Jump to content
kostov.krasi@abv.bg

Прекъсване между 1000-2000об.

Recommended Posts

Здравейте.Новак съм в този форум  но чета че има доста грамотни теми.                                                                                                                                                                                        Колеги закупих си ЦРВ 3 2008г. Испанка много стегната без дръскотина от вън и вътре,всички екстри за модела,регистрирах я преди месец и много и се кефих навъртях 3000км. и започна проблема.Мижду 1500-2000 об.с леко пипане на газта започва да придръпва все едно прекъсва.Закарах я в Бултрако те трябва да се сменят свещите и регулаж на клапаните защото е на 90000км.направиха го и нищо.Отивам втори път с приемчика я караме и той това са скороститрябва да смениме маслото и тест,нищо положително взеха кинтите и това е.Един майстор свали дросела почисти го,смаза го,качи го и като започна едни едни обороти нагоре - надолу страшна работа няма каране. Колеги дайте някакъв акъл че сметката много набъбна а искам да си я карам.Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че трябва да се направи адаптация на дросела с програма за диагностика, след като е свалян и почистван. А сега пак ли прекъсва на тези обороти въпреки, че не работи добре на празен ход?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,прекъсва но по не се усешта защото постоянно си мени оборотите,утре съм на калибриране при един майстор и ще пиша ако има подубрение.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За дросела ще трябва обучение за да се оправят оборотити.Не си си попълнил профила и не става ясно с какъв мотор си колега.

пишеш,че колата е от 2008 и е на 90 000км от Испания.Ако влезнеш във форума на испанците ще видиш на какви километри са им колите,аз една не видях под 200 000. На 90 000 тази Хонда да прекъсва... .:shock: Това да не е давено и да е отишло на тезгяха за продан? Как си го купил това нещо.

Иначе за пиши си час при този колега @fenabg

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автомат ли е колата? Газ има ли? Ако е пипан дросела ще трябва адаптация. Нещо по ЕГР клапана провериха ли?

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почистване на EGR клапана, но най важното не е само той а пътищата  също  трябва да се изчистят,много добре.

Само  чистене на EGR  е почти нищо.

https://omanual.ru/Honda/CR-V/3/043.HTML

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На бензина, пътищата се чисти, само леко опушени. Жалко, че не направих снимки на моя, изобщо не се налагаше почистване, но ей тъй профилактично но аз съм на 120 000.

Чистил съм на времето и на дизелите, е там нещата са коренно различни, но няма лошо, чистят се и те.

Според мен не е от това, има всички симптоми на бобина или потенциометър на педала на газта.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.Направихме калибрация на дросела и двигателя заспа,но пак около 1500 об.по редко но се получава притрисани /прекъсване/Погледнахме бобини те три от тяк бяха напукани и майстора каза да си купя други и да ги сменя,може ли съвет какви да бъдат и са сполучливи и от каде да ги купя.Колата е автоматик и благодаря ти Владо за имейлите сега са наред бобините.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 4.12.2020 г. at 9:16, CARPERA написа:

Почистване на EGR клапана, но най важното не е само той а пътищата  също  трябва да се изчистят,много добре.

Само  чистене на EGR  е почти нищо.

https://omanual.ru/Honda/CR-V/3/043.HTML

Здравей Владо. Днес свалях EGRа беше идеален с обезмаслител го напръсках но незнам как да изчиста тръбопроводите,кажи ако е удобно как става.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля точно тук втората снимка са дадени пътищата,освен обезмаслител има и спрейове за това.

https://omanual.ru/Honda/CR-V/3/ru/html/000000000002335.html#i000

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...