Jump to content
LedovskyT

Check system

Recommended Posts

Здравейте колеги, при запалване колата в 98% от случаите за части от секундата светва чек систем. Акумулатор нов, динамото зарежда на 14 волта, няма грешки и нищо й няма, но знам, че по принцип не правят така. От какво може да е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам, че горе в дясно светват VSA и още някакви лампи. На служебната ни Дачия светеше същото и се оказа някакъв регулатор за налягане на горивото (дизел). Само, че не беше така за части от секундата, а святка в движение и влиза в авариен режим. От кога ти е така ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откакто я купих, носих я на майстор и той ми каза, че много хонди го имат и не знае защо го правят. Питах в една група у Фейсбука, ама едни казват, че и те го имат и не е било проблем, а други да си видя акумулатора. С Акумулатора и динамото обаче проблем никакъв няма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За някаква част от секундата пада напрежението  на 10,5V .Може акуто да не държи на товара при първото палене.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами сигурно трябва да се замери точно когато паля, но и със стария акумулатор го правеше. Според мен проблема е някакъв много тънък, със компютъра. Ама сега заради това нещо да бъркам във компютъра не е добра идея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко амперчаса ти е акумулатора?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз съм с акорд 7 турер 2.4 автомат и при мен го прави същото. Даже съм забелязал, че като е студено го прави почти винаги при първо палене. И със стария и с новия акумулатор е същата работа, новия е юаса 50ач 450а, но при първо палене мн често се появява. 

Редактирано от Галин Абушев
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И нямаш представа защо?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 13.02.2024 г. at 19:31, Tokio написа:

Колко амперчаса ти е акумулатора?

75 не би трябвало да е от него

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че при стартиране на двигателя ти светва за кратко някоя от лампите на таблото не го намирам за проблем.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но не би трябвало да го прави 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с чисто нов марков акумулатор и при мен се получава същото. Всъщност има ли кола, която да не го прави?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като палиш ти светва чек систем на екранчето? И ти писука колата все едно излиза грешка?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не писука все едно излиза грешка, а примигва за част от секундата чека. Ако погледа ти не е върху него сигурно няма и да го забележиш. Поне при мен е така. При колегата, който е пуснал поста в клипа виждам, че се чува звука за грешка при палене. 

Редактирано от Галин Абушев

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 7.02.2024 г. at 9:43, LedovskyT написа:

Ами сигурно трябва да се замери точно когато паля, но и със стария акумулатор го правеше. Според мен проблема е някакъв много тънък, със компютъра. Ама сега заради това нещо да бъркам във компютъра не е добра идея.

Компютъра, най-вероятно си е съвсем наред.

Явно за части от секундата някой параметър излиза извън нормите, които са зададени за "палене на чек", но веднага се нормализира.

Това не изглежда да е проблем, но ако много искаш да стигнеш до дъното на тази история, виж си стартера, може той да товари системата повече от колкото е предвидено или виж вискозитета на маслото, може да е прекалено гъсто при първи старт и да няма налягане, за части от секундата ...

Предполагам, че ако се закачи към диагностика, да се гледат "живи" данни докато палиш, може да изскочи нещо.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...