Jump to content
nikinta

IK16TT ( 4701 ) DENSO IRIDIUM LPG

Recommended Posts

Преди време мой колега ме помоли да му поръчам иридиеви свещи от Алиекспрес , защото тук са много скъпи ! Докато ровех в Али и търсех информация преди поръчката се натъкнах на IK16TT ( 4701 ) DENSO IRIDIUM  LPG , които се оказаха доста универсални ! За много марки автомобили ! Според  AUTODOC.BG  те били подходящи и за нашите Харвита , че и за LPG ! Не знам до колко е вярно това ! Но трябва да сменям моите , защото само при мен те карат вече втори живот , а колко хиляди са изкарали при предишния собственик - не знам ! За сега нямам проблеми със свещите , но знае ли човек до кога ? Така че .... поръчах от Алиекспрес два комплекта по 4 свещи ! За по 28 лв./комплекта - двоен иридиум ! Сега след 25 дни те са при мен ! Но до като ги чаках , прочетох че имало много ментета ! На моите пише по металната периферия следното :  "ASSEMBLED IN USA WITH JAPANESE & US PARTS "    FNR   !  Еее.... , чак пък и USA ! Това нещо взе да ме съмнява ! А пък доколкото проучих нещата , свещите и продавача са насочени предимно към руския пазар , купувачите предимно са от Русия и може би затова и на опаковките има и на руски  !   Затова колкото можах , направих им снимки ,които прилагам тук и чакам Вашите съвети Колеги ? Някои от Вас пробвал ли е такива и какви са отзивите ?

 

Линк към аутодок.бг https://www.autodoc.bg/denso/7887809

 

Линк към продавача https://aliexpress.ru/item/32851700544.html?spm=a2g39.orderlist.0.0.7c274aa6fqMwye&_ga=2.210122261.1874021401.1637314836-1556394429.1636775339

 

Мой снимки :

IMG_20211120_174256.jpg

2021-11-20_172327.jpg

2021-11-20_171925.jpg

3.jpg

2.jpg

1.jpg

IMG_20211120_174350.jpg

Редактирано от nikinta
добавяне текст и снимки...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Denso IK20TT. 

Централният им електрод е супер тънък и фин, както на снимката от Autodoc.

image.png

Не знам с каква тесла са ги дялкали тея свещи китайците, но сравни си снимките, прочети въпросите (и отговорите) за продукта (не отзивите) в същия линк от Aliexpress, който си дал, и си прецени. 

 

Предполагам най-вероятно няма и никакъв иридий... 

 

https://forums.hondabg.com/topic/107366-свещи-ngk-izfr6k11-6994-от-китай

Редактирано от dindin
  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Колега ! В Алиекспрес отзивите са много разнопосочни ! И в отзиви и в отговори !Едни много доволни , други не ! Лошото е , че почти навсякъде в нета , снимките са без добро увеличение и не се виждат добре електродите - с какви заварки са и какъв им е цвета на метала . Там всички изглеждат с изцяло черни електроди и еднакво ! На моите снимки , заварките ми изглеждат горе/долу добре , но пък метала нещо жълтее ! Имам впредвид цилиндрична заварка на нещо тънко десети от милиметъра ! Доста висока технология за ментета ! Много ми се иска да видя под увеличение каква е наистина заварката и цвета на оригиналния Денсо ! Моите снимки под увеличение ги направих с евтина китайска приставка/микроскоп за телефон ! И се вижда друга картинка ! А без увеличение и те изглеждат с черни тънки електроди и много лъскав корпус ! За сега мнението ми клони към - високо технологично менте !

Редактирано от nikinta
допълване

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, nikinta написа:

В Алиекспрес отзивите са много разнопосочни ! И в отзиви и в отговори !Едни много доволни , други не

 

Не знам за доволните, но за мен това е достатъчно:

  • не берите это оно, через 2 тыщи сгорели контакты

  • вот и у меня отвалился центральный электрод. попал в клапана и загнула их. с каво сейчас спросишь?
  • свечи очень плохого качества электроды быстро Выгорают.

В Aliexpress едно време не публикуваха отрицателни мнения, сега не съм сигурен, от време на време се появяват и такива за цвят.

Иридиевите ми NGK ги дадох на приятел, иначе щях да ти ги снимам. И те са с много фин електрод, а на Денсото са още по-фини :)

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно. Електродите от снимките ти изобщо не изглеждат като иридиевите свещи, които съм виждал и ползвал.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление свеyите са на колата.

Това са иридиеви NGK с които пристигна  колата

20211123_224149.thumb.jpg.96f5a986977fc7fbd557622070717e79.jpg20211123_224046.thumb.jpg.a7789564e1d095c6869a96694176d10c.jpg

Но ето снимки на опаковката.

20211123_224936.thumb.jpg.bfaeeb7c11e5fb9de77553fba9e39157.jpg20211123_225654.thumb.jpg.d390c37cb15a2ae1449800ab3612fdbb.jpg20211123_225634.thumb.jpg.592e22a688335c0530a413f469164790.jpg20211123_225626.thumb.jpg.75cc43bc44bc885c2921b481252c8e64.jpg

 

Още за свещите

 

https://www.drive2.ru/l/9059424/

Редактирано от CARPERA
  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

От опит на различни марки както и на Хонда, слагам винаги ама винаги свещи максимално близки до оригиналните които ги дават от завода, дори когато карам колата на газ, същото така от опит Денсото за мен лично се представя по зле срещи Нгк-то, с Нгк колата върви по  добре и по добър разход дава на гориво. Ако за мотора от завода се дават платинени свещи слагам платинени , ако дават иридиеви значи слагам иридиеви, регулирам между електродното разстояние отново каквото го дават от завода, демек като за бензин, ако газовата е добро изпълнение всичко е наред. На няколко коли съм слагал уж по хубави свещи за газ и резултатите са отрицателни !

Редактирано от blagoev.1990@abv.bg
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ще добавя още нещо, всеки сам прави избиро си, оправете си замасителните кабели в двигателния отсек, добавете и 3 нови, не втора употреба, а нови, купува се 12 квадрата кабел и се реже по желаната дължина, кримпват се кабелните обувки и се запояват, желателно е медни кабелни обувки да са, също така се жули до чист метал там дето с епоставя, аз ползвам медна грес за да има хубав контакт и да няма корозия, хубаво е да се намерят замасителните кабели към компа ! И да се почистят обувките и крепежите болт/гайка, пак със медна грес минавам и да не казвам голяма дума но има разлика в пъргавината и поведението на мотора :)

Редактирано от blagoev.1990@abv.bg
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...