Jump to content
Pharmman

Грешка p0420 на 2.0

Recommended Posts

Здравейте, прочетох темата за катализатора и закарах колата на тест, според майстора катализатора не е запушен(и си е на мястото). Интересното е, че чека не свети постоянно, а през около60-80 км. Няма промяна във вървежа. Прикачвам снимка на грешката, ще съм благодарен, ако ме насочите къде да търся проблема. 

Поздрави 

Screenshot_2021-04-08-08-38-50-347_com.ovz.carscanner.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих проверил Ламбда сондата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Off Topic 

Ей тази Р0420....!!!🙈🙊😁😳🤔

В Субару-форумът също си имат отделна тема... ( за който иска да се информира всестранно☺️😉

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, I_Yordanov написа:

Аз бих проверил Ламбда сондата.

Коя от двете?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип втората. Ама без живи данни от диагностика, няма как да съм сигурен, щото тая грешка е много обща.

Редактирано от I_Yordanov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, mitaka0007 написа:

В Субару-форумът

 

И тук имаме. 

 

  • Нагоре 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

Скоро се сблъсках и аз със същият проблем - P0420.

Реших го с поставяне на дистанционна втулка на втората ламбда сонда (тази която се завива в катализатора).

 

Втулката може да се купи от eBey или AliExpress за няколко лева. Aко е спешно отстраняването на проблема, то има търговци които ги продават налични в България.

 

Ключови думи за търсене на втулката - "o2 spacer" , "o2 adapter" .

 

Поздрави,

Мартин

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, че пробвам и аз с втулката и ще пиша за развитие по темата. Благодаря на всички отзовали се! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не стане само след някой друг месец да си търсиш гърнета. Прочети темите.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, малко развитие по темата. Мерихме газове, всичко е в норми. Сложих втулка и проблема не се реши просто се отложи, чека не светва на 100км а на 200. Свалихме катализатора, всичко изглежда наред уж. Сега поръчах афтърмаркет, ще го сложа след няколко дни и ще пиша пак. 

  • Харесвам 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 5/4/2021 at 2:40 PM, Pharmman said:

Здравейте, малко развитие по темата. Мерихме газове, всичко е в норми. Сложих втулка и проблема не се реши просто се отложи, чека не светва на 100км а на 200. Свалихме катализатора, всичко изглежда наред уж. Сега поръчах афтърмаркет, ще го сложа след няколко дни и ще пиша пак. 

Минала е почти година, може ли да споделиш какъв катализатор сложи, как се дръжи колата и колко пари ти излезна?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, сега се сблъсквам пак с този проблем, като през предходното време чека пак светеше, но през 300-400км. Сега светва през 30-40. Взех универсален, интересното е, че дори на газ и с катализатор ГТП ми казват, че едва покрива нормите... Обмислям да го махам, като така или иначе не си върши работата. Проблема е, че грешката остава, а не ми се иска да пипат екуто на колата, че тук в Бургас им нямам много вяра. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

@Pharmman и аз съм с автърмаркет катализатор от 3 г., понеже взех колата с изтърбушен. Само първия път при регистрацията мина преглед без проблеми. След няколко месеца ми се наложи пак да минавам тест за емисии - едва успях. От тогава ходя в пункт за ГТП, където не са толкова взискателни :) Но пък чека за неработещ катализатор не ми е светвал от както го сложих. Затова не го махам :)

Явно тия автърмаркет катализатори са пълен боклук.

Редактирано от Г.Писаров

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...