Jump to content
Untouchable

Хонда Акорд 8 какво е това? вижте снимката.

Recommended Posts

Откакто купих колата има едно тропане от пред от дясно, окачването е прегледано професионално без забележка, качвам се тръгвам и същото тропане, и то се чува повече на легнал полицай все едно ти е скъсан болд, на метал удря.  След поредната проверка и търсене на проблема попаднахме на това нещо, което е някаква планка, вътре на гумен тампон е закачено това желязо което си е бая тежко. Та като се заклати колата и то поради омекнал може би тампон за който е закачено с болт това желязо, се удря в гредата на колата и дрънчи на метал. И накрая открихме кое тропа. Ма това кое и аз не знам за какво служи, тежест на тампон с планка вързана към гредата? Предложиха да я махнат и да завият болтовете нали че от тея дупки да не почне някъде да се налива вода аз отказах и така си тръгнах и сега си карам с въпросния шум който ме дразни ама яко.

 

Ако някой може да ми каже какво е това и за какво служи.

IMG_1322.jpg

IMG_1323.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама и ти колега си направил едни снимки "мамси джейз". Не можа ли да се качиш на покрива на колата и от там да снимаш.

Иначе тази планка за която предполагам питаш е от няколко подкартерни кори, защита май на шайбата на вала. Направена е по яка защото на нея се захваща друга централната която е алуминиева и е доста мека. На тази същата за която питаш мисля, че към гумата е и леко извита на горе и се захваща и подкалната кора. Тази планка трябва да е като камък, не трябва да мърда на никъде и мисля, че болтовете и бяха два. А този гумен уплътнител е сложен там да обира вибрациите на корите за да не ги предава към шасито. Интересното, че май такава имаше само от дясно, от лявата страна такава липсваше по спомен, там кората се закачваше по друг начин.  Нещо си ударил за да се е разхлопало там или при смяната на маслото някой любител се е опитал да свали кората от там и се е усетил и после е развил само средната но не е затегнал паразитната. Слез в канала и огледай автомобила от долу, няма да ти падне зъб, елементарно е и ще ти стане ясно за какво говоря. Ако се притесняваш да не оцапаш версачето може да отскочиш до Бултрако. И следващият път не снимай ти.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Митко Йотов , аз мисля, че става въпрос за #17 от тази схема:

FRONT-SUB-FRAME-REAR-BEAM-DIESEL-Honda-Cars-ACCORD-2010-22-ELEGANCE-5-speed-automatic-B__4801.thumb.jpg.aa008cd9041326be3b3b408d00caaaca.jpg

 

https://www.parts-honda.uk/honda-cars/ACCORD/2010/22-ELEGANCE/BODY-PARTS/FRONT-SUB-FRAME-REAR-BEAM-DIESEL-/17TL1A01/B__4801/6/3878

 

Успокоител.

Какво точно успокоява, нямам идея.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Може и за това да пита колегата но аз оставам с впечатлението, че за най крайната планка е въпроса където корите свършват. Иначе #17 е едно дървено трупче и нищо друго. При 2.4 явно е с такава форма но при 2.0 трупчето е квадратно.

 

Добре, че имам още време за редакция. Сега забелязах, че това което си мислих, че е стрелка която колегата е сложил не е такава а просто една сламка. То така ако не обозначиш за какво питаш може да е всичко.

 

 

132244915_145338490699647_401916780294900831_n.jpg

132179045_427667355265942_8146799684102639083_n.jpg

Редактирано от Митко Йотов
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

Това е като противотежест от "Перла 05". :lol:


Щом го е сложил японецът, все има защо... А като потропва - смени му тампона.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Митко Йотов, ти сигурен ли си, че трупчето не ти го е сложил предния собственик? Аз съм с дизел и е метално парче, каквото е и на колегата и на схемата по-горе. И аз не знам, за какво е това иначе. Като някакъв балансьор е. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

На CR-V има подобен балансьор, яма на задния "мост". Голям гумен тампон с метална обшивка. За него съм сигурен, че може да се премахне, ако тропа, без никакви отрицателни последици. Предполагам, че и това на Акорда може да се изхвърли, нищо че японеца го е сложил там.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 19 часа, Митко Йотов написа:

Ама и ти колега си направил едни снимки "мамси джейз".

 

Да не съобразих за снимката не съм оградил с червено. 

Версаче, не нося и повече сам си правя колата, и се цапам порядъчно, снимките съм ги правил аз от долу вдигната на подемник. Прегледай ми постовете и виж че 90% от монтаж демонтажа на части ги правя сам. Не съм вързан в ръцете и горе долу имам техническа грамотност. Просто много грубо ме зачеса затова ти се обяснявам.

 

Ето оградих го, това нещо при мен е метал тежък, не е дървено. И повече шума идва от тропането на болта с който е захванато към планката, този в средата който виждате в ограденото с червено. Даже човека който го свали отви болта и му сложи парче от гумен маркуч да не удря на метал по отвора в планката през който минава. Тропането остана и си мисля да го махна изцяло, ма не знам дали ще направя грешка.

А като гледам схемата която Krasi-mir е качил....и цената му е 109 Евро ново, ма за какво служи пълна мистерия.

Съжалявам мислих че ще се ориентирате по описанието което давам за въпросния балансьор или квото е там.

 

Honda akord  tejest.jpg

Редактирано от Untouchable

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е да обира вибрации и резонанс . Нямам спомен да съм виждал на моята такова чудо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, Ceco85 написа:

@Митко Йотов, ти сигурен ли си, че трупчето не ти го е сложил предния собственик? Аз съм с дизел и е метално парче, каквото е и на колегата и на схемата по-горе. И аз не знам, за какво е това иначе. Като някакъв балансьор е. 

 

Ами не, не съм сигурен то и кой ли може да бъде. Но колата съм е закупил от дилър в Швейцария, но всичко е възможно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, Untouchable написа:

Да не съобразих за снимката не съм оградил с червено. 

 Просто много грубо ме зачеса 

 

Honda akord  tejest.jpg

 

Колега нямаш ли чувство за самоирония. Не съм искал да те клъвна по никакъв начин. Бях останал с впечатление, че си по весел. Ако следиш форума а не само при нужда да влизаш можеше да погледнеш тук - 

 и да продължиш развитието на темата, ама нейсе, трябва да се правим на обидени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...