Jump to content
Slavei

Резервни части

Recommended Posts

Здравейте, колеги!

От скоро съм собственик на Acura MDX 2014, като за начало направих обслужване на мотора. Но има с някои неща срещам проблем. Амортисьорите са смяна, а ги няма никъде. Освен в Бултрако разбира се, но както се досещате освен срока от един месец и цената е перфектна. Ще съм много благодарен ако някой сподели от къде бих могъл да намеря части за тази кола? Навигацията подлежи ли на "Ъпдейт"?

И къде бих могъл да сложа газ, че където и да ида нещо не са сигурни?

Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, @Slavei!

Добре дошъл в клуба и честито.

За амортисьорите и всякакви оригинални части може да се обръщаш към @tsonev.autofix. Тук в темата има варианти за връзка

 

Относно газифицирането ще е малко сложно защото двигателя е с директно впръскване. Във форума има добри доказани специалисти например @Markony, телефона му го има в профила и няма да сгрешиш ако му звъннеш най-малкото за съвет. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В никакъв случай не слагай  амортисьори Каяба сложих 2 бр задни уж японски и 7 мес тракат хлопат като каруца сега са в рекламация.

Има някаква дефектна пратка която  някой  търгаш я купил и сега се върти в Бг.

Оригинални са цифра, но пък държат държат доста.

За газта само тук ,ще получиш и цялостно обсужване и преглед с ориг ,диагностика.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Plamen-CRV написа:

Здравей, @Slavei!

Добре дошъл в клуба и честито.

За амортисьорите и всякакви оригинални части може да се обръщаш към @tsonev.autofix. Тук в темата има варианти за връзка

 

Относно газифицирането ще е малко сложно защото двигателя е с директно впръскване. Във форума има добри доказани специалисти например @Markony, телефона му го има в профила и няма да сгрешиш ако му звъннеш най-малкото за съвет. 

Благодаря много! Ще се свържа идната седмица с тези хора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, CARPERA написа:

В никакъв случай не слагай  амортисьори Каяба сложих 2 бр задни уж японски и 7 мес тракат хлопат като каруца сега са в рекламация.

Има някаква дефектна пратка която  някой  търгаш я купил и сега се върти в Бг.

Оригинални са цифра, но пък държат държат доста.

За газта само тук ,ще получиш и цялостно обсужване и преглед с ориг ,диагностика.

 

От Бултрако предлагат най-вероятно оригинални, но са по 900лв. бройката. Малко ми идва to mach 😄

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Slavei Ако прочетеш във форума темите за MDX, Pilot, ще видиш, че хората поръчват много от rockauto в щатите. С DHL поръчките идват за няколко дена, а цените са доста добри, плащаш повече за куриер. Ако им направиш нотариално пълномощно ще освобождават директно от митница.

Съветвам да се прочете инфото във форума и тогава да се пита допълнително.

 

Успех

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!

Аз гледах там, обаче ме притеснява това, че може и да не са същите. Иначе цената беше много приемлива. А пък връщането ще бъде "тегаво".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се поразровиш да сравниш Парт номерата, няма как да не пастнат, сайтът обслужва главно техният пазар, колата е правена за там. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 5 часа, Plamen-CRV написа:

Здравей, @Slavei!

Добре дошъл в клуба и честито.

За амортисьорите и всякакви оригинални части може да се обръщаш към @tsonev.autofix. Тук в темата има варианти за връзка

 

Относно газифицирането ще е малко сложно защото двигателя е с директно впръскване. Във форума има добри доказани специалисти например @Markony, телефона му го има в профила и няма да сгрешиш ако му звъннеш най-малкото за съвет. 

Колега, @Plamen-CRV относно навигацията, има ли вариант да подържа карта на България? Че в момента стои един надпис, че търси "джи пи ес".

Редактирано от Slavei

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, galin_k написа:

Ако се поразровиш да сравниш Парт номерата, няма как да не пастнат, сайтът обслужва главно техният пазар, колата е правена за там. 

Когато задам марка, модел, година излиза само един модел в два варианта "Със и Без" пружина. Може и да го изрисувам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Slavei, карти за европа не са предвидени. Има едни китайски модули, които се вклучват към мултимедията на колата. Те активират андроид ауто и кар плей. Аз слагах такъв, но не останах доволен и го върнах. Колегите с RDX с двата дисплея сложиха. Твоята с два дисплея ли е?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Slavei написа:

Когато задам марка, модел, година излиза само един модел в два варианта "Със и Без" пружина. Може и да го изрисувам.

Ако поръчваш от Rockauto ще ти е необходим EORI за по-скъпите части. Към цената трябва да добавиш мито и ДДС защото май напоследък не го калкулира автоматично.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Plamen-CRV написа:

@Slavei, карти за европа не са предвидени. Има едни китайски модули, които се вклучват към мултимедията на колата. Те активират андроид ауто и кар плей. Аз слагах такъв, но не останах доволен и го върнах. Колегите с RDX с двата дисплея сложиха. Твоята с два дисплея ли е?

 

Да

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Няма смисъл да търсиш някой да ти слага газ на тая кола. Силно се съмнявам точно италианци дето си ъпдейтват дата базите един път на 2 години да имат нещо разработено.  Поляците, ако имат някакви разработки, но за 400-те коли дето има в Европа се съмнявам някой да прави софт. Ако 2 амортисьори те бутнат, тая кола не е за тебе. За навигацията само китайци със съмнително качество.

 

ПП. Оригиналните части са си скъпи, независимо от марката. На Шкода октавия примерно, предна лагер главина е 400 лева.

Редактирано от jijane
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Андроид ауто можеш да провериш и дали може да се ретрофитне мултимедия от 2017+ MDX. Те имат фабричен Андроид, а мултимедиите са евтини из ибей.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 28.07.2024 г. at 13:17, Plamen-CRV написа:

Това е модула

https://gromaudio.com/store/all-hon3.html

Има и китайски аналози

За мен това за безумни пари само за един модул. В алито ги има подобни за по 200 евро. Тръсих за рдх ама като гледам стават и за мдх. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 9 часа, Drone написа:

В алито ги има подобни за по 200 евро. Тръсих за рдх ама като гледам стават и за мдх. 

Аз купих от алиекспрес за моя РДХ. Понеже съм с един дисплей, търговеца ми предложи за МДХ. Кабелите паснаха, но не работеше както очаквах и го върнах. Описал съм подробно тук.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...