Jump to content
Митко Йотов

Осветление в купето на Акорд 8

Recommended Posts

От известно време осветлението което е в краката на шофьора и пасажера не свети или аз не го хващам да свети. Някой знае ли дали има някакъв алгоритъм което ЕКУТО му задава? Свързано ли е с датчика за светлина, моите наблюдения са, че е. Но както и да е то просто не си свети вече и в гаража когато винаги се е включвало. В интерес на истината никога не съм го търсил но ако някой се е сблъсквал с този проблем нека да сподели. В испанският форум имаше тема но сега не я намирам там .Моля колегата @simo vtecman който е активен член там да помогне ако може.

 

То има тема тук за осветлението на акорд 8 в купето но правилата на форума не позволяват да се развива защото е по стара от .......  месеца, странни правила за мен меко казано не логични.  

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, гледал ли си бушоните,това е единственото нещо, което се сещам.

Имаш бушони в краката на шофьора,от дясната страна и при мотора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако нищо от подовото не свети, значи проблема не е локален, а вероятно в бушончето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Симе, че се включи.

Не, не съм гледал бушоните но пък само те да не светят. Миналата седмица ми се наложи да отскоча до София и на връщане ми направи впечатление, че подсветката на волана при пуснати фарове също не свети едва привечер се появи но едвам едвам, много слабо, друг път като, че ли светеше по силно. Странно, без никаква причина. Пролета свалях акумулатора да го зареждам може при закачването му да е преискрил и да е думнало нещо.

Цецо благодаря за насоката, да се надявам, че ще е бушон. Ще погледна в упътването да видя кое за кое отговаря. Не знам дали се сещаш за какво питам, това осветление в краката по спомен от испанците го има само при екзекутива, не знам при легендата как е но там би трябвало да го има, свети към постелката под  педалите и при предният пасажер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Сега научавам, че има осветление в краката на шофьора и пасажера... Като се стъмни ще пробвам как е при мен до сега не съм обърнал внимание :P

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Митко Йотов написа:

... не знам при легендата как е но там би трябвало да го има, свети към постелката под  педалите и при предният пасажер.

Свети като Лас Вегас - и в краката на задните + има едни много ситни диодчета от тавана и осветяват само скоростния лост и гнездата за чашите. :) Тея светят само когато колата е на габарити или фарове, а подовото само при отваряне на вратите (заедно с външните им брави), до малко след затварянето им. В движение не помня дали светят и не знам дали са вързани към светлинния сензор. Абе сложна работа, ама сигурно не е като в Акорда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се опитам пак да потърся темата при испанците, те го бяха описали и обяснили добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз я търсих,но не намерих нищо сходно с твоя проблем.

Връщах теми до 20018 год. и нищо.

Проблеми с осветлението на вратата има доста,но за синята светлина в краката намерих 2 или 3 теми и нямаше никакво развитие.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок. Симо. Може би темата е за друго осветление и някой да е попитал и така да се е развила. Нямам спомен но мисля, че зимата я четох. Благодаря ти все пак, че се опита да помогнеш на другарче.:thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За нищо, нали сме за това,да си помагаме.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж един колега беше писал подабренията по акорда си. Там беше споменал за интериорната светлина, че е подменял диодите.Темата

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, има осветление много приятна мека синя светлина изкефих се! :P 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е решен. Снощи ходих до гаража да видя какво мога да направя, и след обстоен преглед се оказа, че когато правих допълнителната шумоизолация не съм  върнал диода на мястото и не се е виждал. Вече всичко е както трябва. А осветлението на музиката и бутоните на волана явно са на степени свързана с датчика за светлина, колкото е по светло толкова по слабо свети.

Благодаря на всички включели се.

 

 

241140050_592318828604452_4607829294063442402_n.jpg

241128726_521699899062705_8713743881387628662_n.jpg

Редактирано от Митко Йотов
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на моето осветление в краката направих дупки на пластмасовите капачета пред диодите и сега свети много по-добре. Не е едва доловима светлина, но не е и дразнеща.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да ми остане малко свободно време и ще видя и аз какви са алтернативите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 3.09.2021 г. at 20:02, Митко Йотов написа:

Само да ми остане малко свободно време и ще видя и аз какви са алтернативите.

Най-лесно и бързо е да направиш дупки. Ще светнат много по-добре.Аз правих модификация и на диода на тавана,защото изобщо не свети. При немските кочини е супер,а при акорда е както с него така и без него 😄 Разгледай ми темите,писъл съм за интериорното осветление. 

IMG_20181226_141826.jpg

IMG_20181226_141930.jpg

IMG_20181226_141853.jpg

Редактирано от BOKLUK_CHOVEK
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгледах ги. Благодаря. Това което си направил го направих и аз.

Бях забравил да включа буксите когато правих шумоизолацията, много странно, че до сега не го бях забелязал. 

А да попитам - тази кутия до датчика която е прикрепена за кората под жабката за каквое?

 

 

IMG_20181226_141853.jpg.17495d61d81fab74bc550234389bb7b0.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 3.09.2021 г. at 20:02, Митко Йотов написа:

 

Блутут модула.

Като се прецака,почва да ти "бута" акумулатора,когато колата не се кара 1_2_3 дни 😄 Ако ти пада акумулатора,първо него разкачи за проба дали ще спре 😄

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...