Jump to content
crown_bg

Акумулатор за Джаз 2009-2013

Recommended Posts

Здравейте колеги!

 

Дойде време за смяна на акумулатора на Джаза, но след измерване на габаритите му, в БГ има едва 2 варианта на читави акумулатори с този размер и двата са на Юаса (предвид малката гаранция от само 2г., спрямо Exide 3г. ми се иска Exide, но само 1 модел става и го няма в БГ :)), останалите въпреки че пишат че става за този модел на Джаз - не стават, идват 3-4 см. по-дълги.

В краен случай ще взема оригинален, но ми се искаше да взема по-добър за градско, та все пак някой намирал ли е читава марка акумулатор за този модел Джаз?

И втори въпрос, някой знае ли откъде мога да намеря този модел на Exide - SX151R-EX - в БГ никъде не го намирам?

 

Весели празници, каквото е останало, и Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам акумулатора се води 35-40 Ah , а вече 45 идва по-дълъг,но пък е възможно да се побългари , смисъл ако има място по дължина , а проблема е само в пластмасите които се слагат,то би могло да ги прежалиш евентуално и да сложиш по големия . Аз бих те посъветвал да видиш Banner на нашия пазар, след Юасата разбира се . Иначе при акумулатора си е божа работа какъвто и да е било той, но да кажем ,че "марковите"  издържат уж повече. Купи една Optima ако си мераклия , би трябвало да държи печено градско с години...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма по-дабър от оригиналния за градско,и за всякъде.

Редактирано от CARPERA
  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма по-добър от поддържания акумулатор. С първоначален дозаряд и последваща редовна и правилна профилактика! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колеги, ще изчакам да минат почивните дни, че нищо не работи в момента като магазин/сервиз и ще проверя вариантите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Варианти има -ако махнеш страничните пластмаси. И като си подменях моя акумулатор си купих с по голям стартов ток. Успех с избора и весели празници.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги.

В крайна сметка всех Юаса 5000 серията, модел 5054 - с него направо колата пали преди да завъртя ключа в сравнение със стария

 😁...рабира се, само усещането е такова.

Друго интересно, стария акумулатор си беше оригиналния, аз имах съмненияе че е сменяван - беше си Юаса, с ОЕМ парт номера щампован на него.

Определено, откакто съм шофьор друг акумулатор освен оригиналния не е изкарвал толкова години без обслужване, така беше и на предния Джаз 1-ва ген. с Панасоник ОЕМ акумулатор, който изкара 10г.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...