Jump to content
vanko1972

Поставяне на оригинална навигация

Recommended Posts

Здравейте,

закупих ЦРВ V-4та генерация и понеже няма навигация в автомобила, искам да попитам кой е по-добрия вариант:  да опитам да намеря оригинална навигация и да я монтирам или да закупя от някой интернет магазин мултимедия, която да опитам да поставя?

Питам, защото намерих по обява една оригинална навигация, но човека бе честен и каза, че не са успели да я монтират на негов приятел, понеже имало още няколко празни букси за които не могли да намерят какво да включат и самата навигация не сработила ...вероятно заради това...опитали и на друг автомобил, но и там не сработила..

Основния въпрос е: cъвместима ли е оригиналната навигация със автомобил без навигация?

Редактирано от vanko1972

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има видео в ютуб как става монтажа включително и на камерата за обратно виждане и свързването на управляващите бутони от волана.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, така е, но видеото е за поставяне не на оригинална навигация. Или поне аз не можах да открия за поставяне на оригинална навигация на автомобил без такава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оргималната навигация, ще е с карти 2013-2014г. Update само с оригинални дискове около 700лв цена преди година.

Андруидските съвместими мултимедии, които се предлагат в диапазона 500-800 лв съм виждал монтирани на Nissan и BMW работят чудесно и няма проблем с update (камера за засно, микрофон). Моята си е оригинална, но с карти 2013г, липсва пътища след 2013, преди седмица установих, че и Твърдишкия проход липсва.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, vanko1972 написа:

Да, така е, но видеото е за поставяне не на оригинална навигация.

Понеже не си написал коя година е колата да ти споделя,че оригиналната мултимедия е различна преди и след фейслифта. Това има значение. Аз съм с оригинална, но пък тя е заключена и макар,че е Андроид не може да се инсталират никакви приложения, което не я прави особено полезна.Другата за коли пък преди 2015 ако има навигация тя се ъпдейтва много трудно и примерно Бултрако май искаха нещо от рода на 700 лв. Вече при неоригиналните има различни варианти, възможни са обаче някои проблеми при кофти монтаж или нисък клас мултимедия.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да питам и аз за Хонда оригинална навигация 2015 година - гледах има Мултимедия със CD и Мултимедия без CD. 
Въпрося ми е дали тези без CD е и навигация и дали има инсталирана карта вътре? Или само Мултимедията със CD е и навигация и има инсталирани карти?


Кабелите на Мултимедиите Оригиналните не пасват на 100% на автомобил който е оригинално със радио и CD за съжаление трябва да се преправя….. а дали всички функции ще работят не съм разучил.

 

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е със СD и има навигация, но двете нямат връзка.Понеже мултимедията е андроид ъпдейтването и става със софтуер и флашка. За ъпдейтването не ти трябват SD карти(то няма и слот за такава) ,нито CD ,а само флашка точно 16GB.Ако стигнеш до там ще ти обясня подробно.Ъпдейта е обаче е до 2020 година.Дори мисля, че нов няма да има дори и платен.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, на баща ми на ЦР-В то 4 генерация преди фейса, монтирахме адроидска мултимедия, работи чудесно. Дори и звука се подобри. Работи си без проблем и може да си сваляш доста приложения за разлика от оригиналните. Смело слагай китайче, но гледай много на охлаждането на самата мултимедия, общо взето това е от най-важните неща при китайските. Успех! При въпроси може да ми пишеш.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз обмислям след време да сложа андройдска мултимедия.

Какъв модел е, монтажа ти ли си го правиш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ами колега монтажа и закупуването се случи много лесно. Има едни момчета в Пловдив, които монтират тези мултимедии и се познават с продавача, съответно, за да ти важи гаранцията от 1 година или 2 бяха не помня, трябва да я монтираш в сервиз, около 50лв беше монтажа. Ето това е човека https://www.olx.bg/d/ad/honda-cr-v-crv-2012-2016-navigatsiya-android-wifi-bluetooth-CID360-ID8nSHg.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=3 около 450лв е с андроид и камера за задно виждане, която аз не пожелах да  поставят, понеже си имахме оригинална. Единствения проблем който се установи е, че вградения микрофон в мултимедията е много слаб и преправиха мултимедията с външен микрофон, които пак има лек шум при отсрещния.

Редактирано от Djaksel
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...