Jump to content
gromol

Проблем с багажника

Recommended Posts

Здравейте, четох, четох и не открих проблем като моя. При мен багажника не се отваря от копчето над номера. От ключа и от шофьорската врата се отваря и затваря, обаче от вън когато искам да го отворя не става. Така съм купил колата, тя е комби. Разглобил съм корите свалил съм копчето замерих буксата (има 12V) копчето представлява обикновен прекасвач не ми се струва да е развален. Какъв може да е проблема?! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, ако беше прочел упътването за колата, щеше да разбереш, че в джабката има превключвател за това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той освен външната ключалка на багажника не блокираше ли и бутон за нея на шофьорската врата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В комбито освен врътката за клапата на въздуха, в жабката друго не виждам. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В горния ляв ъгъл на джабката се намира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и снимка. За комби варианта не съм сигурен, нека колеги с комби да кажат.

Screenshot 2021-12-21 211002.png

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, gromol написа:

...обикновен прекасвач не ми се струва да е развален.

 

Напротив, може да се развали, колкото и странно да ти се струва. При мен бутона спря да работи преди няколко месеца и аз не вярвах, че може да е от него. Но след няколко проверки, се оказа, че точно той се е прецакал и след смяната му, всичко заработи.

Аз съм със 7-ма генерация, но дори и да има разлика в прекъсвача, принципа е останал еднакъв.

Редактирано от Terje

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На колегата проблема по скоро е в механизма на заключване на петата врата, там има едно лостче ако блокира вратата да се отвори от вътре и по всяка вероятност е на позиция да се отвори от вътре и за това не може да я отвори от вън. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато забравя да я затворя от бутона и я бутна с ръка(но не достатъчно силно да се затвори) после влизам в багажника и я отварям с ръчката. Но не виждам как да я поставя тази ръчка, в какво положение да бъде,. Тя се мести и багажника се отваря, няма положения. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
8 hours ago, gromol said:

IMG_20211222_001921.jpg

IMG_20211222_001926.jpg

Направи снимка от по-далечен план на лявата част на джабката. Превключвателя не е вътре, а във външната част от ляво на джабката. Ако има такъв при комби варианта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
6 hours ago, gromol said:

IMG_20211222_092435.jpg

Явно няма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една бърза проверка на копчето над номера. Отваряш багажника, вадиш копчето, слагаш двете пипала на мултимера на двете клеми и някой покрай тебе започва да щрака ... имах същия проблем при една шкода. Друг се оказа проблема при нея но така изключихме копчето като потенциална причина.

695c8881113cc1935e076bcd162bf806.jpg

 

При мене не светят двете лампи от страни в багажника при отворена пета врата. Крушките са здрави. Не стига ток до тях. Идеи от къде да започна ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...