Jump to content
Bizzito

Honda Garmin не поддържа ъпдейти след 5-та година.

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Пълно разочарование. След разговор със съпорта на гармин се оказва, че след 5-тата година спират ъпдейите на карти, дори и да искаш да си платиш. Аз съм от любителите на Garmin от над 15 години, както и на фабричните неща в една кола. За съжаление се оказва, че няма да има дори и платени нови карти. Последната е 2023 г.

 

Оправданието е, че устройството няма достатъчно памет да поеме новите карти. Но аз както казах от много време се занимавам с гармин устройства и знам, че могат да предложат орязан вариант - източна/западна европа, дори и карта за отделните държави. Явно просто няма да има поддръжка, след гаранцията на никой не му пука какво се случва с колата.

Редактирано от Bizzito
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леко ме шокираш :) Аз си ъпдейтвам картата всяка година единствено тази не съм и си викам след като мина половината направо в началото на 25 година ще е. Досега струваше 20 евро. Ще следим. Не,че Гармин-а не ме е подвеждал 100 пъти, но пак въши работа от време на време. Преди месец когато използвах новото отклонение преди Бургас за Несебър ми даваше ,че карам в нивата при ъпдейтната 23 година карта. Срам. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъпо. Добре, че сподели опита си и какво си пробвал да не си губим времето. Моята я актуализирах тъкмо последно 2023 и мислех тази или следващата да си платя. Е явно няма да успея :( 

Ще трябва да те черпя за спестеното време и нерви :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обаждах се и на Геотрейд, и те казаха, че нищо не могат да направят. 

Сега проучвам за разни хакове и руутване на мултимедията, май има варианти, някои платени. Ще пиша ако направя нещо.

То ако успея с рутването ще може да се сложи уейз и подобни и гармина ще отпадне :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ХР-В-то му спряха обновленията на третата година, бях писал в друга тема. Но пък имаше май инструкции как да си платя.

 

преди 13 минути, Bizzito написа:

Геотрейд, и те казаха, че нищо не могат да направят

Аз им гледах картите и все си мислех, че ако ти се дават 160лв (или колкото по спомен беше) ще ти продадат карта, отключена за устройството и просто трябва да качиш файловете в папката на Гармин и ще тръгне.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички. Нов съм във форума и отскоро съм собственик на Honda.

 

Аз успявам да сваля ъпдейт на картата, съгласно указанията на Garmin и Honda, който според Garmin Express и GmapTools е от 2024, без да ми иска плащане. Общият обем е над 9 GB. Текущата ми карта е от 2017. Когато сложа флашката за втори път в колата обаче, излиза надписът, който съм прикачил.

Не мога да разбера дали проблемът е във флашката или обема на картата. Пробвах пак, като изтрих ръчно файловете с картата на Северна Европа, но без успех.

 

Моля за помощ, ако някой знае как или има идея какво друго да пробвам. Засега ми хрумва само да пробвам с друга 16 GB флашка. В тази връзка, може ли да каже някой какъв модел флашка е използвал успешно за ъпдейт.

 

П.С. Между другото, ако и да имам Garmin, качих Waze без проблем и му включих необходимите разрешения да работи в движение без никакъв проблем. Нямам представа дали предишният собственик е връщал до фабрични настройки и въобще дали е ъпдейтвал системата.

Imagepipe_1.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, казаха, че в зависимост от модела на устройството последната карта може да е 2023 или 2024. 

Не мога да дам съвет за съобщението, но меже да има връзка с това, което ми казаха от гармин, че проблемът с поддръжкатаа на нови карти е малката памет на устройството.

 

Аз изпозлвам флашка ADATA UV128/16GB.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!

Ще потърся такава флашка.

 

Някой знае ли какъв е общият размер на картите за 2023?

 

Това с малката памет на устройството е толкова лесно решимо като се четат картите от външна USB памет, ама Garmin явно не искат. Да кажем, че на  техните устройства има ограничения в размера на SD картата, за да си купиш по-нова навигация, ама и с вградената в колата правят същата мизерия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, honda hack не работи за нашите модели. За по-нови е, свързах се с разработчика. Рутването през лаптоп също не мога да подкарам, защото устройство ми е ъпдейтнато и заключено и не мога да отключа developer options. 

 

Имам идея как да пробвам да реша проблема с малкото памет, намират се кракнати карти за гармин разделени по региони, които са по-малки като размер.

За целта обаче ми трябва флашка със записан ъпдейт, за да се опитам да подменя файловете на нея преди качването на медията.

На моята понеже не ми дава ъпдейт и не записва нищо на флашката ще пробвам връщане на фабрични настройки. Затова сега чета пак другата тема за медията как ставаше и какво да очаквам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Като се върна в София или намеря читав WiFi ще ги дръпна пак, че сега изтрих всичко за Сев. Европа. После мога да ги кача някъде, за да ги дръпнеш. На мобилни данни ще ми дойдат много.

 

Преди съм модифицирал карти, за да се съберат на под 4GB, че толкова беше макс размер на SD карта, която четеше най-старата ми Garmin навигация. По спомени беше с GmapTools (първо split, изтриват се излишните и после join), но не съм 100% сигурен.

Редактирано от AndyA
публикувано преди довършване

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Супер, Благодаря!

 

Точно така се прави да. Но има и готови изрязани.

 

https://www.smartzona.net/forumdisplay.php?119-Garmin

 

https://www.smartzona.net/forumdisplay.php?111-БГ-карти-за-Garmin

 

Редактирано от Bizzito

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 11 часа, AndyA написа:

Като се върна в София или намеря читав WiFi ще ги дръпна пак, че сега изтрих всичко за Сев. Европа. После мога да ги кача някъде, за да ги дръпнеш. На мобилни данни ще ми дойдат много.

 

Преди съм модифицирал карти, за да се съберат на под 4GB, че толкова беше макс размер на SD карта, която четеше най-старата ми Garmin навигация. По спомени беше с GmapTools (първо split, изтриват се излишните и после join), но не съм 100% сигурен.

 

Такаааа, работата май стана. Успях да инсталирам 2025.10 свалена от сайта от горния коментар. Като не искат да ми вземат парите, те губят.

 

Пробвах пак да запиша флашка за ъпдейт и видях, че пише няма ъпдейт, но ако искате може да запишете картата за преинсталация.

Garmin Express си написа файловете на флашката. Аз замених само файла gmapsupp.img, като оставих gmapsupp.unl и gmapsupp.gma - тези които си ги беше записал експреса. Останалите файлове в главната папка изтрих gmap3d gmapsup1 и gmaptz. Първоначално пробвах и с тях, но не стана.

 

Картата е само за България, като ми потрябва нещо за извън ще го мисля. Мисля, че из нета ще могат да се намерят нарязани източна и западна Европа, за да може да ги поеме това дърво.

 

Утре мисля да пробвам да сложа на българската фирма, те май са по-подробни в БГ от гарминските.

 

IMG_20240729_204325.jpg

Редактирано от Bizzito
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво на теб, това е чудесна новина! Ще ходя скоро в чужбина и ще ми трябва старата карта, но след това ще мина по твоя път :) Трябва да проверя само дали има новия байпас Бургас-Слънчев Бряг. А дали ще може ако ти се наложи пътуване в чужбина да си сложиш старата карта за ЕВРОПА, която вече си платил?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Няма абсолютно никакъв проблем. Изпробвах го защото и аз се чудех. Върнах си фабричната карта 2023, изпробвах я в квартала всичко си работи.

 

После сложих българската на геотрейд пробвах я и нея, работи си. Само, че нещо не ми допадна и ще си връщам изрязаната гарминска 2025. Дори и моя адрес го няма, а сградата е голяма и е там от 15 години. Може би защото е Topo варианта. Както и да е, могат да се слагат каквито карти се намерят. Само се заменя gmapsupp файла :)

IMG_20240730_135851.jpg

Редактирано от Bizzito
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се престрашиш да бъдеш опитно свинче на тоя пич и да ти инсталира WAZE свиркай, че и аз съм същия случай. Но колкото и неизползваема да е мултимедията не искам да я губя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро не, след като мога да си ъпдейтвам картите.

 

На мен си ми е ок мултимедията. Блутута се свързва бързо. Навигация има. Камера има.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
20 hours ago, Bizzito said:

Аз замених само файла gmapsupp.img, като оставих gmapsupp.unl и gmapsupp.gma - тези които си ги беше записал експреса. Останалите файлове в главната папка изтрих gmap3d gmapsup1 и gmaptz. Първоначално пробвах и с тях, но не стана.

 

Супер идея!

Въобще не ми хрумна да трия други файлове. А допълнителните папки - JCV, Pnx, Poi и SID изтри ли ги?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото си спомням при теб проблемът беше с "оригинална" карта. Така да я наречем. Не би трябвало да триеш файлове за да стане. По-скоро нещо в процеса става или флашката. Аз днес даже пробвах с SD карта 16GB и usb четец и си стана. 

 

Допълнителни папки не трия. Само замествам в тях ако има към картата jcv, sid и подобни файлове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Проблемът се оказа, че не е във флашката, а явно е в общия размер на ъпдейта. Бях изтрил Сев. Европа, която беше в gmapsupp, но не се усетих да преименувам Южна от gmapsup1 на gmapsupp. Сега го направих и ъпдейтът мина.

Не изтрих gmap3d и gmaptz - вероятно са проблемни, ако са същите, като вече инсталираните. 

Следваща цел е да дръпна 2025.10 и да орежа Сев. Европа, така че общият размер на всичко да е под 8 GB.

Редактирано от AndyA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и аз забелязах, че когато се преинсталира същата версия втори път е проблем. 

 

А от къде вземаш първичния файл и как го отключваш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

magnet:?xt=urn:btih:6251E8EB7D964DF8D69BAA10230CE7F59F15E379&tr=http%3A%2F%2Fbt3.t-ru.org%2Fann%3Fmagnet&dn=City%20Navigator%20Europe%20NT%20Unicode%202025.10%20%5BAll%5D

 

unicode

 

magnet:?xt=urn:btih:8A2F0707C8E472BA30ACC3FE18F2EA07DD278F0D&tr=http%3A%2F%2Fbt4.t-ru.org%2Fann%3Fmagnet&dn=City%20Navigator%20Europe%20NT%202025.10%20%5BAll%5D

 

без unicode

 

картите са отключени

 

 

тракерът е:

https://rutracker.org

Редактирано от AndyA
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 26.07.2024 г. at 15:23, Bizzito написа:

Обаждах се и на Геотрейд, и те казаха, че нищо не могат да направят. 

Сега проучвам за разни хакове и руутване на мултимедията, май има варианти, някои платени. Ще пиша ако направя нещо.

То ако успея с рутването ще може да се сложи уейз и подобни и гармина ще отпадне :)

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Искам да направя ъпдейт, но някой трябва да ме инструктира как става. Моята е Гармин с карта на Канада и това ме дразни много. Знаете ли как се ъпдейтва? Резетнах я до фабрични настройки.

Хонда Црв, 2016 Г. 2,4 бензин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгледай тоя линк.

https://support.garmin.com/en-US/?faq=4qpP6QRT6r105RJ1sELgM7

Въпроса е, че не съм сигурен щом твоята е от Северна Америка дали ще можеш заради сателита.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...