Jump to content
Sign in to follow this  
Julian Voinov

Дребни или не ядове с новото возило!

Recommended Posts

Здравейте отново! От няколко дни съм горд собственик на CR V 3 ген. Дотук колата определено много ми харесва Тепърва ще я вкарвам за обслужване и ще видим откъде ще изскочи заека

Имам обаче два въпроса към хората които повече разбират от мен?

1 успях да обърна интерфейса на заводската навигацията от немски на английски но не мога да и включа Bluetooth. Знам че трябва да стане с гласови команди но не приема абсолютно никакви Въпросът ми е възможно ли е микрофона който е в плафона да не работи като натисна бутона talk и кажа каквото и да е от командите които би трябвало само издава два звука и нищо повече?

2 Колата е с адаптивни къси светлини и няма регулиране от купето доколкото разбрах сами трябва да се регулират но въпреки всичко светят твърде ниско Въпросът ми е възможно ли е ръчен реглаж на този тип светлини?

Благодаря предварително и се извинявам ако някъде темата си дублира въпреки че потърсих но не намерих!

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

Честито! Добре дошъл.

1. Трудна работа...има и успели, но аз се отказах. Има теми, чети ги. Голямо приказване си приказвахме и накрая ми писна...

2. Ако си с адаптивни и стоят забити, вероятно имаш проблем с датчик или лоста към датчика за ниво. Често блокира и чупи биалетката. Сменя се, нищо особено. Потърси темите...2 бр са, предно и задно колело дясна страна.115b8937be57b58dc0432e6a60aacc4c.jpg3af67eba3131ec28a74253deaef46078.jpgf4a438fd7dc86c1bc7b0703c2ada4b6b.jpg

Да разбирам че тези датчици са на десните носачи? Как са озаглавени темите?

Намерих темите. Ще е заместил явно щом не може да се намери оригинала!

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

Edited by dindin

Здравейте, как да разбера дали моите се движат, предполагам само нагоре-надолу...благодаря. Cr-v I-Dtec 2011

Спираш в тъмно срещу стена достатъчно далеч, че да е лесно да видиш малко движение (вертикално) на лъча светлина от фаровете. Двигателят трябва да е запален. Отваряш багажника и двама човка си отпускат тежестта на багажника така че лъчът на стената да се вдигне нагоре. Ако работи нивелирането, трябва след това да слезе сам до първоначалното ниво.

Ако си с ксенон, трябва фабрично да имаш автоматично нивелиране. Проблеми с него може да бъдат биалетките на окачването или моторчетата да са спекли и да трябва да се почистят.

• Upvote 3

Има тема и съм написал как се правят аналози!

Преди 20 часа, Pavel_Pavlov написа:

Спираш в тъмно срещу стена достатъчно далеч, че да е лесно да видиш малко движение (вертикално) на лъча светлина от фаровете. Двигателят трябва да е запален. Отваряш багажника и двама човка си отпускат тежестта на багажника така че лъчът на стената да се вдигне нагоре. Ако работи нивелирането, трябва след това да слезе сам до първоначалното ниво.

Ако си с ксенон, трябва фабрично да имаш автоматично нивелиране. Проблеми с него може да бъдат биалетките на окачването или моторчетата да са спекли и да трябва да се почистят.

Е по-ясно от това,....мерси. Ще пробвам!

Да споделя и аз какво стана с моите адаптивни фарове, светеха много ниско. Вдигнах на крик предно дясно колело за да легна и видя здрава ли е поне биалетката на датчика на носача. И на преден и заден носач биалетките ми са здрави, но докато беше на крик включих фаровете и моторчета на фаровете се задействаха, защото с повдигането съм променил ъгъла. Така разбрах, че датчиците за наклона работят. С врътване на 90 градуса моторчетата се измъкват и ми се стори, че ябълката на едното не е закопчана към фара, нагласих го. Свалих крика, отново включих фаровете и моторчетата пак се раздвижиха, и вечерта чудо, перфектните фарове. Предполагам, че датчиците нещо бяха спекли и така се раздвижиха. Аз поне минах леко, дано и при вас е така.

• Like 2
  • Upvote 2