Jump to content
danio1973

проблеми след реглаж на клапани

Recommended Posts

Здравейте колеги.Преди две седмици правих реглаж на клапани в Бултрако на моята хондичка.Автомобила е Акорд 2012 фейслифтов 2.0 бензин 156 к.с.След като взех автомобила от сервиза нямаше проблем.На другата сутрин като тръгнах за работа забелязах,че оборотите играят от 1000 до 100 оборота.Обадих се в сервиза и от там ми казаха да мина да погледнат.Приемчика любезно ми каза,че ще направи диагностика и след 20 минути дойде и каза,че всичко е наред.Понеже автомобила има газов инжекцион реших,че проблема може да е от там.Газаджията направи насройки но проблема остана.Карах я няколко дни само на бензин но нямаше промяна.Отново се обадих в Бултрако и ми записаха час.Отново направиха диагностика и ми дадоха разпечатка,че няма проблем.Вчера обаче ми светна символа CHECK SYSTEM.В ръководството на автомобила пише,че има проблем с някои системи управление на емисиите.Някой има ли идея дали мога да продължа да карам автомобила или не.Питам тъй като не съм в България.

Редактирано от danio1973

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карай на бензин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми прилича на катализатор, ако има разлика в показанията между двете ламбда сонди и за това да ти вади тази грешка. Нека и колегите да споделят мнение.

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се пробва обучение на стъпковото моторче. Възможно е и нещо да не напаснали при сглобяването и да смуче въздух.

Редактирано от Mys7Ic

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 13.09.2023 г. at 22:40, Mys7Ic написа:

Възможно е и нещо да не напаснали при сглобяването и да смуче въздух

 

Възможно е. Или нещо са омотали реглажа, ама не ми се вярва.

Питай ги дали са вадили свещите при реглажа.

Има ли разлика топла/студена?

Като светне жълтата лампа се прави диагностика, гледат се грешките и се умува. В ръководството нищо не пише.

Карай колата ако не ти прави други проблеми, но това не е нещо, с което трябва да свикваш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.Благодаря на всички за съветите и отзивите.Бях притеснен защото бях на 1500 километра от България(в Турция) когато светна грешката и нямаше къде да направя диагностика.Vancho ми даде доста добър съвет да карам на бензин за което много му благодаря.Като се върнах веднага се обадих в Бултрако и записах час.Грешката беше богата смес на горивото.Изчистиха я и ми препоръчаха да сменя свещите което и  направих.Посъветваха ме да я покарам още известно време на бензин и след това да отида на газаджия за донастройка.За сега колата се държи добре-вече не играят оборотите.Не съм я карал на газ и другата седмица ще я закарам и до газаджията

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах същия проблем на газ - богата смес. Ниските обороти бяха зле, като спусках наклон без газ светва чека!

Закарах я на газаджия - смени една от дюзите (не затваряла напълно) и от тогава няма проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не създавам нова тема, ако може и аз да питам, понеже съм нов собственик от скоро и реших да направя реглаж още като взех колата, след като взех колата вчера ми направи впечатление че при ниските обороти вие леко като прахосмукачка 😅 това нормално ли е ? 2.4 без газ! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл!

Може преди да не си го чувал, а и не е задължително да е от двигателя.

По скоро някоя ролка от навесното оборудване, а ако е в движение, може и от кутията да е. Автоматик ли е колата?

Опитай да локализираш звука.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще пробвам сега да локализирам шума. Иначе направих пълно обслужване ролки ремък и реглаж на клапаните с смяна на гарнитурата. Имам я от 5 дена и не съм забелязал (обърнал внимание) дали издаваше такъв шум при ниските обороти в движение. Колата е ръчка.

Редактирано от Contraband

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...