Jump to content
beast_hd

Abs проблем

Recommended Posts

Здравейте!Днес при палене ми светна чека.Запалих я и пуснах да обдухва прозорците .Първо ми светна  ABS лампата и тогава светна чека.Чека светеше цял ден и изгасна сам вечерта.И на другия ден пак същото.От какво може да е според вас?

Мотора е 2.2 дизел 140кс.

Случвало ли ви се и на вас същото?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрах кой чек ти свети? ABS? VSA? Engin? Ако имаш проблемен ABS сензор ще ти свети Check VSA system! Ако смениш сензора и след това пак ти свети ще трябва да се занули позицията на сензорите.. имаше някакъв метод със мост на ОБД буксата, но не знам как става.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Студа прави необясними неща доста лампи светват при незареден акумулатор,зареди акумулатора.

Виж дали пак ще светят тези лампи.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 16 часа, Petar.P написа:

Не разбрах кой чек ти свети? ABS? VSA? Engin? Ако имаш проблемен ABS сензор ще ти свети Check VSA system! Ако смениш сензора и след това пак ти свети ще трябва да се занули позицията на сензорите.. имаше някакъв метод със мост на ОБД буксата, но не знам как става.

Колега трудно е да кажа,защото един ден светва и пише VSA ,а друг път като я запаля изписва ABS.Може да се каже,че се редуват.Тук изписа ABS

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 16 часа, Petar.P написа:

Не разбрах кой чек ти свети? ABS? VSA? Engin? Ако имаш проблемен ABS сензор ще ти свети Check VSA system! Ако смениш сензора и след това пак ти свети ще трябва да се занули позицията на сензорите.. имаше някакъв метод със мост на ОБД буксата, но не знам как става.

Редуват се.Тази сутрин ми светна VSA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На кратко всичко се вижда на клипчетата.Колата няма никакъв проблем .Върви си добре и не ми прави проблеми.И накрая се вижда как светка чека.След няколко часа като я запалих си изгасна сам.И така до другата сутрин докато всичко се повтори.

Редактирано от beast_hd

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 16 часа, CARPERA написа:

Студа прави необясними неща доста лампи светват при незареден акумулатор,зареди акумулатора.

Виж дали пак ще светят тези лампи.

Благодаря ,колега. Ще го заредя и ще пиша ,ако изчезне

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
4 hours ago, beast_hd said:

Колега трудно е да кажа,защото един ден светва и пише VSA ,а друг път като я запаля изписва ABS.Може да се каже,че се редуват.Тук изписа ABS

Може и да има някаква връзка със акумулатора както каза колегата. На твое място бих я закарал някъде да я прочетат! На мен когато ми изгоря един АБС сензор ми светна цялото табло... като прочетохме грешките освен абса, който беше изгорял имаше съобщение за ниско ниво на заряд на батерията. Предполагам че се дължи на повредата в абс сензора... получава се нещо като окъсяване когато има пробив във сензора на абс и пада тока и от там всички сензори дават грешка и реално не знаеш какво се случва. Пробвай на първо време да си заредиш акумулатора и виж дали ще е така след като е зареден. Ако е много стар може и да не държи заряд вече... Моя Акорд е бензин и беше със акумулатор от Хонда оригинален. Не знам на колко години беше, но като се прибирах до Болгария през Сърбия на 100км от границата спрях да заредя бензин и не можах да запаля. Акумулатора си беше отишъл. При теб прави впечатление че всичко загасва след 2 -3 секунди и може наистина да е акумулатора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Включих го днес .Ще изчакам да видя и ще пиша.Иначе благодаря ,че се отзовахте.Весели празници ви пожелавам!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 24.12.2021 г. at 19:51, ceco_accord написа:

По Коледа стават чудеса!

Щеше да е чудо ако авторът беше писал развитието на случая, което правят 10% от питащите във форума...

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можем само да гадаем,требе да се прочете каква е грешката и човек който разбира и да я интерпретира и открие проблема.Безмислено е да си чешем езиците докато не се  прочете какво е записано.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...