Jump to content
GeorgiTodorov

Смяна ангренажна верига к24а3

Recommended Posts

Сподели от кой сайт от Япония пазарува и процедурата, както и за колко време дойде комплекта:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jpcarparts.      Доставката от япония дойде за 12 дни. Процедурата. Вадиш си EORI номер в митницата и освобождаваш пратката. Попълваш разни декларации и други дреболии

Редактирано от GeorgiTodorov
  • Харесвам 1
  • Нагоре 1
  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@GeorgiTodorov, провери ли през amayama колко повече ще излезе? Колко ти дойде доставката? С PayPal ли действа? 

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не не съм проверявал. Публикувал съм цената на която ми стъпиха частите. Цената в БГ делено на 2.Ако някой иска да заръча части от там и не му се занимава да освобождава пратка от митница ще помогна. 

Редактирано от GeorgiTodorov
  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@GeorgiTodorov, браво на теб и добра информация. Успех с ремонта :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси. Купих още една К24а3 И мисля да се заиграя с нея. Гледах части за силов тунинг в Toda racing та доста неща ще бъдат поръчани от там. Както казах ако някой иска да му внеса разни OEM чаркуляци от там да пише. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубав сайт и полезен..!Аз ли не виждам за дизела частите ?

Редактирано от jivetz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, в комплекта не виждам да си купил зъбчатите колела. Честно казано не знам дали при к24 има изяждане на зъбовете, но при мен веригата беше доста разтегната. След като я смених се е оказа, че не е по-дълга от новата - макс 2-3-4мм. Въпреки това, след смяната клапаните подлежаха на реглаж както е по спецификация - преди това не беше възможно. Аз обаче смених зъбчатките на изходящия вал, на коляновия, зъбчатка и верига на маслената помпа. Частите ги взех от аутодок. като сложиш и ддс номер на фирма, идват с -20%.

( FEBI BILSTEIN Комплект ангренажна верига Номер на артикул: 108127 - 593,63 BGN)

Редактирано от User6707

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших, че няма смисъл да сменям зъбните колелета без да сменя вариатора понеже и той има зъбно колело, та мисълта ми е, че или се сменя всичко или нищо. При мен бяха износени плъзгачите. Веригата нямаше значимо разрягане. Извадих ОЕМ верига на 270000 км. Позанимавах се и Лифтнах акорда. +60мм. Стана нещо като Audi Allroad :)

Редактирано от GeorgiTodorov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На малката верига обтегача и се чупи, после у картера се намират парчетата. Симптоми - почва едно ромолене като се натоварва мотора с климатик и директна, лампа няма да ти светне, освен, ако не я скъса, но пък за сметка на това при счупването на малкия обтегач на маслената помпа, може да прехвърли зъб и горната. Очаквай го, но то така са повечето половинчати работи де. 

Редактирано от sashua

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм, но не ми се сваляше картер,а полимера на плъзгачите които извадих от мотора беше еластичен (Съгласен, че пластика става крехък с времето и при повтарящи се циклични и резки температурни промени) И ти благодаря за пожеланието да се счупи плъзгача. Сигурно си се нашил 1000+Лв и сега те е яд ма нищо прощавам ти, но понеже бях добър и исках да помогна споделяйки линк за закупувсне на изгодни части, а в твое лице пошучавам жлъч линка ще бъде изтрит в момента в който пусна отговора. Квот повикало таквоз се обадило. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко, вечните оригинални части са прекрасно заменими от неоригиналните такива, няма сърдити за тайния линк и сайт, за 300 кинта комплект дет кара се предлага, че и върви със зъбни колела за скрап дет може да сдадат, ама да не развалям сънищата на сектата, чийто член си.

 

Картера се сваля с има няма 10 болта и едно магаре на половина разкачено, бая зор си видял явно, нищо… ще повториш. Прости ми, че не обичам тия преполовените работи, не си го слагай и приеми нещата повече като съвет за следващия път вместо като атака, щот най-лошото от всичко е заблудата, пък си в няква, че всичко е супер, ама не.

 

Още 20 години да ти върши работа ти желая, тая мърша, с тия оригиналните вериги за 500 лева, ръжда да не види, и болче да не се развие от нея, с най- добри чувства :) 

Редактирано от sashua
  • Нагоре 1
  • Хаха 2
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

GeorgiTodorov не се връзвай на колегата sashua, просто си е малко рязък в изказването, остротата на изказването му навярно някой ден ще му изяде главата 😁😁😁 иначе си дал хубаво инфо за поръчки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 8.11.2023 г. at 17:49, Mkilla написа:

@GeorgiTodorov, провери ли през amayama колко повече ще излезе? Колко ти дойде доставката? С PayPal ли действа? 

Привет, колега. Може ли да попитам, ако поръчам част от amayama тя къде пристига? На митница ли, в пощата ли, ups ли. Понеже сега в сайта ми дава уж доставка с ups. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...