Jump to content
ozonbg

Разход на гориво според развиваната скорост

Recommended Posts

За хондата от подписа ми.Вярно ли е че като се кара с по-висока скорост примерно 140-160 по магистралата изгаря повече бензин за едно и също разстояние в сравнение при движение с 90 км/ч? Има ли някаква оптимална най-бърза скорост, при която колата гори минимума. Аз като държа педала съвсем леко натиснат повече от 80 на равен път не се развива. Може би това е отговора на въпроса ми. Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моита е 1.3 75 к.с. при максимална скорост която е 220км гори някаде около 15 а иначе я карам 120-140 гори около 6-6.5 изанградско а при 80 както казваш ти ще ти гори около 4.5 :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моита е 1.3 75 к.с. при максимална скорост която е 220км гори някаде около 15

...искаш да кажеш,че си я карал с 220 или грешно съм те разбрал :D ...а тва за 4.5 забрави то дизела ще му е трудно да го постигне :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моита е 1.3 75 к.с. при максимална скорост която е 220км гори някаде около 15

...искаш да кажеш,че си я карал с 220 или грешно съм те разбрал :D ...а тва за 4.5 забрави то дизела ще му е трудно да го постигне :D
Да ти кажа не е за забравяне, колкото и налудничаво да звучи и мойта я подозирам в 5.50-6 на 5-та 120-130 извънградско.... ПОвече от 190 км/ч обаче звучи нереално, колкото и да ги пробваме не е С2000... Д13 си е. Да, на по висока скорост гори много, над 150 е към 9-10 и нагоре, при много ръчкане градско до 7-8 хил оборота е същия разход 9-10...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

СТИГА БЕ ТИ МЕ ОТЧАЯ , МОИТА ХОНДИЧКА Е 1.4 90 КОНЯ И ТАКАВА СКОРОСТ ОТ 220 МОЖЕ ДА ГИ РАЗВИЕ СТИГА ДА НЕ ЗВЪННИ ЧАСОВНИКА ДА МЕ СЪБУДИ. ДАЛ СЪМ СНИМКИ КОЛКО ТОЧНО СЪМ ПОСТИГНАЛ С ПОНАСТЪПАН ПЕДАЛ, НО ТАКА КАТО ЧЕТА 75 КОНЯ С 220 А 90 КОНЯ С 180 И ЗАПОЧВАМ ДА СИ МИСЛЯ ЧЕ ИЛИ НЯКОИ Е ПРЕКАЛИЛ ИЛИ ЧЕ МОИТА И ИМА НЕЩО.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моита е 1.3 75 к.с. при максимална скорост която е 220км гори някаде около 15

Аз имам въпрос ... шото ми омръзна да чета глупости ! Как засече разход от 15/100 при 220 км/ч ! Наля догоре на някоя бензиностанция на магистралата , яко газ 220 с ЕГ3/ :D / до следващата бензинджийница и там доля пак догоре ! Извади "елката" и сметна 15 разход или метода е друг ??? Би ли ни отговорил , колега ??? :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рейсъре, мисля че колегата с това 220 просто се опита да иронизира другия колега който е пуснал темата :D. А той без да се обижда, но въпроса си му е тъпичък. По-висока скорост по километраж на 5-та предавка = по-високи обороти на мотора = по-висок разход. Отедлно, по-висока скорост на 5-та предавка = по-високо челно съпротивление = тормоз над малолитражката :D = както и да го смятаме по-висок разход. Така че до 80-100 км/ч. на първо място са оборотите, след 100 много важен фактор е и скоростта пораждаща по-голямо въздушно съпротивление. Както беше казал един стар БМВ фен "колкото ти пише на километража, делиш на 2 и караш с колкото се получи" -> 220/2 = 110 км/ч... е тва е скоростта :D.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега тея филми за 220км/ч с Д13 са за друг форум ;) 110-120км/ч и 5-та предавка са най-добрия разход извън града и за Д13 и за Д15 ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моита е 1.3 75 к.с. при максимална скорост която е 220км гори някаде около 15 а иначе я карам 120-140 гори около 6-6.5 изанградско а при 80 както казваш ти ще ти гори около 4.5 ;)

като прочета подобна глупост, по една седмица не ми се влиза вьв форума..... все си мисля че хората каращи хонда са доста над средното интелектуално ниво но ....;)???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... все си мисля че хората каращи хонда са доста над средното интелектуално ниво но ....!!!???

... как точно трябва да се получи ??? пускат им АйКю-тест при регистриране на Хонда в КАТ ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Restless

колеги, обръщайте внимание на разни помощни средства - смайлита и подобни, много сериозно го давате...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... все си мисля че хората каращи хонда са доста над средното интелектуално ниво но ....;)???

... как точно трябва да се получи ??? пускат им АйКю-тест при регистриране на Хонда в КАТ ???
ти май си от засегнатите....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако мислиш, че колегата е от засегнатите, то ти си от преписалите ... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги, да ви кажа аз съм си правил такива експерименти с разхода и скоростите и извода е че засичане няма. зависи от много неща. случвало ми се е например да карам 40-тина км по магистралата със скорост от 120км/ч при много силен насрещен вятър и стрелката на резервоара доста шавна надолу. друг път пък някой ми беше спаднал задните гуми на един паркинг и аз не се усетих и тръгнах да карам. пак изминах същото разстояние от 40км по магистралата и разхода пак не ми хареса. 100-110км/ч според мене е скоростта с която трябва да се кара когато се гони икономия и все пак не се движим по аварийната лента а в движение където средната скорост е 120.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest prozium

Много ви харчат бе, аз моята д13ка в града си я карам с 220 на 4к оборота и ми харчи 3.5 на 100.:spoko:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съотношение градско/извънградско 1/4, при мах скорост извънградско 120-130: лятото 6,5; зимата 8. Без климатик е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ви харчат бе, аз моята д13ка в града си я карам с 220 на 4к оборота и ми харчи 3.5 на 100.;)

Това са показания на газ нали... :) :) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Shadow^Dancer

Много ви харчат бе, аз моята д13ка в града си я карам с 220 на 4к оборота и ми харчи 3.5 на 100.

със 19-ки джанти си, нали? ако си сложиш по-големи, разхода ще ти падне под 3 :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Geue

Айде да не говориме глупости че стана много тъпа тая тема.Относно колко харчи и как да караме най-икономична е колата когато се кара при максимален въртящ момент при мен това е около 3000 оборота Д15Б2 демек около 120км/ч на 5 предавка под и над разхода се покачва. А по нанадолнище може и нищо да не изхарчи :tooth: .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...