Jump to content
bobi_jeri

Ново црв мк 3 във форума

Recommended Posts

 Здравейте колеги. И аз да се похваля с новата придобивка хонда црв мк 3 2009 г. 2.0 бензин. За път карам японски автомобил и съм много приятно изненадан. Колата е със 6 мт и върви доста прилично. Много е тиха дори и при скорости над 150км в час. Много добре обезшумена. Досега карах опел зафира А 2.2 бензин газ 2002г  147коня и правя съпоставка с нея. Нищо че хонда е по тежка със 150кг върви повече от зафирата. Единственото има леки вибрации след включването на климатика на четох че е нормално. Колата е обслужена сravenol 5w40 за двигател и същата марка диференциал и скоростна кутия с филтрите без горивния, казаха ми че се сменя като се сменя помпа, но видях че има сервизен интервал за смяна на 120 000км.  Имам питане да пипам или не . И другото ми питане е относно реглаж на клапаните. Пише че след 100 000км се прави на всеки 40000км пробег. В момента колата е на 157 000км. Какво ще ме посъветвате. По принцип смятам да я газифицирам при маркони в русе но тази година ще изкара на бензин. В момента средния разход е около 9 /100. Охладителната течност беше под минимума . Долял около 750 мл концентрат на ravenol син пишече покрива спецификации на хонда. Бих искал да Ви попитам за признаци на тръгнала верига. В общи линии това е  за 300км пробег. 

20200722_165405.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз карам с 5 на 40 ама май не е много правилно, 5w30 поне. Моят антифриз е червен. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл, със здраве да я караш!

Ти си първият, който се радва на обезшумяването на модела - това му е една  от малкото забележки.

Горивният филтър се сменя при проблем. Като гледам разхода и ако нямаш оплаквания, не го пипай.

Кога е правен последният реглаж на клапаните? Ако е преди повече от 40 х. км. или нямаш информация, задължително направи.

За верига според мен е рано да се притесняваш, ако пробегът е реален.

Моят антифриз е оригинален на Хонда, син на цвят. Случвало се е да намалее, не се притеснявай, ако го видиш на минимума.

Задължително проверявай нивото на маслото редовно, не разчитай само на жълтата лампа. Дръж 1 л. масло в багажника.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Добър е избора на марката масло ако това си имал впредвид RAVENOL.

По точния вискозитет за твоя двигател е 0W30.

Антифриза е син на хонда но няма нищо общо с дригите сини ,примерно  този който си налял

Това е антифриза

20191109_165442.thumb.jpg.7349a0e1895dca31aefd0c00fc4e5d39.jpg

Докато не си  го омешал повече вземи 5л голямата туба и го смени сменя  се на 120хил км.  Щом ще я водиш  при Маркони не прави нищо   той ще регулира клапаните и види веригата както и цялата кола.

На скоростите  диференциала  го пише в сервизното ти ръководство е препоръчително да се слагат масла  оригинални.Заместителите  масла от марката която си споменал са на цени като оригиналните на Хонда,какъв е смисъла.

Прочети малко теми има доста информация за модела ти.

Ръководството ти за да имаш нужната информация.

https://omanual.ru/Honda/CR-V/3/

Редактирано от CARPERA
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Антифриза по препоръка се сменя на 10 г или 200к км, става въпрос за оригиналния хондовски. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Когато е прехвърлила вече 10 години а 3 та генерация е такава дори е по-малко на всеки 100хил и 5 години.

504820042_.thumb.png.eca836ed3a9f85865937124bee0832d0.png

 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, tanas4o_ написа:

Антифриза по препоръка се сменя на 10 г или 200к км, става въпрос за оригиналния хондовски. 

 

Гледам, че си от Варна. Май сме ходили при един и същи майстор ;) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е възможно:) Аз от над 10 години съм при него. А това за антифриза го има дори на капака на мотора написано... 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да колега @tanas4o_ така може да  пише ,а постнато от мен го пише в твоето ръководството .

То е   видно от снимката  100хил или  на 5 години се сменя антифриза след като колата прехвърли 10 год или 200хил.км.

Редактирано от CARPERA
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...