Jump to content

Recommended Posts

@Vex - Понеже не съм наясно изцяло с принципа на Круизконтрола за това питам , представям си нещата с логически размишления :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tino, Мислим за версия която да има възможност да управялява различни модули. Турбо, Круиз, климатик, камери за задно и т.н. За да се направи гъвкаво обаче ще се усложни значително потребителският интерфеис ( както софтуерно така и хардуерно ( най-малкото ще има един куп жици и/или куплунзи :D ) ) Освен това, ще трябва да се разработят допълнителни външни модули за целта. Едния е готов - UniModul ( събира информация от датчиците - независимо от ECU - то), това за коли,при който по една или друга причина не може да се осъществи комуникация ( чипнати, без ECU, ...). Но като цяло, идеята е Infoboard да бъде максимално прост за монтаж и използване. Тоест един прост бордови комютър - събира информация, обработва я, прави изчисления и визуализира...Ооопс малка скобка - ресетва ECU - то при нужда, това не се отнася към визуализацията :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги може ли вече да се поръчва. ;) Че нямам търпение. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прототипа на универсалния модул вече е готов, остава да поръчам платки и кутии за него. Ето две снимки за по-любопитните:

 

Публикувано изображение

 

 

Паралелна работа на Infoboard Honda и Infoboard Uni:

 

Публикувано изображение

 

Разликата в показанията е заради честотата на опресняване на дисплея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest vex

Аз да внеса малко предложения относно новата версия, за която мога да кажа само - благодаря за този чудесен продукт :)- честотата на опресняване на дисплей-а да се определя от температурата, защото под 10 градуса при бързото опресняване на софт и бавната реакция на кристалите, почти не се чете.- при дигиталното табло, км/ч се сменя доста бързо (както и оборотите), и често при бърз поглед не се чете лесно. Ако е възможно на всеки 2-3 извлечени данни, да показва средно аритметично.- или пък ако е съзможно в настроиките да има опция за това колко бързо да опреснява.- новия дисплей да има буксичка на самата кутията, за да може да се извърши евентуално сваляне на дисплей-а от лепката след като вече сме прокарали кабела зад таблото. Например да го предпазим от слънце когато е паркирана колата, или ако се наложи смяна на кабела поради прекъсване.- в тази връзка, дали има възможност да запазва перманентните данни след разкачане?- случва ми се на няколко пъти сутрин на студено при палене, като падне тока и се ресетва часовника. Ако горното не е изпълнимо, дали не може краткотраините прекъсвания да се овладеят?Благодаря! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги може ли вече да се поръчва. :) Че нямам търпение. :dry:

И мен това ме интересува. Кога ще се приемат поръчки?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Икси кога ще закачиме машинката на моята колица пак?Аз ти писах лични но..или не си видял или не си го получил..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам,4е и цената ве4е ще е по висока? ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам,4е и цената ве4е ще е по висока? ;)

Не позна ;) За щастие повечето материали бяха поръчани преди месеци и поне за тази партида ще си останем с предварително обявената цена, а за после ще търсим начини да я запазим същата, като оптимизираме разходите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прототипа на универсалния модул вече е готов, остава да поръчам платки и кутии за него. Ето две снимки за по-любопитните:

 

Публикувано изображение

 

 

Паралелна работа на Infoboard Honda и Infoboard Uni:

 

Публикувано изображение

 

Разликата в показанията е заради честотата на опресняване на дисплея.

С нетърпение чакаме тази разработка и от фият форума с удоволствие бих предоставил фият мареа 2.4 жтд за проба .

Дано няма проблеми с нашите коли ,кога да очакваме първите бройки.

Редактирано от rosenmvr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С нетърпение чакаме тази разработка и от фият форума с удоволствие бих предоставил фият мареа 2.4 жтд за проба .Дано няма проблеми с нашите коли ,кога да очакваме първите бройки.

Благодаря за предложението! Ще пиша във вашият форум да видим какво ще правим с тези фиати :fun:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Informer

Трудно ми е да дам реален срок, ако не хванеш бройка от тази партида, после ще се чака за части поне 2 месеца, така като си знам доставчиците...Иначе за разработката ще сме по-бързи понеже имаме разписани вече основните комуникационни протоколи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако зависи от мен да хвана партидата ме смятай за готов само кажи кога и кафе можем да го пробваме.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за хонда ли ще чакаме части или да очакваме по скорошно развитие?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се,не погледнах,че си ми отговорил по горе...Само остана да ни кажеш и за сегашната партида как стоят нещата..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така си е..въпроса е да се надяваме ли на тази партида...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, доста се чудихме с колегата как да го направим, така че да няма сърдити. До сега цяла година получавахме постоянно поръчки по всякакъв начин, било то на лични, в темата или на сайта, но ще ни е трудно да издирим кой, кога и къде е поръчал, дали още иска и т.н. подробности. За това решихме в понеделник да пуснем сайта за поръчки, а поръчки във форума и темата няма да приемаме. Ще обслужваме поръчките по реда на пристигане, а когато бройките свършат, на неполучилите ще изпратим писма и приблизителен срок за следваща доставка. Когато направим още бройки ще изпратим отново писмо за потвърждение на поръчката. Захванали сме се сериозно с производството, така, че желаещ без устройство няма да остане :thumbs2:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А каква ще бъде цената

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започна приемането на поръчките, цената е 150 лева, поръчки се приемат само в сайта -> ТУК

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви са последните размери на кутийката, и може ли лесно да се смени подсветката че хич не ми пасва на интериора?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще помоля някой с хеч японски 6 ген да прати снимки къде го е монтирал

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви са последните размери на кутийката, и може ли лесно да се смени подсветката че хич не ми пасва на интериора?

Цвета незнам дали може да се смени лесно. Не сме го сменяли до сега. Преговаряме за бели дисплеи, но кой знае дали ще ни огрее...

Размерите ги има в сайта: Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Informer виж си пощата...

Коя поща, мисля, че отговаряме на всички писма и лични съобщения...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dragi4

Направих заявката си към 9 ч. сутринта но нямам отговор,как да разбера че съм в играта :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Сивик 4г. ВТ-В16А1 ще може ли да се монтира?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Informer

За Сивик 4г. ВТ-В16А1 ще може ли да се монтира?

Незнам, трябва да знам годината на производство и дали има букса за диагностика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направих заявката си към 9 ч. сутринта но нямам отговор,как да разбера че съм в играта :rolleyes:

Ако сайта е написал, че е получил заявката, 100% ви има в списъка. Утре сутринта ще разпратим потвърждаваща поща и ще пуснем първите бройки по куриер. Пощата я пускаме на ръка за да контролираме наличностите и пратките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изкам да поитам ще получим ли саобщение като ги пратите по кориера или ще чакаме кориера да се обади.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Informer

Изкам да поитам ще получим ли саобщение като ги пратите по кориера или ще чакаме кориера да се обади.

Ще получите, така решихме. Все още дооправяме системата за поръчки и я настройваме така, че да е най-удобна и за вас и за нас :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а горе долу колко налични бройки имате,защото номера да поръчката е 15Х

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

споко хоратааааа както каза гришата ще има за всички!!!!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят го получих преди малко! Благодаря колега!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що получих и моя екземпляр - БЛАГОДАРЯ !

:huh:;) ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм в играта :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest DeLSoL

Колицата ми се видя в чудо от тестове днес :D:D Утре, другиден ще споделяме впечатления...за сега сам мн. доволен. Мн добра работа...Информер исках само да те питам как закрепи устроиството на мястото на часовника на англичанката? :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...