Jump to content
zlobar4e

Тропане в предница и вибрация във волана

Recommended Posts

Та проблема е следния. От както сложих летните гуми се появи едно доста неприятно тропане и вибриране във волана отпред в ляво . Усеща се най-вече в диапазона 45-65 км/ч, на 3 или 4 скорост,най вече на 4 с малко под 60. Тогава е най-осезаемо и се чува и усеща все едно джантата е квадратна. Когато я пусна по надолнище на скорост без газ няма проблем, в момента в който подам и микронче газ и почва да хлопа, пусна ли газта и спира. Същото е и на равното, засиля ли я и да я пусна без газ няма проблем, сложа ли си крака на газта дори и леко и почва да тропа. Въртях гуми и джанти, балансирах наново, менках предни със задни разлика няма. Залягах отдолу напъвах полуоски шарнири и прочие, нищо не мърда, има само известен луфт в дясната (пасажерска) полуоска. Къде да диря мизерника? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С зимните гуми е нямало такава вибрация така ли ,караш с едни и същи джанти.

Ако върнеш зимните и изчезне това,сам си направи извода от какво е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извода е вътрешното каренце😉

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Мм  да .какво направи ново или втора употреба?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 7 часа, dragob написа:

 Мм  да .какво направи ново или втора употреба?

 

По съвет на @fenabgтърся втора употреба. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време и аз имах точно такива проблеми и решението беше  полуоска втора употреба.преди 3 години май беше някъде 40 лева май дадох  за цялата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И така намерих си полуоска втора ръка с все външното каре и лагерчетата на вътрешното. Обаче с пича изглежда не се доразбрахме както трябва, и ми я прати без чашката на вътрешното каре. Това проблем ли е? Защото "по принцип те се разбиват само лагречетата, чашката може и да не я сменяш", цитирам дословно. Да си търся ли и чашка за карето да сменя и нея? 

Редактирано от zlobar4e

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вътре каналите ако не са замазани и заоблени би трябвало да е добре и с твоята камбанка(чашка). Но сигурно ли е че това коеето си купил не е по-зле от твоя трипод с лагерите? При мен се получи точно това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, krasimir_01 написа:

Но сигурно ли е че това коеето си купил не е по-зле от твоя трипод с лагерите? 

" До последно си беше добре, нищо му нямаше!"  Рече и отсече продавача 😁. Освен да си стискам палци сам на себе си. А и се сетих, че имам една къса полуоска от друг сивик, която също е комплект с лагерите. Тоест имам с какво да пробвам. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега, луфта на дясната полуоска радиален ли беше (по посока на въртене на полуоската)?  Вътрешното каре от същата страна ли беше дало фира? С "новата" полуоска луфта изчезна ли?

 

При мен лявата полуоска си има бая луфт, може би 1см. Знам, че луфта се наслагва по цялата кинематична схема > кутия, диференциал, каре, но все пак ми се вижда бая. На място при маневриране напред-назад се чува едно метално изчукване точно от там, като от обиране на луфт.  

Редактирано от boiskii

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да.Като я вдигнах първия път след като я купих, ми направи впечатление, че има много голям луфт в каретата. И да има го същото въпросно чукане в кутията. 

Редактирано от kvd74
Не цитирайте предходно мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...