Jump to content
bultra

Аксесоари и др джаджи

Recommended Posts

Интересувам се от качествени гумени стелки (може и не орг) от къде може да се вземат и вана за багажник .. В БТ малко са се уляли с цените ... 

 

благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех на Frogum гумени стелки 3D Proline за 136 лв. и леген на същата марка за 81 лв от български онлайн магазин. Качеството е много добро. Лягат чудесно и се поддържат лесно. Проверявах цената на същите артикули и по чужди сайтове и нямаше разлика.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А от кои чистачки сте доволни и не Ви стържат ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Screenshot_20231215-211310_Gallery.thumb.jpg.b4f72c3eed0ee09ec61c94dd2cff8350.jpg

Тези чистачки тип банан.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

297644291_viber__2023-12-16_10-05-33-291.thumb.jpg.5085be58de28f90c2814c07e7554f695.jpg

Аз съм се запасил с тези. Чистачкита са ОЕМ и се сменят само гумичките.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как се сменят тези гумички? Само с издърпване на пластмасата нещо не става? 😁

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има метални крачета които държат гумата към перото. Разгледай и ще ти "просветне".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето едно примерно клипче. Има много

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
44 minutes ago, ceco_accord said:

Има метални крачета които държат гумата към перото. Разгледай и ще ти "просветне".

Нещо не успявам 🤔🤷‍♂️

image.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи сме те подвели.

Аз съм със стандартните (за Ледженд) съставни пера.

Твоите са някакви "бананки" и там е друго.

IMG_20231216_134341.jpg

IMG_20231216_134405.jpg

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам на Бош и други марки тип банан. Сменям ги зиме и лете като консуматив. Не чакам да започнат да стържат , въпреки че има "още живот" . 

  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи нищо не се маха. Аз съм с оригиналните meizu и реших да сменя само гумата. Реално на самите чистачки има стрелка по която самите пера се издърпват .
Капачките не се махат :) но за съжаление и с тези пера ми стърже и май ще пробвам с Бош .

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново, имам питане за маслото.
Гори ли Ви масло? Кое масло използвате? 

 

Другото което е - показа ми се този символ . Какво трябва да значи и как се маха? 
благодаря 

 

23FD09E6-4030-43DE-A125-3E5C0F597AEE.jpeg

Редактирано от bultra

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, за "символа", втори път питаш, та да кажа...

Гледах, блъсках си главата, четох мануала и не мисля че това е светещ символ, по-скоро е постоянен "надпис" който показва за какво служи старомодната "пръчка" стърчаща от таблото ни :)

А именно да прецъква между тотален, Трип А, трип Б километражи и съответно ги занулява при задържане...

 

За маслото - не гори. Само пълни чат-пат :D

Honda OEM 0w20 (още ми го наливат в Бултрако при годишните гаранционни обслужвания)

Редактирано от scyberboy
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,така е . Питах в друга тема и не получих отг. затова питах и тук :)

мерси

Иначе за маслото питах ,че ми е малко странно. Преди 5к км ми показваше ,че имам 15к км до смяна на масло . А сега след изминати 5к км падна на 3к до смяна на масло ,а си има масло на щеката .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Програмираният интервал за смяна на масло няма връзка с нивото на маслото на щеката. Принципно това е малко по-интелигентен брояч, който се контролира от компютъра в зависимост от показанията на различни датчици, показващи условията на експлоатиране на автомобила. Ако колата не гори масло и след 20 хил. км. нивото на щеката ще е ОК. Но това нищо не ни казва за качеството на маслото на този етап. Затова например е добра практика при преобладаващо градско шофиране маслото да се сменя максимум на 7-8 хил. км.

  • Харесвам 3
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 12/17/2023 at 9:31 PM, bultra said:

Здравейте отново, имам питане за маслото.
Гори ли Ви масло? Кое масло използвате? 

 

Другото което е - показа ми се този символ . Какво трябва да значи и как се маха? 
благодаря 

 

23FD09E6-4030-43DE-A125-3E5C0F597AEE.jpeg

Колеги като бях на обслужване в бутрако , момчетата там също не го бяга виждали този символ и не знаеха защо се е появил ... :) та ако разбера

ще добавя инфо,че нещо ме дразни така

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смятай колко са компетентни. Аз затова бягам от официални сервизи , там се учат на колите ви. Замислете се малко , ако много разбират защо биха работили там на смешна заплата. Та по въпроса , този символ е така нареченият бутон за смяна на показателите за изминато разстояние. Всичко си е наред не търси" под вола теле"

17068634480326435604588068051626.jpg

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе ми любопитно,пък и още повече че не се маха.
Иначе относно сервизите … предвид че сме в бг и навсякъде е почти едно и също. Все някой някъде се учи.   

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хората затова са направили училища. Не вярвам някой да иска хирург да се учи върху него. Като закарам кола искам да се направи както трябва , затова плащам. Ако искат да се учат има си места където те си плащат да се учат ,а не на мой гръб. Лошото е че малко са вече съвестните и знаещи майстори . Никой не чете сервизни ръководства , всеки мисли че много знае......

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...