Jump to content
zlobar4e

Защо станахме такива Ганьовци на пътя.....

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Много ми се искаше да напиша говеда, а не Ганьовци в заглавието, и защо българина стана такъв обезумял индивиди на пътя. Не говоря за всички шофьори ще ме разберете, все още сме останали и нормални и такива които спазваме правилата. Говоря за ония дето си мислят, че са над всички за ония дето вечно искат да са първи на светофара, за ония които засичат натискат, примигват с фарове и псуват и си мислят че само те са на пътя. За ония дето егото им е до небето, за разлика от сивото вещество на втория етаж което е под морското равнище . За ония индивиди дето като им свириш с клаксон или им направиш забележка  щото само той си знае къде отива, а ти си ДЛЪЖЕН да врачуваш всяка негова маневра, слизат и налитат на бой, щот'  къФ си ти бе! Защо инструкторите в автошколите станаха търговци (и не само те) и куфари които се возят в учебната от точка А до точка Б, и само повтарят завии на ляво завии на дясно без да ги учат как да реагират в ситуация и не само, а после всички четем неприятните заглавията в пресата които са последиците от това "возене" . И още много защо защо защо......... 

Иначе отговорите за себе си, може БИ  ги знам.... 

Редактирано от zlobar4e
  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Агресията неминуемо води до агресия винаги краят е зловещ.

Поне две или три коли с такива агресивни водачи,пълнип дебили и нищожества нямащи къде другаде да се изяват,завършват злополучно.

След време виждам същите тези коли смачкани до неузнаваемост,жалко ако са погубили друг живот.

Тези не остават дълго напътя,жалко за другите ако има такавя потърпевши.

Никаква прошка за тях има закони трябва да се прилагат.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещата са комплексни, каквито на пътя , такива са и на масата, такива са и в живота. Искат промяна, с високата скорост и маниер ,искат да променят света , освобождават напрежението .Откачиха, някой път се питам дали не ни тровят с нещо във въздуха или водата която пием. Психика нулева...Живота му и този на събратя му го е забил там в ъгъла, вс др е на преден план за индивида ,но не и най -скъпото. Явно стреса , напрежението , неоценения труд през годините, за някой шеф или някоя разхайтена съпруга , незадоволена **А майката на този български индивид. Иначе не виждам какво....Не сме мръсни по душа има по- зли и по- лоши хора от нас по света..Водим се гостоприемни и светли но ни побъркаха, разкатаха ни джигера и он полудя , качва се на колата и Посейдон, Арес , Зевс нямат силата която тои има..в този момент. Само че като плесне ламарината и излезнат аербеците разбираш що за негодник и глупак си всъщност!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

@mysticchannelако имаш късмета на 20+годишната бангия (примерно) да са и останали еърбеци може и да извадиш късмет, освен ако някой не ги е извадил преди теб. А поведението на част от шофьорите говори, че не обичат себе си та какво ги е*е за останалите за жалост! 

Редактирано от zlobar4e

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това отиваме към бездната и сме близко. Никога няма да се оправим , провалени сме, лошото е че ще го изпитат и децата ни..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорът на въпроса са таи дълбоко в народо-психологията ни. Аз не мисля, че сме станали от скоро Ганьовци, а в последните 1-2 века сме си били. Просто в момента това избива най-видимо на пътя. Българите гледаме предимно себе си и рядко мислим за общото благо и примерите за това са много.

Но държа да отбележа, че за разлика от 90-те години, когато липсата на контрол или лесните начини за заобикаляне на закона позволяваше различни своеволия по пътищата да минат безнаказано, то в сегашно време се кара доста по-културно по улиците. Дали защото сегашните шофьори имат други поприща да задоволяват егото си, или са имали възможността да покарат малко из страните на запад и да разберат, че е по-впечатляващо да спазиш правилото, отколкото да го нарушиш, определено се е отразило по улиците. Но идиотите си ги има, а и ми е прясна срещата с един такъв, при който предишната ми кола е за подмяна на детайли по цялата дясна страна :).

Особен назряващ проблем е актуалното качество на шофьорските курсове (което се дължи предимно на инструкторите) и начините, по които се раздават СУМПС

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, Terje написа:

 

Особен назряващ проблем е актуалното качество на шофьорските курсове (което се дължи предимно на инструкторите) и начините, по които се раздават СУМПС

Що се отнася до товааа.....🙄,дет се вика 'неам думи! Работата ми е точно до старата автошкола във Варна,та по цял ден си ги гледам.А лично моя шофьорски курс през далечната 2008,премина в обикаляне по адреси за взимане на размери (щото инструктора правеше и дограма ) и висене в учебната пред адреса,и любимата ми негова фраза: закарай ме еди къде си ,избери си маршрут. По пътя я ти смотолеви нещо да разясни я не,и общо взето изкарах кормуването с баща ми след като си взех книжката.А и както писах в първия си пост,те(инструкторите) просто станаха куфари-търговци,за чиито "продукти" четем и гледаме ежедневно. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разчистих повечето постове. По молба на автора, нека не разказваме лични истории тук.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...