Jump to content
Sign in to follow this  
serafim4e

Питане за подсветка на таблото и други копчета

Recommended Posts

Здравейте съфорумци! От 2 дена съм собственик на хонда 2004г, 150 к.с., бензин, с ГИ Романо и всичко ми е много  различно като усещане. Преди карах ситроен ксара. Имам питане за таблото - вижда ми се много слабо осветено - така ли е по принцип. Не видях да има копче/бутон за усилване на осветеността. До копчето, което е за регулиране на фаровете, има още две - за какво служат? И последно засега - като си пусна светлините - късите, на таблото не ми светва икона, че са пуснати, а за дългите имам такава икона. Има ли икона за късите светлини? Със сигурност ще имам още въпроси, още повече че я купих с проблем тази кола, а майсторът ми  все още е много зает и не сме я вкарали в бокса за смяна на консумативи и да видим  какъв е точно проблема, но я карам така. Благодаря много на отзовалите се!

Здравей.

Нямаш проблем с таблото, така си свети и няма копче за усилване. За късите също е стандарт, няма лампа на таблото.

Моята е '03-а и няма други копчета до това за регулиране на фаровете. Снимай твоите, да ги видим.

Edited by Krasi-mir

Съжалявам, но съм сгрешила, в тъмното толкова съм видяла, че много бързах. Благодаря колега! Намерих си една книжка под седалката - на анг. за колата тази сутрин. Най-после да я огледам на светло и спокойно принцесата ми, а вечерта ще разгледам книжката. Хубав ден!🙂

Здравей и добре дошла!

Да, префейсът (2002-2004 година) нямат индикация за късите на таблото.

image.png

Този бутон не се ли върти? Карал съм 2003-та, но не помня вече.7

Кажи какъв е проблемът, с който е купена колата.

Поздрави!

Преди 2 часа, dindin написа:

Този бутон не се ли върти? 

Не се.

Само сменява и нулира трипа.

При дизела се върти и от там се увеличава осветлението на таблото - при бензиновите не е ли същото. 

При фейслифта таблото е друго и може би я има тази функция.

Потвърждавам при дизела се върти и увеличава и намалява силата на подсветката. Въртиш без да го натискаш.

Ако не е от този бутон, трябва да има друг, но със сигурност трябва да може да се регулира подсветката. Тази екстра я има накакви ли не талиги, та на црв-то няма да я има.

Edited by cucy

Здравейте! В книжката ми за колата е показано,че за някои типове има копче между циферблата на оборотите и скоростта....Жалко,на мен ми е тъмно и ми липсва иконката за късите,макар че щом свети значи си включил и фаровете. Сигурно лятото ще забравям да ги включвам...

Проблемът е,че като запаля и тръгна след 10 м ми угасва. После паля и тръгвам без проблем. Това само при студен двигател. Но днес не го направи. Може да е от бензиновия филтър - не е сменян," защото няма такъв". Аз пък в нета прочетох, че има.