Jump to content
bogomildimov

Втори ключ

Recommended Posts

За много години, Колеги!

 

Въпроса ми е свърза с поръчката от бай Али (aliexpress) на втори ключ и чип. И по точно на колко Mhz работи дистанционното за централното заключване и какъв модел е шпулата (чипа) за имобилайзера. Стигнах до извода, че честотата е 433,92  Mhz и чипа е ID48

 

Колата е Акорд 2.0 2003г. 

 

Благодаря предварително за отговорите!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно си се ориентирал. Такива си поръчах за мен и всичко работи. Само пластмасите(кутията) на ключа е малко смотана, ама не е болка за умиране.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчвал съм си сгъваем ключ и ми харесва. Даже китайците имат опция да ти нареждат ключа за 7 лв. Ще остане само едно записване на ключа. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз поръчвах чип ID48 и Е8, но нещо не се получиха нещата. Относно дистанционното, това е правилната честота.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах ги. Ще пиша като дойдат! Само дано да ги изпратят преди китайската нова година, че да дойдат февруари!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ключа дойде днес (за моя изнената). Изненадата бе още по- голяма като го пъхнах в ключалката и отключи. Дистанционото се програмира без никакви проблеми. Само остана да се копира чипа за имобилайзера, но там цените които ми обявиха не ми харесаха (между 80 и 100лв). Та търся ако някой може да го направи на по- нормална цена това обучение. Ако ли не ще си купувам машинка :)

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко пресен опит с ключ от китайски ключ. Цена на ключ с чип id48 и нарязване по снимка около 20-22лв. Обучението в Бултрако 108лв, при ключар офертите в София бяха от 110лв при първия, 80лв при втори, 60лв при трети. Различни оферти и различни обяснения как трябва да оставя колата за 2-3 часа и как този китайски ключ имало голяма вероятност да не сработи. Накрая намерих хора, които за 50лв и буквално 5 минути пред очите ми свършиха работата. Доволен съм и бих ги препоръчал, ако на някого му трябва. Обща цена 72лв за втори ключ.

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорим за ценоразписите на офиц. представителства,но виждаме и тендецията в "ключарския" занаЯД!

Други пък в "бранша"казват, че с чужди заготовки не работели.Сякаш тяхните не идват от Китай.

Абе май не е само кашкавала...🤑!

Имам си два и исках трети (да си го бия в главата 😁🙃),ама няма да имам,че цената за мен беше 80лв.,само за програмирането на китайския чип🙃😉.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, мога да ти програмирам чип на разумна цена. Досега съм успявал с няколко оригинални. Веднъж пробвах с китайски и не стана. Нямам представа дали беше дефектен или има някаква специфика.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам от ключове, имобилайзери и заключващи системи. Но съм сигурен, че 99% от ключарите купуват и предлагат в магазините си китайски ключове. Дали има специфика и разлика в обучението е друг въпрос. Може би има, но след като се прави навсякъде не е нещо сложно. Доста артистични представления играят ключарите за да заблудят незапознатите клиенти в сложността на интервенцията по колата им.😄

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, Ivan_Ch написа:

Колега, мога да ти програмирам чип на разумна цена.

Мисля да се възползвам,че нещо професионалистите ме "лъзгат"🙂!

Чипа е ID48,бутоните съм ги обучил да отключват и заключват,само запалването ще трябва.

И не е спешно,ти казваш кога,къде и как.

Благодаря ти,може да продължим на лично.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То па една философия с ключовете на тия акорди. 

@JHM ако се засечем някой път на Метро пак, ще ти обуча един ключ без пари.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти си ми помагал и пак ще стане!Благодаря :thumbs1:!

Редактирано от kvd74
Моля, не цитирайте цяло предходно мнение! По презумпция се предполага, че отговаряте на него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...