Jump to content
Sign in to follow this  
stanislavnba

Едната зона на климатроника не духа топло

Recommended Posts

Здравейте, тия дни забелязах, че шофьорската половина не ми духа топло. Пасажерската част си работи нормално, като намаля градусите си е хладно, като вдигна е топло. Но на шофьорската е все едно и също. Има ли шанс това да се оправи без да се разглабя цялото табло?

Не разглобявай нищо..., макар, че  е логично да търсиш там.

Дозареди фреон и си ОК 99%. Не е много логично, дискутирано е многократно, не помня имаше ли обяснение защо е така.

Edited by Pavel_Pavlov
Предходно мнение не се цитира

В момента съм без климатик :) От над година вече. Имам един компресор в багажника , но все не ми остава време да ида на майстор да го сложи и си карам без климатик. Освен 1 година да съм бил така и да не съм разбрал. 

Edited by Pavel_Pavlov

Сори, по инерция написах, за случая когато не духа студено от двете страни... :) Забравих, че е зима и  става дума за топло... :)

Edited by Pavel_Pavlov

Наведи се при педалите и погледни към централната конзола. При мен клапата топло/студено беше залепнала поради употребата на пяна за почистване на климатика и беше излязла от улея, по който се движи. Като се сменя температурата и се гледа към конзолата си лочи дали лкапата се върти или не

• Upvote 1

ще го погледна утре това, ако стане супер :)

Edited by Pavel_Pavlov

Моята се движи по същия начин, което е още по странно. Променям температурата и се движи клапата. Защо духа студено тогава , вместо топло от шофьорската страна? Някакви идеи?

При мен също се движеше белия лост, но беше излязъл от улея на клапата и реално тя не се отваряше. Ако не е това, нямам други идеи. Като дебит въздуха еднакъв ли е през левия и десния въздуховод?

Като дебит няма разлика. После ще ида да проверя, и това с клапата пак. Но ми се стори , че всичко се движи както трябва.

Моля, обърнете внимание на правилата и не цитирайте целият предходен пост.

@stanislavnba  Можеш да махнеш капака на централната конзола и през въздуховода да видиш дали клапата се движи физически. Не знам какво и е устройството и възможно ли е оста да е  превъртала и клапата да не отваря.

При мен, на Сивик 8, 2.2, беше точно така и се оправи с дозареждане с фреон. Вече близо 2 г няма никакъв проблем.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

преди 25 минути, Legal написа:

При мен, на Сивик 8, 2.2, беше точно така и се оправи с дозареждане с фреон

Това го предположих, но е когато става дума за охлаждане, тук е за отопление...

Значи клапата се движи. Когато регулирам на 20-30 градуса духа едно леко хладно към топло, на пасажера духа горещ въздух. Когато дам до 16 градуса на шофьора духа леден , на пасажера леко хладен. Което значи че клапата си работи и вътрешно а проблема е нещо друго. А и външно като погледна двете страни си работят еднакво.

Значи пробвай с фреон, както са писали колегите да видиш и това. Разглобяването ще е тегава работа.

преди 16 минути, Ivan_Ch написа:

Значи пробвай с фреон, както са писали колегите да видиш и това.

Струва си да пробва, ако и на охлаждане е работело на ръба.

И нека накрая да каже как се е оправил проблема...това е валидно за всички питащи в някоя тема.

• Like 1

Значи, фреона ти е най-малкия проблем и няма нищо общо с духането на топло !

Неприятно но, по всяка вероятност отиваш на частично запушено радиаторче, "или въздушна възглавница".

преди 29 минути, Emicha написа:

........... по всяка вероятност отиваш на частично запушено радиаторче, "....

Да не съм лош пророк, но на 99,9% е това проблема ! 

Ето за какво иде реч:

image.png

Ето и тема по въпроса https://www.drive2.ru/l/545235172904141525/

За съжаление често срещан проблем, съпроводен с много трудности по отстраняването му.  В 99% се дължи на нередовна смяна на антифриз или използването на евтини и некачествени такива с фосфати и амини.

П.С. ето една добра тема за антифриза: https://www.drive2.ru/l/7495990/

Edited by Olmy
  • Like 1
  • Thanks 1

А как се отстранява този проблем? Цялата охладителна система ли трябва да се чисти?

Бе имаше тема тук, с какво и как се промиваше и системата и радиаторчето, ама не си спомням коя е. Разрови се малко, може да я видиш. Иначе смяна на радиаторчето , ама било тегаво и скъпо, пък и май не се намирало лесно.

Ето ти примерно една тема:

• Upvote 1

Ок, значи не е супер сложно, ще видя дали аз ще го свърша или майстора. Не ми е прекалено спешно все още, колата все пак загрява що годе бързо пък и то студеното мина. Но след някой друг месец, като го промия ще пиша дали се е оправил. Че гледам колегата в другата тема е забравил да напише.