Jump to content
Steee

Откраднат катализатор - задна ламбда сонда

Recommended Posts

Здравейте. За жалост явно кражбите на катализатори пак са на дневен ред. Накрадко Хондата ми - Сивик 2003 1.4iS бензин (с монтиран газов инжекцион) осъмна без катализатор в София. Заедно с него са задигнали и задната ламбда сонда. На първо време си мислих да търся афтърмаркет катализатор.Стигнах до извода обаче, че не ми се вкарват едни 500-600 лв без гаранция, че няма да го задигнат нанаво. В момента колата е с монтирано резонаторно гърне и без задна ламбда сонда. В движение съм (освен светещата лампа Check engine на таблото с грешка за липсваща ламбда сонда). Хондата е газифицирана, като газовата уредба е настроена на определен интервал да минава на бензин за охлаждане на клапаните. 

 

За момента се чудя, дали има смисъл изобщо да купувам нова сонда и да се примиря с грешката.  Четох, че някой колеги ползват втулки при монтиране на датчика към гърнето или залъгват с резистор, който е монтиран към датчика. Някой има ли опит със задната сонда на този модел, тъй като светещата грешка на таблото е досадна?

 

Не съм фен на карането без катализатор, но предвид ситуацията и че колата е на газ с малък двигател, смятам да отложа тази покупка във времето.

 

 

 

 

 

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва пък с ква цел е за клапаните, че нещо не мога да схвана смисъла? И защо изобщо се споменава като проблема е, че са ти задигнали катализатора ? 

Взимаш си втулка и втора сонда от някоя морга и ще изчезне грешката :) 

 

 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей. Не е конкретен отговор на въпроса ти, но може да ти е полезно.

 

11 hours ago, Steee said:

[…] На първо време си мислих да търся афтърмаркет катализатор.Стигнах до извода обаче, че не ми се вкарват едни 500-600 лв без гаранция, че няма да го задигнат нанаво.[…]

 

 

В афтърмаркет катализаторите няма от скъпите благородни материали, заради които се крадат оригиналните катализатори. Ползват се заместители и заради това шансът да ти откраднат афтърмаркет кат е минимален.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карай с резонаторно гърне,лампата ще си свети,но няма проблем.Не вдига разхода и си върви добре. При мен е така с двигател 1.6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ще няма проблем като ти свети лампата? Нали като се случи проблем, няма да имаш лампа, която да ти сигнализира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки проблем и без тая лампа, който би бил “фатален в бъдеще”, щото все пак е предупредителна лампа, ще се усети и без нея и то само по звук и вървеж на мпс-то, едно жалко елмче и всеки месец да проверява ако иска, личен и индивидуален избор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
На 11.04.2022 г. at 9:58, Pavel_Pavlov написа:

 

В афтърмаркет катализаторите няма от скъпите благородни материали, заради които се крадат оригиналните катализатори. Ползват се заместители и заради това шансът да ти откраднат афтърмаркет кат е минимален.

Може и да няма никакви заместители, а само керамична пита. :)

 

П.п. на мен ламбата ми е изключена от някой преден , дето не е могъл да отстрани даден проблем. Гледам си я с Елм за грешки през 3 месеца и то само от гъдел...

Редактирано от ivailopp

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...