тогава всичко трябва да показва нормално. Както и да е де.

Редактирано от ShEfA
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

^Както се изрази един човек по един друг повод, но много приложимо в случая (2 страници тема): "Така е като в училище се държи матура по география вместо по физика"

Редактирано от Alexandro

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

носи си и компас. Ако спре да сочи север ще си сигурен че са извънземни. Те там нали край банкя имаха летище преди години. Или поне така съм чувал...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе и аз залагам на извънземните :dry: истината е някъде там ... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Както се изрази един човек по един друг повод, но много приложимо в случая (2 страници тема): "Така е като в училище се държи матура по география вместо по физика"

Хъ-хъ, ю ар со мадафакин ориджинал, дет дъ скай ис трамблинг!

 

А сега ти, и този, който го е говорил да си преосмислите умните думи: Клик тук /или считайки, че съм си взел матурата - Натисни тук/

 

Така, след като разбрахме, че има матура по Физика, нека обърнем внимание на проблема и кажем, че е възможно, макар и да е 1 на 100 :dry: Ще отида с компас, нивелир, отвес и.... ВОДА... ще посипя смотания након и ще видя на къде ще отиде. Айдеее, готово. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Майната

оптическа измама, срещал съм го много често в планината! Вземи лисни една туба вода на пътя като се съмняваш и ще се убедиш много лесно:dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Именно това смятам да направя - водичка, лисссс и накъдето потече вадичката - натам е наклона. Друг е въпроса ако има дефективно а-линеално би-фронтално алфа-дифузно обратно пропорционално изкриваване на времево-гравитационното мега-бета поле на гравитационните измерения. ;) Тогава вече в този случай ще тръгне нагоре към небето! :dry:

Редактирано от ShEfA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Benji

водата хване ли пътя към небето,тогава БЯГАЙЙЙЙЙЙ :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дам същото явление го има и на пътя за балша преди едно мостче..според мен е зрителна измама

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еее ако съм намерил паднал космически кораб... ще го продам на части във форума и ще си купя S2000!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еее ако съм намерил паднал космически кораб... ще го продам на части във форума и ще си купя S2000!

ами ако е хонда ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами ако е хонда ?

....значи няма да е космически ! :guns:Или пък може би ... баце Сойчиро е имал връзка с други светове... :rant::box:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бъркаш "космически кораб" със "извън земни" :cool: космически кораб ще бъде всичко което лети в космоса, ако ще и бобрите да са го създали ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ShEfA

Айде да вдигна малко темата. Бях пак там! Хихи, днес намерих малко време да се помотам и отидох там... с бутилка! "Феномена" си държи все така и дърпа на обратно. Сложих следните неща да видя на къде се търкалят - "Празна бутилка от газирана вода" ; "Кутийка от крем" ; "Балсам за устни" и... т'ва е... ама всичко тръгна по наклона както го виждат очите ми.. тоест, ако бях пуснал шишето в една посока и бях пуснал спирачката на колата, щяха да тръгнат в... е... познайте.. в различни посоки! Мога да си говоря колкото искам, ама освен да отидете и сами да видите друго няма какво да ви докаже правотата на думите ми. 10-15мин. съм стоял - ту по посока на наклона, ту в обратната... еми пусто, все нещата се търскалят в едната, колата отива в другата. Нямаше как да тичам нагоре-надолу по баира, ама поне видях с очите си на къде се търкалят предметите. :) Еми... какво да кажа друго, освен, че трябва да отидете и сами да се уверите... и да носите всякаки уреди от втори, трети, първи и какъвто и да е род за да измерите наклони, гравитации, поляризации, октанови числа и тем подобни ;) Очаквам включване от досегашните участници в темата :DХм, гледам картата и не мога да разбера дали съм дал правилни оказания.. изглежда вярно, и не изглежда вярно.. леле, май феномена стига до сателита ;) сега ще се опитам да проследя дали съм дал правилни насоки, че да не ходите за розов петрол ;)

Редактирано от ShEfA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам, дал съм грешни насоки предния път,сега редактирах картата, ето я по-точна: КЛИК ТУК ЗА НАПЪТСТВИЯ КЪМ МЯСТОТОСори, натиснах вместо редактирай нов отговор, а можех да сложа линка към предния си пост, сори модове :)

Редактирано от ShEfA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала колега за усърдието, много яка тема ама не мога да не попитам:Пробва ли с шише от Jack, накъде ще се търкаля? :):D;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нем.. не пробвах, защото не карам пил... :D И не пия карайки, не пия по наклони и след това да карам макар и колата да се движи сама... сори :) Шишето беше от Sweeps май.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лично съм ходил там, и наистина е така .Много е възможно да е зрителна измама, но съм сигурен, че който отиде няма да му мине през акъла , че е зрително измамен :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...