Jump to content
jonnybg98

Влага във фара

Recommended Posts

Здравейте,

 

Имам неизчезваща влага в единия фар.

Не намалява по време на светене, нито след седмица без дъжд и мокрене.

Не си променя и местоположението.

Не знам дали и къде има дренаж и проветряване самият фар.

 

Моля за обосновани съвети как мога да се оттърва от нея, че седи ужасно грозно.

IMG_20230412_221039.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, при слънчево време отвори капаците на фаровете и я остави да се напече. Това е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде са точно тези капаци, не съм се заглеждал особено а то ми е тесничко.

Има ли схема някъде?

Евентуално може ли да е запушен дренаж?

Редактирано от Honda_Z
Моля, не цитирайте цяло предходно мнение! По презумпция се предполага, че отговаряте на него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за капаците, на дългите няма такива. Трябва да извадиш лампите HB3.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че е  грозно е най-малката беля..., ще съсипе рефлекторите...

От кога я има влагата, как се е появила?

Или има нехерметичност на стъклата, влиза вода (лепенето, отваряни и незалепени добре), или е влязла много влага, която кондензира при студено време...

Провери отзад  затворени ли са капаците. (не знам какъв вид са, само принципно казвам)

Трябва да изсушиш водата и да видиш при дъжд ли се пълни...

Не съм го правил, не знам и дали ще стане подсушаването, но опитай- отваряш отзад двата капака на лампите, духаш със сешоар, после нагряваш стъклата, редуваш тези операции... Целта е с нагряване на стъклото да се ускори изпарението, а отзад да се издуха влажния възух.  Може би няма да стане бързо, но опитай.

От скоро имам тая кола, та не мога да кажа къде е отдушника, има ли силиконови торбички, поглъщащи влагата, говоря принципно...

Със сигурност обаче мога да кажа, че отварянето на фара, никак не е здравословна операция откъм кинти... Дълъг е над 60см, не се събира в обикновена печка/фурна за разлепване в къщи. (някой пуска руски линк за домашно разглобяване в друга тема, но не е лесно) Правят го малко специалисти, все пак питай как са в Русе цените, ако има такива (предполагаеми от 150 до 250)

Редактирано от JapCar

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, не знам от кога е влагата, рефлектора изглежда наред.

Мисля да махна крушката на дългите и да оставя да подиша и дано изсъхне.

Неправилно ли ще е да пробвам да попия основното количество влага с парче дреха/памук или има риск да повредя нещо?

А и тея фарове нямат ли отдушници някъде или са херметични?

Редактирано от Honda_Z
Моля, не цитирайте цяло предходно мнение! По презумпция се предполага, че отговаряте на него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам устройството им, но няма как да са херметични...

Не знам как мислиш да бръкнеш и попиеш водата...

При махната крушка някога ще изсъхне някога, но аз предложих да ускориш с нагряване...

Редактирано от Honda_Z
Моля, не цитирайте цяло предходно мнение! По презумпция се предполага, че отговаряте на него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, днес реших дс пробвам една идейка.

Махнах крушката за дългите и през отвора със шлаух осмуках основната влага, а останалата доколко можах да обера с памучета пъхната в шлауха попих и оставих фара отворен за 6 часа, добре че беше ветровито и със влажност около 50%  навън и преди малко погледнах и ето ефекта.

Мисля утре да оставя пак отворен фара за 6-7 часа и вече да затворя и да не пипам и да се надявам че няма да се овлажни вече.

 

IMG_20230414_180820.jpg

Редактирано от Honda_Z
Моля, не цитирайте цяло предходно мнение! По презумпция се предполага, че отговаряте на него.
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление днес конденза се върна пак само там на същото място, което ме кара да мисля че отнякъде пропуска вода.

Доколкото гледах не видях нещо разлепено по външния горен ръб, явно ще трябва по-сериозна интервенция и сервиз :/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конденз става когато вътре е влажен въздуха, а стъклото студено и на него се получава конденз..., как става в това топло време...?

Или някъде пропуска вода отвън, или си я има някъде вътре , където не се вижда и се изпарява като нагрее фара...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами вчера го подсуших и оставих да изсъхне, тази нощ не е валяло и днес пак има конденз.

Не виждам никъде спукано разлепено, но не съм и смъквал пластмаси и броня за да огледам по обстройно.

Интересно ми е къде му е отдушника и да не би той да е запушен ?

Редактирано от Honda_Z
Моля, не цитирайте цяло предходно мнение! По презумпция се предполага, че отговаряте на него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, jonnybg98 написа:

Ами вчера го подсуших и оставих да изсъхне, тази нощ не е валяло и днес пак има конденз.

Значи няма да минеш без сваляне на фара и обстоен оглед..., поне това все още не струва пари, както, ако се наложи отваряне...

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стъклото на фара е пукнато някъде вероятно. Имах същия проблем на Пежо 407-ца.

Разбрах го когато се наложи да сваля фара чак. Пукнатината беше отдолу съвсем лека, но просмукваше влага явно от там.

Свали фара и го огледай, няма да се оправи, колкото и да го държиш отворен и да дърпаш влагата от него.

След всеки дъжд или по влажно време ще става същото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега за да изкараш влагата, вкарай я в гараж или някъде на сухо, после махни крушките на дългите и вкарай вътре няколко пакетчета силика , със сигурност имаш такива, от кутии с обувки и други, изчакай поне денонощие или повече и след това, като е изсушено ги извади пакетчетата силика, монтирай крушките, уплътненията и наблюдавай, ако пак се появи влага, фара ти е разхермитизиран!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вариантите са общо взето 2 - отваряне на фара, ново стъкло, рециклиране на рефлектор като е отворен така или иначе и затваряне на фара. Другият по-лесен вариант е нов фар но е по-скъп.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 15.05.2023 г. at 19:23, Mkilla написа:

Вариантите са общо взето 2 ...

Ново стъкло е около 75лв в Али експрес, но отварянето е скъпо...

А ново стъкло, само, ако е спукано, все пак без отваряне няма да мине, дори със старото..., колегата не каза решил ли е проблема...?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...