Jump to content
D3athRow

Проблем cd changer

Recommended Posts

Здравейте, дали на някой му се е случвало изведнъж cd changer да спре работа, и да изписва на дисплея само CD ERR , като съобщението за грешка премигва. Всъщност не мога нито да извадя текущите дискове , нито да ги сменям. От какво може да е?

Off Topic

 

4EA646B0-81E7-42B2-8C53-03ADC8448832.jpeg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах преди години на Акорда си (със същата уредба) такава случка, но се появи инцидентно, в градско и си изчезна от самосебе си - вероятно със следващото палене, след престой.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно е нещо по различно, тк не се оправи след престой. Други идеи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прецакана механика от годините. Не можах да раздвижа моето и смених cd changera от друго устройство. Заминаха и един два диска, които бяха вътре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че имаш предвид от друга хонда, тоест от морга друго устройство. Така или иначе не е толкова драматично, може и с bluetooth да сложа, тъй като ремонт на такава механика се оказва, че е доста дебело :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз приключих със CD плеъра след като си поставих дигитален чейнджър (емулатор). Голямо удобство си е флашката и AUX. Жалко, че модела ни ги няма фабрично даже и при премиум саунда. Беше 110лв. но гледам вече е 130лв.. Запазваш си управлението от волана и другите функции. За да не става реклама няма да пиша модела. При интерес мога да пратя линк.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Да обаче като е заседнал диск (не знам  точното положение) не може да се превключи на AUX.И така не може да се влючва дигиталното външно устройство.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към колегата пуснал темата:

Отделя се ченджъра от радиото и от долната му страна има една триъгълна платка с няколко чипа (6 - 7 броя някъде) и много други елементи разбира се, та в единия ъгъл на платката където излиза зъбчатия гребен на механиката има (мисля бяха 3 броя) микро ключета явяващи се крайни изключватели от които механиката "разбира" в каква позиция се намира, тези изключватели понякога дават фира но е достатъчно да се напръскат със сух контактен спрей и всичко се оправя. Искам обаче да споделя че в корпуса има още няколко такива ключета и повредата може да е някъде там но, ако тръгнеш да отваряш си е много голяма игра и ако не знаеш как и какво пипаш си обречен на пълен провал. Споделих ти най-лесното за профилактика и евентуална намеса ако все пак си се занимавал някога с такива неща, ако не си пипал не се захващай.  

Според мен цялата игра по разглобяване не си заслужава труда, моя ченджър след 3 дневна борба го оправих и след няколко седмична работа отново спря да работи като този път се счупи един микроскопичен чарк който мести избирача на дисковете, тук вече (отново след 2 дни борба)  се отказах да го ремонтирам, отказах се да търся друг втора употреба защото със сигурност щеше да го сполети нещо такова. 

Според мен проблемите се коренят в следното - заводски механиката е нежно смазана в точките на движение и плъзгане но през годините поради запрашеност някой от местата на смазване просто клеясват и запичат (в моята механика намерих 2 такива места)  и нежните лостчета, механизми и зъбчатки просто не издържат и се чупят. 

ПП - дисковете се изваждат без проблем и никакви наранявания и повреди ако смяташ да отпишеш ченджъра! Ако решиш да си без ченджър просто откачаш лентовите и захранващия кабел и го отделяш от радиото, вадиш и в коша, или като мен (без да знам защо) някъде в шкафа. Мога да ти снимам някой детайли но трябва да се рова сега в натурийте.

Редактирано от CCord
  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...