Jump to content
Стефан Панайотов

Accord 7 - обороти на празен ход

Recommended Posts

Здравейте,

Автомобила е Accord 2006 с код на мотора k20z2 и ръчна кутия имам проблем със оборотите на своден ход ще приложа клип това е положението, когато е топла колата. В движение държи 1500 оборота ,като при пускане на газ-та примерно от 3000 оборота пада на 1000 и след това се дига до 1500 и остава там , когато е студена качва дори до 2000. Това се случи след почистване на дросел клапа и обучение.  Пробваха се още 2 обучения без кой знае какъв резултат. Дали се е прецакал дросела? Колата върви окей, но малко задържа/залепва газта. Благодаря ви предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е писано за проблем след почистване на дросел. Търси, виж и английски/руски форуми.

Не знам дали при други марки го има, но при Хонда си е проблем, може би при 20% от случаите няма проблем с обучаването по всякакви методи...

На времето ако бях прочел, че е потенциален проблем, нямаше да чистя дросела. На всички коли като ги купя, го чистя и не е имало въртели...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Quote

Колата върви окей, но малко задържа/залепва газта

Обясни това.

Кога за последно регулира клапани преди колко км.

Ти ли чисти дросела.

Може ли да качиш няколко снимки на дросела.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дроселът е електронен. Най добре е да се почисти със сваляне. Масово по сервизите пръскат само спрейче в дупката и до там. Залепването на газта значи ,че не е изчистен добре. Втори дубъл. И реглаж на клапани задълже...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ефектите се получават след чистене на дросела със сваляне, тогава се налага и обучение, което не винаги става от първият път...

Каква връзка има с клапаните, натегнати и хлабави? Не, че не трябва да се регулират, но преди чистене са си били пак нерегулирани...

Пак добре, че няма изключително мъдри съвети, както във всички авто форуми (при какъв да е проблем)- смени всички филтри и масла с ОРИГИНАЛНИ, или още по-мъдрото- иди на добър сервиз, все едно,че питащия няма да се сети, ако не се оправи от форума...

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей как ме нахрани... :D добре си хапнах. Ньом ньом. Човекът задава "мъдър" въпрос и получава "мъдър" отговор. Иначе и аз съм си "мъдър" по принцип, ама не изключително. Just everyday normal motherf*kin wise guy. А колегата нещо не казва пак както в хилядите други подобни теми. Ако не е имал проблеми преди това , що е барал тоз дросел?! Не звучи реалистично. По скоро е имало нещо преди това, което се е задълбочило след като е изчистил.  А клапаните дават проблемен празен ход като са натегнати, това толкова ли невероятно звучи?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така малко пред история и още малко имформация.. Колата имаше проблем със прекъсване на студен мотор около 1300  - 2500 оборота при рязко подаване и отнемане на газ. Смених свещи без никаква промяна, и реших да изчистя дросела. Колата я заведох на майстор ,който е работил в хонда и го свали и изчисти със някакъв спрей и го изтърка , докато се изчисти напълно, след това го сложи и през диагностика го рестартира и я оставихме да се обучи, но оше в началото не стоеше на стабилни обороти и така си остана... пробваха се още 2 пъти да се обучи, но без успех .. прилагам още един клип в него се вижда как държи обороти студена на топла разликата е 200 оборота надолу. Колата в диапазона 1000 2500 оборота е супер не отзивчива забива газта има по 1 секунда време за реакция сама си дава газ. Според мен  се скапал дросела , моля за съвет къде да заведа колата от Варна съм .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно имаш проблем, споделяш го,задават ти се въпроси.

Не отговаряш.

Смени дросела,скапал се е.

Проблема не се оправя.

Смени двигателя.

Може и да се оправи

 

Мога да ги повторя въпросите.

Колата само на бензин ли се кара няма газ ?-този е нов въпрос.

Какви свещи сложи марка и модел?-този също е нов въпрос

Регулирал ли си клапаните ,преди колко хил км.

 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клапаните ,не са регулирани но на и газаджията и майстора казват че на диагностика излиза че са наред нещо си било 30. Снимки на дросела нямам. Кара се газ/бензин. Свещите са NGK Iridium. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиди и си регулирай клапаните.

 След като го направиш на газ се проверяват на 20-25хил км пробег,зависи от газовата и настройките на газаджията.

Откога  ако имаш някаква информация тези клапани не са поглеждани.

Не ходи вече при тези майстори.

Ето ти подобна тема,тук колегата се кълнеше че не е от клапаните и няма как да е от тях.

Прочети пост 26,ако ти трябва да се обясни твоите майстори гледат точно това което е гадаене с магическа топка която те нямат.

 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви са грешките в компютъра? А тия са големи шамани и двамата ,след като и на диагностика го виждат. Пардон , исках да кажа хакери кибер манЯчета! :D :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има функция обучение на дросела (throttle learning) с програма за диагностика на този модел кола. Аз правих диагностика на приятел профилактично и го видях това нещо, както и още много други сервизни функции.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...