Jump to content
E4ko

CR-V - нестабилна

Recommended Posts

Здравейте, от скоро карам CR-V 3 и не съм запознат с особеностите както на модела, така и на SUV като цяло. Проблема е следния - на сняг колата се върти като пумпал на пътя при скорост 30-40 км/ч на прав участък. Гумите ги сложих в средата на декември Cooper Discoverer, в сайта ги продаваха за зимни, но дойдоха все сезонни. За съжаление нямах избор тогава, а и нямах време защото пътувах до провинцията по доста неприятен повод. Дали в гумите е проблема или има някаква особеност автомобила, това е въпроса ми? До скоро карах Нисан Алмера седан с предно предаване, съз зимни гуми, които не сменях по 3- 4 години и не съм имал проблем и в доста по- сериозни зими от тази. Моля за съвети защото съм опасен освен за себе си и за околните😒

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е доста стабилна през зимата в всякакви условия с зимни гуми.

Вземи си зимни гуми,тези като стане минус вече знаеш как се държат.

Редактирано от CARPERA
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, със сигурност ще ги сменя. Предложения за марки?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всесезонните гуми са като джендър - стават но когато се наложи няма да свършат работа.

  • Хаха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такова поведение е характерно за кола със задно предаване. Колкото и да са ти калпави гумите, надали те са причината, да се върти като пумпал.

Може да провериш, дали няма някакъв проблем със зацепването на задното предаване.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, подкрепям горното мнение. Преди да си взема зимните гуми я пробвах на лед и си ускоряваше доста добре, но проблема идва при спирането и  промяната на посока на движение, но на прав участък с постоянна скорост няма кой знае какво значение с какви гуми си. Аз бих препоръчал да минеш на раеглаж и да ти прегледат окачването.  VSA  намесва ли се преди да се завъртиш? Разбира се зависи как я завърташ при рязко ускорение ли? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макар и рядко, случва се и при нашия модел да има проблем със задния диференциал. Ето една стара тема. Но там симптомите са други.

Много е странно да се върти на прав участък. Най-логичното обяснение е лед + лоши гуми или широки гуми + тесни коловози - тогава няма как да не заиграе!

@E4ko при всички положения сложи хубави зимни гуми и я пробвай в сняг. Някой да стои отстрани и да гледа в преспа дали зацепват/превъртат задните колела. Пробвай как се държи и с изключен принудително от копчето VSA.

Подкрепям колегите за задължителен реглаж и преглед на окачване и спирачки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите момчета! Гумите задължително ще ги сменя със зимни. Задните гуми зацепват, пробвани са, за VSA ми беше следващия въпрос, но вече получих отговор. Може би при пързаляне като се включат задните и колата започва да се държи като кола със задно. Ще я наблюдавам и може би не съм и свикнал още.

 Другия ми въпрос е как и кога да използвам D3, 2ра и 1ва предавка защото в ръководството има малко инфо и да не си правя скъпи експерименти😉

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има писано за предавките в темите за автоматичната трансмисия. Най-общо D3 използвам когато:

- се спускам с голяма инерция и искам да обера скоростта без да натискам спирачки

- изкачвам баир и не ми достигат обороти. D3 не позволява включването на четвърта и пета предавка.

Втора и първа са за планински и офроуд терени, да издрапаш от сняг, за теглене и т.н. Почти не се е налагало да ги ползвам.

 

 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По проблема първо провери дали маслото е сменяно на задния диферециял,сложено ли е правилното количество и масло Honda DPSF,което е 1,2л или се налива до протичане от горната пробка.

Тази тема има инфото

 

Пръва 1 се използва при баир и изкачване на стръмни пътища и за теглене.

Втора 2 се използва когато искаш да потеглиш в сняг или кал,да не приплъзнат колелата потегляш бавно,дори да подаваш рязко газ.

D3  също е за извън пътищата да не позволява да се включва от трета нагоре предавките,и кутията да се колебае между тях,както и за каране в града,и колегата е споменал моторна спирачка.

Това е от чуждия печат

Quote

D3 or 3 – This mode is found in Honda, Acura and Pontiac 4-speed automatics and only uses the first 3 gears. According to the manual, it is used for stop & go traffic, such as city driving. This mode is also found in Honda and Acura 5-speed automatics.

 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен основния ти проблем е в гумите. Пишат ги супер универсални хем за кал и оффроуд, хем за всички сезони е те такова животно нема ;). Може и нещо окачването отзад да е за заминавало при мен на заден десен амортесьор прахоулавитела е протрит. Но и попринцип при 3-40км/ч и мойта помръдва, при по висока скорост не го прави на какво се дължи не знам но смяната на течността няма да ти реши проблема. На мойта е сменян 2-3 пъти на хартия дали са го сменили в мотобокса не знам.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поразрових се да намеря мейла с поръчката на гуми и се оказа, че съм си поръчал зимни, но са ми пратили все сезонни 🤦🤷 Ще избутам до следващата зима с тези и ще взема зимни, тъй или иначе нямам летни. Тези, с които я купих е бяха за мъгла😅😅

Ще прегледам и течностите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...