Jump to content
angelbangel

Странен въпрос за Cr-v 1 ген 147 к.с. 2001г.

Recommended Posts

Здравейте! Предстои ми покупка на споменатата хонда. Извинявам се за глупавия въпрос, но - тоя автомобил с верига ли е или с ангренажен ремък?

Защото продавачът упорито настояваше, че е с верига. И още нещо - по този номер от стикера бих ли могъл да разбера нещо повече за колата?

Предварително благодаря за съдействието!

 

IMG-40c9677618fc58362571651d81cc72aa-V.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CR-1 до 2001г. Е с ремък, мотор В20B и  B20Z от 2002г К-моторите са с ангренажна верига.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1генCRV са само с ремък,

този те лъже много,ти сам си направи извода за друтото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда... В Четвъртък предстои оглед в сервиз, та да видим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В сервиза едва ли ще ти кажат нещо съществено за мотора,каран ли е с 10w40 масло е пред смърт.

 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 13 часа, CARPERA написа:

В сервиза едва ли ще ти кажат нещо съществено за мотора,каран ли е с 10w40 масло е пред смърт.

 

Аз карам с Castrol 10w40 вече 140Т км. и върви повече от 3 ген. ЦРВ 2.0 150, особено на старт. И при нормално каране извън града харчи 10-10.5 литра газ.

Редактирано от Mys7Ic
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхода ти е екстра, според мен. Ако се стигне до сделка, не мисля първоначално да я газифицирам. Въпросът е, колко ще издръжа, де^_^

Колкото до маслото - май там компромиси не трябва да се правят, както казва Carpera. Сегашната ми кола е едно дърто нисанче, което обаче няма никакво намерение да умира. Първоначално му сипвах 5W30 лики моли. След това майсторчето каза - "Ти луд ли си?!" Сега съм с 10W40 repsol  и си върви идеално. Само ако не беше ръждата. Това е и причината да го сменям. Не съм имал хонда до сега и след изчитането на почти всички мнения във форума, мисля че е доста по-претенциозен мотор от нисан. Откъм масло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако купиш Хонда не ходи при тоя майстор или не го слушай за маслото .

Сугирно и другия му лаф е" нещо което работи не го пирай"и затова не сменяй антифриз,спирачна течност,масло скоростна кутия,масло хидравлика,и тн .

Все течности които в ръководството си пише кога се сменят,но за майсторите са вечни,

 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малеее черна пази я от слънцето няма влизане в нея при слънце и 30гр.

Честито и питай ще  получи най-доброто обслужване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 19.09.2023 г. at 20:46, CARPERA написа:

В сервиза едва ли ще ти кажат нещо съществено за мотора,каран ли е с 10w40 масло е пред смърт.

 

И защо да е пред смърт...аз карам с 10W40 вече близо 180 000км навъртени от мен и закупена на 160 000 по километраж? С газова уредба е колата и търпи реглаж на клапани през 40 000км...на по-малък интервал няма смисъл при добре регулирани гориво-въздушни смеси. Съответно и колата я карам до 4000об./мин. много рядко при изпреварване надвишавам 5000. Средният ми разход е 11/100 засичан пълна/пълна бутилка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...