Jump to content
5 GTT

Прехвърля от газ на бензин

Recommended Posts

От известно време по време на движение прехвърля от газ на бензин и писука все едно е свършила газта. Това го прави понякога много рядко, няколко пъти за 300 км. и много често почти веднага след като се опитвам да я върна на газ и то доста упорито връща на бензин. Скоро ще я карам на газаджия, но ми се иска да знам възможните причини за това. Газовата е Романо Антонио, ако има значение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MAP сензора на газовата.  Така се беше прецакал при мен че даже не искаше да обърне въобще на газ.

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен беше дефектирала газова дюза.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не забравяй и тривиалните причини като задръстени филтри, въпреки че трябва да са бая затлачени. :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

При мен имаше следния проблем с Романо Антонио преди 3-4 години. Проблемът беше, че влизаше в някакъв цикъл и превключваше непрекъснато от газ на бензин и обратното, колата се давеше и беше невъзможно да се кара. Като отидох при газаджията се оказа дефектирал компютър, смениха ми го гаранционно пред мен. След като го смениха проблема изчезна. Надявам се при теб да не е това, успех.

Редактирано от diezz
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се, че е прехвърляло от мръсни и задръстени филтри. ХРВ-то го карам от 11 години и филтър съм сменял 2 пъти за 200 хил + км, обаче Мондеото вече за втори път дръсти филтрите през има няма 20 хил. км.

  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...