Jump to content
Guest powerman

Какви зимни гуми?

Recommended Posts

Guest powerman

Здравейте, имам Honda Accord. Купих я нова с фабричните гуми, които уж били всесезонни, но са по-летни и от летните... :P Искам да си купя нови - зимни, но незнам какви (каква марка да взема). Има ли смисъл да давам много пари за скъпи гуми или да се спра на някои среден клас?А и кой гуми център е добър и има избор? - в СофияМерси предварително за мненията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest west bam

Еми бате аз сьм доволен от този центьр Диана май беше на Ботевградско след караулката посоко излизане от София преди Шела бензинонстанцията там има голям избор посети го няма да сбьркаш :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти един примерен списък за обмисляне:vredestein snowtrack 2good year ultra grip 6,7 (индикация за годината на производство)michelin (серията alpin)nokian WR G2dunlop wintersportpirelli snowcontrolsawa eskimobf goodrichспоред мене определено си заслужава да дадеш повечко пари за гуми, тъй като инвестицията е многогодишна. Веднъж ще ти се наложи да се измъкнеш от някоя преспа и само ще те е яд, че не си дал няколко лева повечко, когато е трябвало!

Редактирано от dotzula

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

доколкото съм чел зимните гуми след 3 години стават на пластмаса...

Трябва да се прецени и колко често ще ходиш по сняг - в София вече колко години снега държи 1-2 седмици

Добри отзиви съм чувал и чел за Сава Ескимо 3 - като цена/качество, също Дебица Фриго2 са от този клас.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...според мен най-доброто като цена/качество са :

Vredestein Snowtrac 2

Continental WinterContact TS 810

Uniroyal MS plus 66

Редактирано от chavdu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бръмча с Vredestein Icetrack, тъй като във Варна повече карам на лед, отколкото на сняг, и съм много доволен.Едната гума 14' беше 90 и няколко лева

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest brummm

Ми щом си имаш твърда гума за след зимата, по-добре си вземи истински зимни гуми - Гиславед. Скандинавските гуми са истината :) 14' са по 95лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 323f-fan

За истинска зима няма по-добра гума от Гиславед,ненормални са.Обаче заминават много бързо на асфалт,дори при студове,шумни са и с много мек борд.Абе баш за зима са.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest FROSTY

За истинска зима няма по-добра гума от Гиславед,ненормални са.Обаче заминават много бързо на асфалт,дори при студове,шумни са и с много мек борд.Абе баш за зима са.

Гиславед според мен не са за София, това наистина е една много добра гума за СНЯГ, трета зима карам с такива, колата драпа яко на сняг, но когато ги сложих за първи път останах доста неприятно изненадан от усещането за поведението на колата (люлееше се все едно съм във водно легло :) )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моя Акорд му сложих Toyo - Нямам оплаквания от тях държат се много добре за града.Въпреки че грайфера не изглежда внушително дърпат много добре.Единственно вендъж ми поднесоха но то беше на кал и защото се бях засилил много и завивах докато бия спирачки :)Ако не се лъжа за 15-ки бяха около 145 лв бройката с монтаж.Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих Continental WinterContact TS 810 и мисля че са перфектни зимни гуми.

Нямат никакви грижи на сняг/дъжд/кал и са безшумни, което е важно за комфорта при шофиране :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако си намериш TOYO това е гумата ,макар и да е втора употреба , ли4но мнение поне съм ,ги проверил

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Michelin Primacy Alpin 3. На сняг се държат отлично за този клас, но на лед или при първо навлизане на влажна настилка трябва да се внимава. Тихи са и са подходящи за мека зима като нашата. Ако няма да изминеш много километри, има и по-евтини решения.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако си намериш TOYO това е гумата ,макар и да е втора употреба , ли4но мнение поне съм ,ги проверил

Няма по-голяма глупост от това да си вземеш гуми втора употреба!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rocko

Аз тази зима си слжих YOKOHAMA и съм много доволен,малко по скъпи са от Дебица но с по добра шарка и са по меки.Забелязъх че между 60-90 издават едно тихо свистене,отначало ме дразнеше но сега :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е powerman?! Обърка се нали? Може още в 50 страници всеки да изреди с какви зимни гуми е! И ще се объркаш още повече!

То малко като темата за маслото.

Гумаджийници в софия има почти на всеки втори ъгъл.

Едни от най-големите Диана и Радиал.......адреса няма да ти кажа "здравей Google".

Има ли смисъл да давам много пари за скъпи гуми .............

Разбира се , че има смисъл. Но ако нямаш възможност не е болка за умиране.

Едни хубави гуми среден клас ще си изкарат без проблеми поне 3 сезона.

 

Успех :lol: DRIVE SAFE

Редактирано от honda_huliganka

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като работата ми е в тази сфера, съветът ми е да се замислиш над YOKOHAMA W.Drive - мека и здрава гума с много добро поведение на пътя през зимния сезон като цяло (не е задължително да има сняг когато се слагат зимни гуми, тъй като при температури под 10 градуса летните се втвърдяват значително и настава страхотна пързалка). Малко по-скъпички са от повечето но си заслужава. Не ти препоръчвам Debica i Nokian - те са като презервативите слагаш и после хвърляш :lol: в противен случай започва голямото нацепване, изтъркване и кривене!П.П. - такива гуми като всесезонни няма, които ги дават за такива си е чиста заблуда, просто търговски трик.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво за избора на колата,но всесезонни гуми няма.Трябва зимни и летни,не само шарката е важна,но и материала.А какъв клас зимни гуми ти трябват(скъпи или евтини),зависи от това колко и къде колега си използуваш колата.Това разбира се е лично мое мнение,както и към марката на гуми.Аз лично тествам 2 сезон FULDA Cristall на кола със задно предаване и съм много доволен-и като цена и като поведение на зимен път.Но за съжаление в Диана не ги продават,но пък имат подобен аналог с някаква скандинавска марка-на много прилична цена.Основно избора си е изцяло твой.Успех!П.С.Мнозина се заблуждават също,че като сложиш зимни гуми на водещите колела си решаваш проблема.Да ама не,трябва си комплект,че понякога не само качествата ви като пилоти са само от значение.....

И аз съм с фулда кристал монтеро и съм доволен взех ги 100 лева бойката 175/70/R13 .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...