ekstremista 1 #1 Posted October 29, 2025 Здравейте колеги, какво масло според вас е най-подходящо за Хонда ЦР-В - 2018 година, бензин на 60000 км. Попитах в Бултрако и от там ми казаха 5w40. В сервизната книжка е записано същото масло. Благодаря предварително. Share this post Link to post Share on other sites
Митко Йотов 1540 #2 Posted October 29, 2025 Снимай книжката и да видим снимката дали така пише 5w40. 1 Share this post Link to post Share on other sites
ekstremista 1 #3 Posted October 29, 2025 Off Topic 1 Share this post Link to post Share on other sites
Rakeem 1017 #4 Posted October 29, 2025 Пише, в европейските дават голям диапазон от вискозитети, до 10в40 стигат. Сега остава да се разбере кой точно е двигателят. Share this post Link to post Share on other sites
ekstremista 1 #5 Posted October 29, 2025 Ето, това е от сервизната книжка. Off Topic Share this post Link to post Share on other sites
ekstremista 1 #6 Posted October 29, 2025 Мотора е: R20A Share this post Link to post Share on other sites
Rakeem 1017 #7 Posted October 29, 2025 5/40 е дебело масло за този двигател, но това си слагат в бултрако. Хубавото е, че първите няколко смени са на сравнително нисък пробег, което е добре. Колко ти е годишният пробег? Share this post Link to post Share on other sites
CARPERA 1610 #8 Posted October 29, 2025 (edited) Писано е доста че в Бултрако не подържат колата,и твоите снимки го доказват 5w40 е за крайно амортизиран двигател. Те не искат колата да е ок,а да се върне по барзо в сервиза. Този двигател е за 0w20 макс 0w30. Добре е както каза колегата че е на къси смени по печатите в книжката. Edited October 29, 2025 by CARPERA 1 Share this post Link to post Share on other sites
ekstremista 1 #9 Posted October 29, 2025 преди 25 минути, Rakeem написа: 5/40 е дебело масло за този двигател, но това си слагат в бултрако. Хубавото е, че първите няколко смени са на сравнително нисък пробег, което е добре. Колко ти е годишният пробег? Средно около 10000 км Share this post Link to post Share on other sites
dandilov 3290 #10 Posted October 29, 2025 Избери си хубаво синтетично масло 0W-30 по ACEA A5/B5 и сменяй на 8000 км. Тъкмо ще носи на малко разреждане от каране на къси разстояния. Може и 0W-20, но него ще трябва да го сменяш на 6000 км. 2 Share this post Link to post Share on other sites
ekstremista 1 #11 Posted October 29, 2025 преди 2 минути, dandilov написа: Избери си хубаво синтетично масло 0W-30 по ACEA A5/B5 и сменяй на 8000 км. Тъкмо ще носи на малко разреждане от каране на къси разстояния. Може и 0W-20, но него ще трябва да го сменяш на 6000 км. Благодаря! Share this post Link to post Share on other sites
Rakeem 1017 #12 Posted October 29, 2025 С хубава синтетика 0/30 спокойно може да си сменя на 10к, +- 1к., чак пък толкова да им се робува, няма нужда, то и без друго тия двигатели ще надживеят останалото. Share this post Link to post Share on other sites
Honda14is 20 #13 Posted October 30, 2025 Преди 16 часа, dandilov написа: Избери си хубаво синтетично масло 0W-30 по ACEA A5/B5 и сменяй на 8000 км. Тъкмо ще носи на малко разреждане от каране на къси разстояния. Може и 0W-20, но него ще трябва да го сменяш на 6000 км. Колега може ли да препоръчаш марка, че ми пуши главата, а ми предстой смяна и аз съм се насочил към 0w30. Share this post Link to post Share on other sites
Restless 229 #14 Posted October 30, 2025 последните години купувам от ато24 през форумните поръчки - виж секцията за поръчки от чужбина SHell Helix Ultra 0-30 или 5-30 например (конкретното масло 5-30 е на границата между 0- и 5- , и е с отлични физикохимични показатели - на теория и на практика каквито тестове съм намирал) Share this post Link to post Share on other sites
Honda14is 20 #15 Posted October 30, 2025 Благодаря аз вече използвах общите поръчки и знам как става, просто се колебаех за марката на маслото. Share this post Link to post Share on other sites
CARPERA 1610 #16 Posted October 30, 2025 (edited) Ето едно 0w30 с много добри характеристики. https://obshtiporachki.online/produkt/ravenol-ssv-sae-0w-30/ В сайта с наличности на масла в Бг също от общите поръчки. Edited October 30, 2025 by CARPERA 1 Share this post Link to post Share on other sites