Jump to content
ILoveTechno

Въпрос за мултимедия или флашка на дизел

Recommended Posts

Здравейте! Въпросът ще го разделя на две части. Става дума за Акорд дизел от 2007-а.
1) Интересуваме следната мултимедия: https://carmedia.bg/honda/70-617-10-honda-accord-7-navigaciya-android-101-wifi-akord.html#/28-konfiguraciya-66990lv_android_11_8_yadren_cpu_4gb_ram_64gb_rom_rds_px5
- Първото ми питане е може ли да се инсталира безпроблемно на дизеловите версии? Има много теми в интернет, а и в този форум, че пречат на климаторника. Разрешен ли е този проблем? Естествено, че те по телефона ще ми кажат, че може да се направи.. но де факто някой може ли да го потвърди от личен опит? 
- Ако отговорът отгоре е "да", то версия с 2 или 4 гб-та да избера? Искам гладка работа на навигацията и добра музика. Също така чета, че тези мултимедии прецакват качеството на саунда.
2) Друг вариант е да сложа само usb интерфейс за флашка към заводската версия на таблото. Предполагам инсталацията на това не е сложна? Блутут и разни тъпотии не ме интересуват. В колата искам да слушам музика само от собствена ми флашка, а не някоя случайно забърсана да щрака от телефона си. Препоръка за конкретен модел? Парите не ме интересуват, държа на качествен продукт. 

Благодаря предварително на всички отзовали се и следя темата с интерес.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, благодаря за препоръката. Все още остава молбата ми, ако някой може да даде препоръка за конкретен usb модел. В който да няма компромис с качеството на звука. Не ми е ясно при тях може ли управлението да става от волана?! GROM и WEFA гледам поддържат и FLAC формат, което всъщност е добро предимство и май не е никак лоша идея да държа на модел с такава опция, но имат почти двойна разлика в цената. GROM ли е най-доброто и качествено сред тези модели?  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам и мога да дам отзиви за:

- Parrot Mki, монтиран от Avitel. Моят е стара версия, сега има нови - не съм ги проучвал. Моят има Bluetooth модул, микрофон, управление от волана, USB входове, собствен дисплей и собствен усилвател със страхотен звук.

- WEFA, монтиран в Aval. Свързва се директно с оригиналния CD Player на автомобила. Има USB вход, Bluetooth модул и микрофон. Няма собствен усилвател и качеството на звука зависи от уредбата на колата. При мен звукът от устройството е малко по-тих, но иначе си е ОК. За управление от волана не съм сигурен, тъй като автомобилът няма такова.

- Висок клас китайска мултимедия Dasaita (2DIN Android). Има собствен усилвател, управление от волана и всички възможни екстри, звукът е много добър. Замества само оригиналното радио и няма отношение към климатроника. Има специална тема във форума.

 

Посочената от теб мултимедия и нисък клас китайче и вероятно няма да звучи по-добре от WEFA.

 

Редактирано от note

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не загубя качеството на премиум саунда (цитиран многократно проблем от ползвателите на китайските мултимедии) аз избрах WEFA без блутут. Няма разлика със звука от пуснато оригинално CD от неговото си CD и WEFA-та както и силата на звука. Управлението от волана не се губи. Забелязан бъг за 6 месеца ползване е, че понякога забива когато се превърта напред или назад. Досадното е, че за да се оправи трябва да се изгаси колата. Със спиране на радиото не става. Ако флашката е форматирана в exFAT формат не я чете.

Редактирано от svemar
доуточняващ цитат
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С WEFA съм и аз от 6 месеца. 
Звука е повече от идеален, управлението от волана работи на 100%. На предишна кола също бях монтирал WEFA и за 2 години докато я продадох нямаше никакви проблеми. Монтирах го на Хондилака за 10 минути в гаража и от тогава съм му забил флашката и газ до ламарината:D.

Преди 1 час, svemar написа:

Забелязан бъг за 6 месеца ползване е, че понякога забива когато се превърта напред или назад.

И при мен се е проявявало това 5-6 пъти. Оправям го с вадене и закачане на буксата от устройството. 
Като цяло има всички необходими екстри за мен и работи чудесно.

За WEFA съм с двете ръце!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 2/3/2023 at 8:39 PM, svemar said:

За да не загубя качеството на премиум саунда (цитиран многократно проблем от ползвателите на китайските мултимедии) аз избрах WEFA без блутут. Няма разлика със звука от пуснато оригинално CD от неговото си CD и WEFA-та както и силата на звука. Управлението от волана не се губи. Забелязан бъг за 6 месеца ползване е, че понякога забива когато се превърта напред или назад. Досадното е, че за да се оправи трябва да се изгаси колата. Със спиране на радиото не става. Ако флашката е форматирана в exFAT формат не я чете.


За тази https://bgcaraudio.com/prodykti_usb-interfeisi_prodykt-1172.html ли става дума? Или ако не е тя, дай ми моделът на твоя, ако ти е удобно. :)))
Момчета, благодаря за включването! Явно ще се откажа от китайската мултимедия. Мисля, че само една флашка ще ми свърши достатъчно добра работа. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще си позволя да отговоря въпреки, че въпросът не е към мен ама не ме сдържа! :rolleyes: 

Нека и колегата svemar да си каже какъв е неговия все пак.

 

Да тази WEFA, която си посочил в линка е точно това което търсиш - само флашка без излишните екстри. 

Този вариант те удовлетворява напълно щом искаш само от флашката да слушаш.

 

Другия вариант е този https://bgcaraudio.com/prodykti_usb-interfeisi_prodykt-1107.html по-скъпия и всички екстри.

Моят е именно този по-скъпия.

 

Пак казвам този, който си посочил в линка при изискванията зададени от теб те устройва напълно на 100%:D

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
17 minutes ago, Kalin S said:

Ще си позволя да отговоря въпреки, че въпросът не е към мен ама не ме сдържа! :rolleyes: 

Нека и колегата svemar да си каже какъв е неговия все пак.

 

Да тази WEFA, която си посочил в линка е точно това което търсиш - само флашка без излишните екстри. 

Този вариант те удовлетворява напълно щом искаш само от флашката да слушаш.

 

Другия вариант е този https://bgcaraudio.com/prodykti_usb-interfeisi_prodykt-1107.html по-скъпия и всички екстри.

Моят е именно този по-скъпия.

 

Пак казвам този, който си посочил в линка при изискванията зададени от теб те устройва напълно на 100%:D

 


Благодаря! Раздуй малко за тази част с блутут-а и провеждането на разговори и как се случват нещата? 
Главното сте го разбрали, да. Искам качествен продукт, който не изкривява звука и да не е супер каприозно откъм флашки. FLAC е готината гъзарийка. Имам доста любими неща в такъв висок формат. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами Блутута се свързва с телефона без драми. 

Когато слушаш музика например от флашката и си караш и ти звънне телефона музиката се заглушава автоматично и когато вдигнеш отсрещния го чуваш през колоните на колата, а микрофона който е в комплекта улавя теб и така. При мен отсрещните малко се оплакват, че все едно съм в пещера, а пък аз ги чувам перфектно през колоните. Може би микрофона не е толкова чувствителен или е по-далеч от мен явно не съм се замислял.

Иначе съм пускал и клипове с песни от YouTube и като е свързан телефона с WEFA - та и си ги озвучава идеално. Но и аз като теб съм привърженик само на флашката и само с нея си карам. 

 

А при мен звука е по-добър от СД в плеъра. Особено с настройка на баса и требъла.

Абе за тия пари е супер устройството. За мен си заслужава!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам, че това са линковете към моделите, като в сайтовете за обяви има едно момче от Русе което предлага същите с малко по-ниски цени и по-къс гаранционен период. Вече всеки да си прецени дали му трябва с блутут или не. За мен качеството е достатъчно добро.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря и на двамата, помогнахте ми и поръчвам тези дни и другата седмица ще се занимаваш да инсталирам и закачам! В крайна сметка ще се спра на модела с блутут-а, да може по-спокойно и да водя разговори и ще гледма да пласирам микрофона някъде по-близо до главата.
 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...