Jump to content
bat_gogo

За бензина, бензиностанциите и дали ни лъжат

Recommended Posts

Guest Stefan Milev

Кое е по тежко, килограм вълна или колограм желязо? Малко така стана работата. Че лъжат, лъжат, но никой увлечен от ежедневието няма време да седне да се занимава с тези идиоти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ШЕЛ са признати за магьосници в зареждането на бензин! На мен ми се случи същото преди време, спрях със служ. кола да заредя на ШЕЛ в Младост (срещу Билла) и се получи следната ситуация, тези магьосници събраха 65л. бензин в 60л. резервоар.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще трябва преди да заредим на някоя бензиностанция първо да напълним една тубича от 3л и след това в резервоаралеле докъде го докарахме не че не е било винаги така ама на 3л 0,8 малко множко ми се струва то и на мен така ми пълниха 18л бутилка 19л газ при максимални 16л колега да не ти се разтяга тубето нещо та е събрало толкова много отгоре бе :D:);)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес открих интересна тема, която силно ме вълнува напоследък. http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?t=93615http://blog.ivailo.info/2008/06/01/10116-spored-omv-da/Та ето я и моята история. Отивам си на любимия Shell, на бул. Сливница, срещу Бриколаж и имах бенз малко над минимума и си викам дай ше сипя догоре. Казвам му на момчето да пълни догоре и отивам към касата. Чакам аз и като свърши жената ми вика 112лв. Позачудих се защо толкова много и си излизам и гледам бележката... ЧУДО!!!! събрала е 47.5литра (при резервоар 45л.)! При положение че не съм бутал колата до там (резерва е поне 5-6 литра) как съм събрал резервоар и малко. Ще си направя същия експеримент отново и ако пак ми сипят толкова вече не знам какво да правя. Оправител ли да викам, полиция ли, телевизия ли.... не знам

Преди време имах абсолютно същия случай. Само че при мен събраха 46+ литра. В първия момент не забелязах, защото плащам с карта, но като влязох в колата и тръгнах да пиша километрите, защото засичах разхода, ги видях литрите. И оттук почва сериала - говорих с момчето, което сипваше бензина, после с касиера - нищо. Тогава попитах кой е най-големия шеф в момента (беше късно вечер), за да ми разпише протокол, че току що са сипали точно в тази Хонда 46+ литра. Излезе някакъв младеж, който ми каза, че управителят го няма и той нищо няма да разписва. Тогава обясних на двамата клиенти на опашката какъв е случаят и имат ли нещо против те да ми се разпишат на протокола като свидели. Пичовете бяха супер навити. Докато аз се опитвах да съчиня как точно да изглежда протоколът, дойде същият младеж и каза, че управителят щял да дойде до 15 минути. И наистина дойде. Оказа се много читав и ми каза, че очевидно става дума за техническа грешка и аз да предложа решение как да я оправим. Казах, че според мен са ми сипали не повече от 40 литра и да ми върнат парите за останалото количество. Върнаха ми пари за 10 литра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rust

Aбе да им таковам техническите грешки .... на няколко пъти засичаме кола с фабричен борд компютър и винаги излиза , че лъжат тия в бензиностанцията . Безобразието е тотално . Въпросът е какво да направим , че това да спре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest manniakk

лошото е, че каквото и да правим ще ни върнат 20-30лв. А като се сетя колко бензин е минал през колата ми...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, аз зареждам само от ОМВ, и до момента нямам оплаквания. Дали само Шел са мошеници или всички са в кюпа?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички са в кюпа :)

Редактирано от tazzz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен само на лукоил и в най-краен случай и омв.Никаде другаде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тия наще бензиностанции не мога да разбера каква е вместимостта на резервоара на Civic 6gen d14a4. Все различно побира. Та тъп ми е въпроса ама някой, който знае да каже, мерси! :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички.За Nasko 1.4is колега нз колко точно ти побира колата,но аз не съм виждал или чувал сивик да побира повече от 50л. на МАX(с малко измама)говорим за сивик като твоя.Аз имам една случка дето ме излъгаха с цели 15 литра.Моят резервоар побира 45л. и носех huscwarna-ta да сложа и сложих около 30г. масло в машинката и бензинджията сипа там 2л при резевар 1л.,а в колата 57 литра побра при 45 литров резервар.нищо аз си платих и си тръгнах.Колата почна да прекъсва и да пука през аспуха.На другия ден аз отидох с едно шише от кола и му казах да го напълни,то побра 2.7 литра,а пише че е 2л.,а и мани другото на дъното имаше пясък,а в самия бензин се мотаеше нещо,като че ли беше вода.а като отворих шишето да го помириша миришеше на Дисел и много лек мирис на бензин.направо оставих шишето там и си тръгнах,ве4е 2 г. не съм ходил там,не мисля и да ходя.Дано някои успее да разреши този проблем

Редактирано от Honda_the_besT

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тия наще бензиностанции не мога да разбера каква е вместимостта на резервоара на Civic 6gen d14a4. Все различно побира. Та тъп ми е въпроса ама някой, който знае да каже, мерси! :D

45л. е. тръбата се съмнявам да побира повече от 1.5л

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само на Лукоил бутилчицата ми събира най - малко(17.5л.). Надявам се и с бензина да е така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за отговорите! Наистина бях загубил всякаква представа за разхода. Човек май никога не знае какво и колко му сипват. На баща ми на 3ген. 1.3 преди две три години в една бензиностанция в Младост ( не си спомням името не беше от големите вериги ) му сипаха неясно какво но мн малко бензин имаше в целия коктеил ама с много зор го прекара. Голяма тъпня, аман от далавераджии.

Редактирано от Nasko 1.4is

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм забелязъл че като зареждам за 20лв не ме лъжат - поне нито веднъж не ми се е случило!Но миналата година от 7-8 пъти "заредете до горе" - 2 пъти ми "сипаха" абсурдни количества газ.Обяснявам си го с психологията на хората по бензиностанциите, явно като кажеш "догоре" решават че 10-15лв в повече не са ти проблем пък и ходи доказвай...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...