Jump to content
Sign in to follow this  
c0l0r

Фейсови фарове на преди фейса

Recommended Posts

Здравейте, нов съм с марката и имам едно питане, закупих акорд 7 2003 година, стъклата и на двата фара са ми спукани и ще си закупя чисто нови. Въпроса ми е мога ли да сложа фейсови (нужно ли е преправяне или нещо допълнително) и как да разбера дали моите фарове са с ксенон или без?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Преди 3 часа, c0l0r написа:

мога ли да сложа фейсови (нужно ли е преправяне или нещо допълнително)

Фаровете се сменят без нужда да се преправя нищо.

 

Преди 3 часа, c0l0r написа:

как да разбера дали моите фарове са с ксенон или без?

И двата варианта имат лупи, но лупите са различни отвътре и имат различни рефлектори и пластини, които правят "сянка" или с други думи "режат" светлината по определен начин, според стандарта/типа на фара. Ако е оригинален халоген и няма нещо пипано, трябва да свети по-жълтеникаво и да има регулиране на височината в ляво от волана, изглеждащо така:

image.thumb.png.746cc4da0b16a274a3cc2d122fca1523.png

 

Ако е ксенон, такова нещо няма, защото по изискване трябва да става автоматично, според това колко е натоварена колата отпред и отзад. Ксенона, при пускане на фаровете, би трябвало да загрее няколко секунди. Съответно светлината е по-бяла или по-синя в началото и после се нормализира към предназначената температура (4300 келвина, топло бяло, заводско).

  • Like 1
  • Thanks 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Фаровете за мъгла са извън въпроса ти, но все пак, за инфо...

Преди и след фейса са различни...

Първите се намират по- лесно и са по- евтини...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не съм сигурен дали ще ти хареса цената на чисто нови оригинални фарове. Огледай се за читави втора ръка. Колеги са споделяли, че нови автърмаркет били много зле.

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Г.Писаров said:

Не съм сигурен дали ще ти хареса цената на чисто нови оригинални фарове. Огледай се за читави втора ръка. Колеги са споделяли, че нови автърмаркет били много зле.

Да към афтър маркет съм се насочил по принцип, първо щях да поръчам само стъкла и да ги сменя но стъклада са 350 лв двата а нови фарове афтърмаркет са 300 лв :D на DEPO

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/2/2024 at 5:49 PM, smirky said:

Фаровете се сменят без нужда да се преправя нищо.

 

И двата варианта имат лупи, но лупите са различни отвътре и имат различни рефлектори и пластини, които правят "сянка" или с други думи "режат" светлината по определен начин, според стандарта/типа на фара. Ако е оригинален халоген и няма нещо пипано, трябва да свети по-жълтеникаво и да има регулиране на височината в ляво от волана, изглеждащо така:

image.thumb.png.746cc4da0b16a274a3cc2d122fca1523.png

 

Ако е ксенон, такова нещо няма, защото по изискване трябва да става автоматично, според това колко е натоварена колата отпред и отзад. Ксенона, при пускане на фаровете, би трябвало да загрее няколко секунди. Съответно светлината е по-бяла или по-синя в началото и после се нормализира към предназначената температура (4300 келвина, топло бяло, заводско).

Благодаря за инфото в такъв случай съм с оригинален ксенон и ще си търся стъкла за фаровете, не знам порави каква причина за бмв са на половин цена от тези на хонда....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Поразрови се из темите. Мисля, че има писано. Май точно тези Депо били доста зле. Със сигурност съм го чел това. Но дали тук във форума или в други групи - не се сещам. До сега не съм засичал положителни отзиви за автърмаркет фарове. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, desko said:

Благодаря аз съм ги намерил там но с доставак идват 350 лв само стъклата, но като гледам нямам много избор и ще поръчам. Иначе да прочетох във форума, че афтърмаркет са били кенеф

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Модела и формата на фара на Акура TSX 2003-2007 и Акорд 7 2003-2007 е еднакъв, така че трябва да станат.

Не знам обаче какво е качеството на тези!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Попаднах на добро сравнение на различните видове фарове:

 

Когато свалях моите за да си ги полирам по-удобно и видях, че единия ми баласт е подменен с такъв от преди фейса. Прикачам снимки на разликата между двата за да знаете ако ви се наложи какъв размер да търсите според това дали е фейс/префейс. Префейс са по-големи. Интересно, че се е обсъждало много често проблема за влага във фаровете, а при мен си има доста голям процеп между баласт и корпуса на фара, а грам влага не е влизала:

IMG_20240623_111814.jpg

IMG_20240623_111802.jpg

IMG_20240623_111723.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Малко късно се вклювам.. Моите оригинални едната липа се спука стъклото на лупата също беше замъглено и предното стъкло също беше изгоряло от слънцето.. като цяло нощно каране беше мъка! Взех си Johns които са производство на TYC Тайланд. Левия не пасна перфектно имаше нужда от 2 шайбички от долната страна където е болта за да може да легне както трябва. Като качество режат светлината като оригиналните и е много по добре афтермаркет чисто нови пред пожълтели оригинални! Влез в epc-data виж оем номера на твоя фар и потърси във онлайн магазините.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

  • Upcoming Events

    No upcoming events found
×
×
  • Create New...