Jump to content
BALKY

ЗИМНИ ГУМИ

Recommended Posts

Здравейте, имали някой с HONDA_Accord , койтоскоро да е купувал зимни гуми?Трябва да купувам и искам съвет кое най-подходящо като ЦЕНА_КАЧЕСТВО.По принцип нямам възможност да отделя пари за много скъпи гуми :)((Предлагат ми DEBICA_105лв. или TIGRA_95лв.Имате ли наблюдения, за тези гуми?Дайте идея :))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оня ден си купих Vredestein Icetrac 175/65/14 за 105 лв. едната. Като цена-качество смятам, яе са добре. Холандски са и според ADAC са вървите 15 от над 800 тествани. Мишелина иначе вървят от 125 нагоре:)( Пак зависи от рамера, колега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имали някой с HONDA_Accord , койтоскоро да е купувал зимни гуми?Трябва да купувам и искам съвет кое най-подходящо като ЦЕНА_КАЧЕСТВО.По принцип нямам възможност да отделя пари за много скъпи гуми :)((Предлагат ми DEBICA_105лв. или TIGRA_95лв.Имате ли наблюдения, за тези гуми?Дайте идея :))

размер 195/60R15 ? Днес 2ма колеги ми обясняваха че ще си купуват Sava Eskimo S3 - http://kamortires.com/search.php?lang=bg&a...%D2%FA%F0%F1%E8малко по-скъпи са този размер 112лв но като че ли има добри отзиви за тях - даже гледах тестове на ADAC, където Сава бяха най-добри от "евтините" зимни гуми. Фирмения магазин бил някъде срещу КАТА за Тигрите май предимно лоши неща съм чувал... Според мен избирай м/у Дебица и Сава и двете минават за не скъпи и прилични. Аз миналата година купих за отпред 2 Марангони Метео Еsc , ама просот ги взех на много добра цена, не за друго - не се оплаквам, ама не съм ги карал в истински сняг да знам как са :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех Мишелинки от Долни Богоров, много запазени (мустаците още си бяха на тях) за 60лв парчето. Вече няколко дена карам с тях и мога да кажа, че са мноооооого добри. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вредещайн сноутрак !!! това е най-доброто цена качество . Много съм се консултирал преди това . И най-вече се позовавам на авторитет :D . Демек имах прятел, който работеше в центрове за гуми "европа" много ги чатка и много се интересува . За мен това е избора и е на прилична цена . Иначе и цонтинетал контакт е супер но цената не ми хареса особено "В" индикация ...п.п. Тъкмо прочетах теста на зимни гуми в Ауди билд и интереснто е че мойте се представяха с 6-ци на сняг и на аквапланинг ... Недостатък малко по-шумни са ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според ADAC за 195/65 R 15 T зимни най-добри (за миналата година 2006) :1. Goodyear Ultra Grip 72. Dunlop Wintersport 3D3. Vredestein Snowtrac 24. Pirelli W190 Snowcontrolhttp://www.adac.de/Tests/Reifentests/Winte...urcePageID=8979За евтини зимни гуми с същия размер.Препоръчителни:1. Sava Eskimo S3Добри :1. Rigdon M+S 179 2. Viking Snowtech3. Tyfoon Eurosnow M+S 4. Respa Ökon MS790Зле:1. Falken HS 437 Eurowinter 2. Marangoni Meteo HP3. Debica Frigo 2 4. Lassa Snoways II5. Roadstone Euro-Win 650 6. Ceat Artic III7. Nexen Winguard 8. GT Radial Champiro WT plushttp://www.adac.de/Tests/Reifentests/Winte...urcePageID=8979За тази година няма тестове на 15-ки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги от 3 години карам с Сава Ескимо С3 и съм много доволен! Незнам как ще се държат тази зима на сивик-а...но мисля, че пак ще се представят подобаващо ....защото съм ги карал на предишната ми кола (Жигулка :D)ПС: Живея в Бояна....където няма равна улица :P Исках да тествам тази зима Гиславад НордФрост3 ама уви нямаше 13-ки и пак си взех Сава :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да си взема Мишлен Примаси Алпин 3.

 

Само се триумя дали ще имам проблем с размер 195/65/15?

Някой слагал ли е такъв размер на Акорд 1998-2002? Разликата в диаметъра спрямо стандартните 195/60/15 е 20 mm и според калкулаторите за гуми е недопустима...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой случайно да има впечатления от Корморан?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Логото сложих Sava Eskimo S3 175/70/R13, но още нямам впечатления.От евтиния клас съм ползвал Lassa Snoways 185/65/R14 - страхотна гума за сняг. Ползвал съм ги около 4 год. и дори по време на големите снеговалежи, когато някои влакове не се движеха, не съм имал абсолютно никакви проблеми. Обаче имам някои забележки относно поведението им на дъжд - на няколко пъти поднасяха на завои. Съдейки по шарката, мисля че проблемът на Lassa Snoways се състои в това, че има само един и то много тънък канал по обиколката на протектора.Затова се спрях на Sava Eskimo S3, която има 3 канала. Възможно е на сняг тази гума да отстъпва, но за мен е по-важно да има добро поведение на мокро, отколкото на сняг.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest west bam

Аз си взех Мишелинки от Долни Богоров, много запазени (мустаците още си бяха на тях) за 60лв парчето. Вече няколко дена карам с тях и мога да кажа, че са мноооооого добри. :lol:

Е бате и аз мился да мина пресз Богров един френд работи там и мился да си жзема някви от там каза, че имало добри гуми :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Николчо - корморана е полски мишлен - взимай супер е !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да си взема Мишлен Примаси Алпин 3.

 

Само се триумя дали ще имам проблем с размер 195/65/15?

Някой слагал ли е такъв размер на Акорд 1998-2002? Разликата в диаметъра спрямо стандартните 195/60/15 е 20 mm и според калкулаторите за гуми е недопустима...

аз съм с акорд и съм с такъв размер мишелин /вчера го взех/

 

та е екстра

но на мен на колата и дават 195/65/15 а не на 60

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз сьм така направо не ми се слагат тия писалки колата изглежда доста зле без баниците ама какво да правя от 205/50/15 минавам на 165/70/13

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз сьм така направо не ми се слагат тия писалки колата изглежда доста зле без баниците ама какво да правя от 205/50/15 минавам на 165/70/13

Ми то и аз от 205/45/R16 отивам на 175/70/R14 :) Кофти ама няма как...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фулда Кристал Монтеро 2 гума и шарка на няколко месеца.Цена на 13 Р е 90-95 лева :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам такъв Акорд и му сложих миналата седмица 4 нови същия размер - Toyo от по ефтинките.. 121 лева парчето.Като цяло колата е малко по тромава в сравнвние с летните.. ама за сметка на това като се лопаш по дупките и по меко се усеща :)Ще видик как ще бъдат на сняг като навали

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз сьм така направо не ми се слагат тия писалки колата изглежда доста зле без баниците ама какво да правя от 205/50/15 минавам на 165/70/13

Ми то и аз от 205/45/R16 отивам на 175/70/R14 :) Кофти ама няма как...
а според мен в големите тенекии (демек джанти) няма нищо красиво.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз качих BFGoodrich за по 113 лева бройката. Не смятам, че трябва да се купуват скъпи гуми, които ще се карат 3-4 месеца годишно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...