Jump to content
hondarules

Разход Civic 1.4

Recommended Posts

Имам си една 96 Civic Vti значи, но онзи ден взех на братовчет ме колата (1.4 Civic- мойта зараза се предава:)))) и направо бях удивен на разхода на гориво. Или аз бях луд или има нещо грешно но минах 200км за 20 лева. Вярно че бавно каране беше заради времето но все пак. Ще взема да размисля и да се отърва от моята за една по малка:)))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eбаси с 9 литра 200 км има измама някаква :) Пи4 секи Сивик гори по-малко от ВТИ-то поне при мене

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Градско в София към 10-11 някъде. Но при мен е ъпгрейднат интейка. Но нормално си гори 9-10. Има няква измама :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Варна градско 10л/100км=20лв. :) А пък ако е истина това дето казваш давай цена и да я взимам :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

уаа ! това ако е градско направо си убил рибата. Ако е на дълго те толкова си горят :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

човека никъде не е писал градско! За извънградско при 80-90км/ч 5/100 си е нормално за сивик 1.4 90кс, пробвал съм го 4г

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта е 1.6 и извинградско при нормално каране 90-100 си гори 5-5.5/100, а градско 10-11 така че колегата най-вероятно е карал извънградско и си е нормално с 20лв да минеш 200кмА впрочем колко гори този звяр ВТИ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно сте разбрали. Повечето беше извънградско. Около 30 км беше в София. Но все пак на това време и температура очаквах поне 7/100.Днес пробвах с ВТи. Сложих 9Л и минах 100км само. И пак по същия маршрут с същото темпо (80-90km/h) Така че разлика има голяма между двете коли. Ходих до Испания с ВТи и имах възможнощ да я засеча доста пати. Та гореше 7.5/100 с хубав бензин и пътища. Ех сега, под 130км/h не паднах и само по магистрали. О, и да отележа че ВТи с хубав бензин + 3ма души вътре и багаж си вдига 230км/h без проблемС една дума, хич не е икономична в сравнение с 1.4 двигател. Че вие които карате 1.4 сте направо късметлии. Не карате кола ами злато (Хонда) :))))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С една дума, хич не е икономична в сравнение с 1.4 двигател. Че вие които карате 1.4 сте направо късметлии. Не карате кола ами злато (Хонда) ;))))

хайде да ги менкаме тогава :);)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В София под 8 не падам с Д15З6.........реално около 9.......кво да се праи 21 век-задръстванията са навсякъде

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В София под 8 не падам с Д15З6.........реално около 9.......кво да се праи 21 век-задръстванията са навсякъде

Е,друго си е в провинцията ;) ....Макар,че и в нащо градче стана "леща" особено последната година,ама пак бива....Иначе с мойта 9/100 градско каране ,без да се съобразявам много-много :) .Чувал съм и по-ниски разходи за д15б2 ,ама .....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам ама и аз съм ревнал от разход ;) . Преди да изстине даваше 8 градско, сега 10... ако щеш :D . Ся ще сменям свещи, че им е дошло времето, барем от това падне малко разхода. То не се трае вече :) !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моя 1.5 извън градско 5-6/100 км нормално каране 110 120 градско 7-8,ако не се движа много в час пик , иначе ще е повече :confused:какво остава за 1.4 :worthy::worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята лятото градско (на къси разтояния) даваше 9/100, сега в студа - 10/100, но аз я карам на много къси разтояния по 3-4км. и тя не може да загрее. Иначе на дълго при нормално каране 90-120 дава 6/100, така че това което си видял е напълно нормално за 1.4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята 1,4 75кс -8,6 градско при засечка на 200 км. Ако можеше да се нарече шофиране в тези лунни пътеки ,последните 4-5 дни във Варна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта излапва доста в София - около 200км с 20л. бензин - 1.4/90hp

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам си една 96 Civic Vti значи, но онзи ден взех на братовчет ме колата (1.4 Civic- мойта зараза се предава:rolleyes:))) и направо бях удивен на разхода на гориво. Или аз бях луд или има нещо грешно но минах 200км за 20 лева. Вярно че бавно каране беше заради времето но все пак. Ще взема да размисля и да се отърва от моята за една по малка:lol:))

Колега,кажи ми методът на засичане на харча,мисля ,че грешиш нещо......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги аз съм със 1.5 VTEC-E и 10/100км във Варна си ги прави....чак много ми се вижда ама то в този студ сигурно докато загрее гулта една камара бензин :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да се включа и аз,моита 1.4/90к.с лятото я замервах и ми даде 6.6/100 смесено като имам 250 км извън града при скорост не повече от 130 км/ч и 150 км градско без да я режа и сам много доволен ама сега зимата маи си похарчва доста в града ама не сам я засичал.такаче които иска да кара икономична кола да се ориентира към 1.4, но пък 1.6 160 к.с или 1.8 170 к.с доставят други емоции ;)

Редактирано от speedy gonzales

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А откъде зареждате та давате тия разходи бе егати аз на газ под 10/100 сега в студа не мога да падна да не говорим че оня ден заредих на петрол блупауар и ми даде 12/100 софийско в пиковите часове :tease:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest teror1sta

А откъде зареждате та давате тия разходи бе егати аз на газ под 10/100 сега в студа не мога да падна да не говорим че оня ден заредих на петрол блупауар и ми даде 12/100 софийско в пиковите часове :tease:

то това май по скоро е "чакане ", а не "каране '. И мойта сега е някъде 10/100 из градските лунни пейзажи.Ама аз сега карам 2-3 рядко 4-та.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Демек да им е по-трудно да ментат?!

P*v=R*T Закон за идеалн газ :tease: ( да по трудно им е на по студено да ментат)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво значат P, v, R и Т?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

P=налягане

V=обем

R=универслана газова констатна

T=темпреатура

Тоест обема на флуидите е в пряка зависитмост от температурата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

опаа много добър разход ей :tease: продай си ВТИ-то и си земи 1.6 110 8литра на 100 градско

Редактирано от Geo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest sharki

Доста лесно се отказваш от VTi-то, баце :tease: Искаш ли да си я менкаш с Д14А4 :fun: Карай си торпилата и "нема се пуашиш" :)

Редактирано от sharki

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде сега. Като казах че малката 1.4 гори малко аз не защитавах моята собсвена кола. Бях я взел на заем. Разхода беше преценен не много точно (гледах нивото на стрелката) но и на ВТи по същия начин го правя. А ВТи си гори като истинска кола. А които не вярва на разхода на 1.4 еми да вземе да пробва една а не да чете само по интеренет. И той ще остане учуден.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

@hondarules Повярвай ми и ти ще останеш учуден колко може да гори 1.0, 1.4 или 1.5 в София когато цял ден караш за 8 часа си изминал 130 километра и на трите коли разхода е почти идентичен защото е на моточасове а не километри. Хилядарката при такова "каране" гори точно 8.3 , 1.4 лапа 9.7, а 1.5 изпива 10.1 което който не вярва може да се повози с мен една седмица. Разход се засича от зареждане до зареждане!

Редактирано от Al_Capone

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...