Jump to content
vremeto

Високи обороти

Recommended Posts

Здравейте фенове на Хонда црв 2. От скоро съм собственик на Хонда и се сблъсках с проблем за който не намерих нищо по темата. Пак е свързано с високи обороти,но при мен се получава следното.Колата си работи нормално, загрява нормално,когато загрее оборотите си падат до 650 оборота ,но по време на движение ако изключа от скорост оборотите се покачват между 1500 и 2000 оборота. С намаляването на скоростта и оборотите падат. Някой може ли да ми каже откъде може да се получава това явление. Хондата е бензин 2.0 150 коня.

Редактирано от vremeto
Добавена информация

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата на газ ли е проверявал ли си клапаните.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е на газ с газов инжекцион, скоро смених газовите инжектори а утре ще регулирам и клапаните пък ще видим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иди в сервиз, който ремонтира Хонда, да ти оправят дроселовата клапа с компютър и си готов. Аз също имах проблем с оборотите /високи/ и ходих на различни "майстори" ,докато не отидох в Горубляне за 20 мин. и 50 лв.и край . Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, vremeto написа:

Колата е на газ с газов инжекцион, скоро смених газовите инжектори а утре ще регулирам и клапаните пък ще видим.

@fenabg ти е близо. Аз бих се разходил до там вместо да си губя времето със съмнителни майстори.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички които ми дадоха някакъв съвет. Като приключа с проблема ще пиша за резултата. Говорих и фена и той ми даде някои съвети ,така че до скоро.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По въпроса с моите високи обороти на колата, мисля че проблема е решен. Благодаря на всички които ми дадоха някакъв съвет. Благодаря и на Plamen-CRV за връзката с Фена, който ме насочи какво да правя.

 Сега колата ми държи около 1000 оборота в случая който съм описал в началото. Проблема е в един клапан за въздух които го затапих и оборотите не се покачват когато колата не е на скорост.

Съответно сега трябва да се смени ☹️😂😂😂.

Отново благодаря на всички за оказаното съдействие.

Поздрави на всички.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаше снимка на клапана темата щеше да е полезна на други колеги в бъдеще.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качвам снимки на въпросния клапан по молба на колегата @vremeto

image.thumb.png.e6cb5df69ff18590a367ef18b3ca7a04.png

 2011879377_viber__2022-12-10_16-31-32-400.thumb.jpg.c3842366ddd9d1f3c1165504551e10db.jpg1198768896_viber__2022-12-10_16-31-32-490.thumb.jpg.9cca41aa0db6314890d0628e32247696.jpg

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

HONDA 36281-RTA-003  номера на клапана около 100лв оригинален. Колегата Carpera да си запише,че навсякъде за всеки проблем само едни клапани знае.

 

Номер 13 на снимката.

62b2a6a4c6e8dcddb9d77d970e92b89b.png

Редактирано от z_chakarov
  • Харесвам 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако продължава да кара на газ  колегата и не провери клапаните,най-малкия проблем ще му е този  термо клапан.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на колегата chakarov за номера на клапана,имах нужда от него. А всичко друго което ми е предложено е проверено и отремонтирано,за което пак ви благодаря. Отново благодаря и на Plamen-CRV който ми съдейства да кача и снимките,че имах проблем с качването.

Поздрави с уважение към всички.👏👏👏

Редактирано от vremeto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, CARPERA написа:

Ако продължава да кара на газ  колегата и не провери клапаните,най-малкия проблем ще му е този  термо клапан.

Симптомите за натегнати клапани са съвсем други.Като станат за реглаж ще ги регулира и толкова.Да няма хвърли мотор ако не ги регулира , че клапана ще му е най-малкия проблем?На 50-60 хиляди отварям за проверка на клапани , като реглаж почти не е необходим.Едната хонда,която е в семейството вече е на 200 хиляди на газ , веднъж само е било необходимо да ги регулирам. Много е важна настройката на газ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно,аз също имам подобни проблеми....но никой не споменава за въпросния клапан!!!!Дросел,та дросел....чистене,настройки и почти никакъв ефект!При превключване на скоростите или изключване оборотите се качват на 1500-2000!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно аз попаднах на точния майстор. И колегите от форума също ми помогнаха много.😉

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,не е ли вариант да се пробва с такъв от китайците?:)

Screenshot_2022-12-14-11-33-24-131_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 8.12.2022 г. at 15:10, tonyyolo написа:

Иди в сервиз, който ремонтира Хонда, да ти оправят дроселовата клапа с компютър и си готов. Аз също имах проблем с оборотите /високи/ и ходих на различни "майстори" ,докато не отидох в Горубляне за 20 мин. и 50 лв.и край . Успех!

Какво и направиха?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закачи лаптопа и прави някакви настройки . След 20-ина минути каза , направи проба ,покарай няколко минути /едно кръгче/ и това е . 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...